Отиди на
Форум "Наука"

ПАК СТРИХНИН!!!!!


Recommended Posts

  • Потребители

Днес в един часа на обяд, 10 минути след като се прибра от разходка кучето на съседите ни умря в типичните конвулсии и симптоми на отравяне със стрихнин. То е хапнало НЕЩО от градинката зад блока ми. Отново местата където се разхождат децата на дружбенци са ОТРОВЕНИ. Опитахме се да подадем сигнал към НЯКОЯ държавна организация, поискахме помощ за да не се налагва да погребват отровното куче (което само по себе си е също опасност) но не получихме никакъв отзив! Гражданска защита ни прехвърли да сме се обадили на ЕКОРАВНОВЕСИЕ, които представете си не дигат телефона в събота!

РИОСВ не работи в събота също! Общината не работи! Трябва ли в България да се отрови някое невинно детенце, за да се научат ХОРАТА че стрихнинът е опасна отрова и разпръсването му е равно на терористичен АКТ! Как може никой да не дойде да обеззарази градинка, в която играят деца! Как може институциите да не РЕАГИРАТ!!!!!!!!!!!????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Трябва ли в България да се отрови някое невинно детенце, за да се научат ХОРАТА че стрихнинът е опасна отрова и разпръсването му е равно на терористичен АКТ!

За жалост...отговорът на този въпрос е - ДА!

В България никой няма да обърне внимание на едно умряло куче...та то всеки ден умират (убиват) кучета...

С пренебрежение се отговаря, че щом е куче...е добре...като е нещо друго (човек) се обадете...

За жалост...ние сме безсилни и не можем да предизвикаме голямо внимание над този проблем..., което заслужава...защото е Терористичен АКТ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Честно вече нямам психическата сила да осмислям подобни събития! Чувствам се безсилна.. Знам едно - съвсем скоро ще се махна от София и този квартал. Аз нямам намерение да отглеждам в бъдеще децата си тук. Ще свърша работата, която имам в София и ще отида да живея в родното село на баща ми! Това е единия вариант, другия е да се махна от България...

Аз сега нямам деца и слава богу, защото ако имах нямаше да има къде да ги изведа на разходка и да се чувствам сигурна!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

един съвет, хич не си правете труда да търсите в събота такива организации толкова са тромави, ако сте съгурни, че е някакво отравяне от разпиляна отрова, най-добра работа ще свършат телевизиите - търсят сензации, а от тях много ги е страх държавните служители да не би да ги оклепат- в това съм се убедил и изведнъж показват такава заинтересуваност и бърза реакция, че чак да им се чуди човек

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

za jalos ne vseki razbira kakvo moje da pri4ini 4rez razpruskvaneto na strihnin. Moje samo da se nadqvame nqma da postradat nevinni deca.

A i strihninut hvurlen za uli4nite ku4eta po 4esto biva pogulnat ot doma6nite.

V4era naprimer v kv. Emil Markov zaginaha 4 ku4eta ot koito samo 1 be6e uli4no.

Moito ku4e su6to be6e sred tqh vupreki nezabavnata reakciq

Ku4eto ne moja da ocelee sled slojenata protivootrova okolo 15-20 min sled kato pogulna strihnina

umrq sled pove4e ot 4as ujasni gur4ove

Strihninut e otrova na nervno paraliti4na osnova i vliqe direktno na grubna4niq mozuk za maluk perid ot vreme

PREDSTAVETE SI KAKVO BI SE SLU4ILO S MALKO DETE PRI POGLU6TANETO NA TAZI OTROVA ! ! !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Привет! Ужасно съжалявам за твоя любимец... Не знам какво бих направила на твое място. Аз дори не давам понякога на кучетата ми да душат особено вечер, когато не виждам какво душат...защото тука много кучета си отидоха в квартала и имам буквално параноя...Нищо не може да възмезди такова действие..и в повечето дори навременните мерки не помагат, защото това е ужасно силна отрова..

Сега след новия закон за защита на животните принципно би трябвало да СЕ РЕАГИРА на такива събития по-адекватно.. Уви законите ни явно са само за да хабят хартията, на която са написани...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Залавяте този (или - тези), който е напускал стрихнина, завързвате го и му го давате на него. Веднъж, два пъти - и хората ще отвикнат да слагат стрихнин в градинките и в междублоковите пространства.

От тази отрова могат да умрат кучета, котета, деца...

Трябва ли да се гътне някое дете (или - няколко деца), за да се спре това безумие?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина отвратително! Тези хора трябва да бъдат хванати и пребити. Даже да не се отрови дете, смъртта на животно е достатъчно мъчителна. Гнусно, подло и най-вече нехуманно.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Хора знаете ли от къде мога да зема стрихнин или цианид защото ми трябва ама не за да го слагам в градинки а за съседското куче защото 1 път замалко да изяде котката ми а стопанинът го отрече :mad: :mad: :mad: аа да аз съм на 13 къде дават стрихнин или цианид на 13 год мс предварително :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стрихнина не го ли забраниха вече? Цианид от никъде. До колкото знам той е бойно отровно вещество. Едно време руснаците правеха едни снаряди, съдържащи бромбензилцианид! Не зная дали са внасяни в България.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не можеш да си вземеш от никъде стрихнин или цианид - те са забранени. То само за това, че питаш могат да ти търсят отговорност.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Хора знаете ли от къде мога да зема стрихнин или цианид защото ми трябва ама не за да го слагам в градинки а за съседското куче защото 1 път замалко да изяде котката ми а стопанинът го отрече :mad: :mad: :mad: аа да аз съм на 13 къде дават стрихнин или цианид на 13 год мс предварително :)

На 13 без родител дори не бива да задаваш такива въпроси. Освен това, сигурен съм, че не го искаш това истински, защото ако видиш как се умира от отравяне, няма повече да помислиш за това.

Пази си котката, говори с вашите и със съседа да си връзва кучето и останалото го забрави.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Съседското куче не е виновно, че котката ти се вре при съседите и още по-малко е виновно, че съседа ти е идиот. Ако за кучето (или ти за котката си) не полагате достатъчно грижи и те са опасни едно за друго и са в рискови условия и двамат със съседа ти сте подлежащи на глобяване от Закона за защита на животните. Наказанието за посегателството от твоя страна върху съседското ти куче вече не е глоба а затвор и ще го отнесат родителите ти. Грижи се за котката ти - тя какво прави навън? Или прескача от двор на двор пък после кучето било виновно?? Ако искаш котката ти да е в безопасност прибери си я у дома и й бъди добър стопанин.

Кучето естествено, че ще скочи срещу котката. И много рядко кучета да убият котката. Това за тях е просто игра. Но ти си дръж котката затворена, където й е мястото - възможно е да я нападнат други котки (най-честата причина за травми при котките), да я блъсне кола, да я убие дете-идиотче или възрастен-садист!

Кучето на съседа ти е най-малкия проблем. По-добре се придобрете по съседски и да не си посмял да тровиш животинчето! Това, че котката ти се мотае насам-натам навънка е твоя вина, а кучето не е виновно - нито ще е виновна друга котка, която би се сбила с твоята или което и да е животинче, с което котката ти се е сблъскала! Да отмъстиш на стопанина му като му убиеш животното е тъпо, защото то ще пострада!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А момиче съм че бяхте писали да не си посмял ами как ще го отровя кат няма с кво :( ама не е само за тва кучето е злобно и лае по сички : :mad: :mad: поне кажете от къде да зема няма да го тровя само ако ме залае още 1 път тогава вече

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Добре девойче, виж сега- стрихнин няма от къде да намериш, нито ти нито родителите ти. Има по- цивилизовани начини ако съседското куче пречи или е агресивно: подавате жалба в общината и те са длъжни да вземат мерки.

А щом имаш котка явно обичаш животните, нима няма да ти е мъчно ако убиеш едно куче?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А момиче съм че бяхте писали да не си посмял ами как ще го отровя кат няма с кво :( ама не е само за тва кучето е злобно и лае по сички : :mad: :mad: поне кажете от къде да зема няма да го тровя само ако ме залае още 1 път тогава вече

Какво като лае - нали си е в двора? Ако ти имаше кученце и то щеше да лае от двора. И щеше да си го пази. Това си е неговата собственост и територия. Ако съседа ти го пуска безпризорно в твоя двор и на улицата, тогава извикайте полицията и подайте жалба срещу съседа. Ще го глобят за това и той ще си държи кучето затворено. Но нямаш никакво право да се саморазправяш. Освен това, дете...тези отрови са опасни за теб, за родителите ти, за съседа ти - ако проникнат в почва и вода могат да изтровят цялото ви населено място! Съзнаваш ли, че кучето не е виновно. И че ти си на 13 и трябва да се научиш да постъпваш цивилизовано. Имаш Интернет. Толкова ли си глупава - в тази тема ние описахме колко е опасно да се тровят кучета и каквито и да е други животни с каквото и да е. Опасно е за хората, за другите животни, за домашните животни, за дивите птички. Ти очевидно не си прочела темата. Искаш от нас да ти кажем къде да намериш стрихнин. Обаче аз мисля, че в крайна сметка ще се наложи да дадем твоето ай пи в полицията, за да дойдат у вас и да поговорят с родителите ти по този проблем! Защото това не само, че е незаконно, мило момиче - опасно е за всички около теб!

Кученцето не е виновно. Имам идея - вземи си и ти кученце. Когато порасне твоето куче и съседското куче ще се сприятелят. И наместо да лае по теб кучето на съседа ще те посреща с махане на опашка. Знам че те хваща страх от лаят му, но то е защото него - кучето го е страх от теб - има те за нашественик, нашественик е и котенцето, което влиза в територията му. Животните не са виновни за това че хората ги принуждават да живеят сред тях. Те не заслужават и да умират за това, че пречат на някого и то от толкова жестока, мъчителна и опасна и за другите смърт като отравянето! Нима искаш един ден да споделяш на децата си че си тровила кучето на съседа? Нима това е нормално? Как ще погледнеш в очите този човек? Ами ако отровиш него?

Недей, миличка - научи се докато е време да се разбираш с животните. Не знам какво мислят родителите ти по въпроса, но мисля че те са причина за поведението ти. За това и заслужават наистина да понесат отговорност, че са възпитали дъщеря си така, че да търси стрихнин в Интернет. Не ме принуждавай да се заема с това. Осъзнай се, стани приятел на съседското куче. Дай му храна БЕЗ ОТРОВА няколко пъти през оградата, говори му - ще спре да те лае, накрая ще разбереш, че и най-агресивното куче е добро животинче, което пази стопанина си!

Не ме тревожи, мила! Убийството никога не е решение. Животните са невинни, хората са виновни за всички подобни ситуации.

Всяко куче има едно голямо добро сърце! Казвам го защото имам куче, което много лае по хората и ако някой го отнеме и го отрови ще страдам ужасно много. Защото то лае заради мен...за да ме защитава и пази!

Ето поздрав от всички големи и "лоши" кучета за теб:

С молба "НЕ НИ УБИВАЙ! НЕ ОТНЕМАЙ ЖИВОТА ОТ НАШИТЕ ОЧИ!"

IMG_5898-s.jpg

Rottweilerjunior.jpg

11.jpg

633413035637031250.jpg

38689.jpg

normal_bulterier_6.jpg

Liadeladoesq..jpg

dog.jpg

Запомни - животът е безценен! Не може да се трови и да се отнема само заради гнева ти или това, че лаят на някого те ядосва или плаши! Ако беше така хората трябваше да избият всички животни по цялата планета. Те почти са го направили, но се надявам млади хора като теб да се научат, че така не се решава никой проблем!

Ще си говорим ли за друго сега? За това какво кученце да си избереш, за да разбереш колко прекрасни животни са кучетата!

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да направя едно уточнение.

Според действащото в момента законодателство куче трябва да се рахожда на повод от стопанина.

Това означава, че ако кучето е изяло нещо отровно, стопанинът му е разрешил да го направи.

Ако това не е така, стопанинът е в нарушение на законодателството и няма какво да се вайка. Сам си е виновен.

Също така според това, което си спомням от подзаконовите актове, куче не може да се разхожда до детска градинка.

Като си купите/наемете къщи с двор си пусакйте кучето да тича в него без повод.

Като живеете в апартамент, ще си го извеждате на повод.

И още едно уточнение - много обичам животни. Смятам, че практиката, активно куче да се гледа в апартамент е глупава. Поне си взимайте котки като нямате собствен, затварящ се, сигурен двор.

Това, че някой идиот ръга отрова, там където си играят децата пък е съвсем друг въпрос. Ама надали щеше да я ръга, ако собствениците на кучетата спазваха законите и правилата и бездомните кучета се контролираха добре от общината. А за последното се замислете, познатавате ли някой, който да е викнал кучкарите, като види бездомно куче и в същото време колко хора ги хранят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
ДА ии аз вече се отказах съседа започна да го връзва и вече не ми пречи :happy: :happy:

Браво, момиче! :) А и ако убедиш родителите си и вие да си вземете куче проблема ще изчезне съвсем. Ако отрасне от малко с котето ти ще бъдат приятели!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Само да направя едно уточнение.

Според действащото в момента законодателство куче трябва да се рахожда на повод от стопанина.

Това означава, че ако кучето е изяло нещо отровно, стопанинът му е разрешил да го направи.

Ако това не е така, стопанинът е в нарушение на законодателството и няма какво да се вайка. Сам си е виновен.

Също така според това, което си спомням от подзаконовите актове, куче не може да се разхожда до детска градинка.

Като си купите/наемете къщи с двор си пусакйте кучето да тича в него без повод.

Като живеете в апартамент, ще си го извеждате на повод.

И още едно уточнение - много обичам животни. Смятам, че практиката, активно куче да се гледа в апартамент е глупава. Поне си взимайте котки като нямате собствен, затварящ се, сигурен двор.

Това, че някой идиот ръга отрова, там където си играят децата пък е съвсем друг въпрос. Ама надали щеше да я ръга, ако собствениците на кучетата спазваха законите и правилата и бездомните кучета се контролираха добре от общината. А за последното се замислете, познатавате ли някой, който да е викнал кучкарите, като види бездомно куче и в същото време колко хора ги хранят.

Да допълня за повода. И с намордник! Така ли се пише? :biggrin: Все едно. Редовно гледам из Търговище домашни кучета пуснати да тичат по детските площадки без повод и намордник, а стопаните им вървятна 10, 20, понякога и повечче метри и само подвикват: "Спокойно, не хапе!" :biggrin: Симпатяги. Не одобрявам подхвърлянето на отрова, но ако кучето е вързано риска за него е минимален. Освен това отровата може да попадне в човешки ръце и да пострада някой, така че не хвърляйте на улицата отрова, моля ви!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да допълня за повода. И с намордник! Така ли се пише? :biggrin: Все едно. Редовно гледам из Търговище домашни кучета пуснати да тичат по детските площадки без повод и намордник, а стопаните им вървятна 10, 20, понякога и повечче метри и само подвикват: "Спокойно, не хапе!" :biggrin: Симпатяги. Не одобрявам подхвърлянето на отрова, но ако кучето е вързано риска за него е минимален. Освен това отровата може да попадне в човешки ръце и да пострада някой, така че не хвърляйте на улицата отрова, моля ви!

Намордникът е необходим само за по-агресивни животни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Намордникът е необходим само за по-агресивни животни.

Намордника е задължителен за всяко възрастно животно ( е ся може би без декоративните и миниатюрни такива), както пликчето и лопатката ;). Както и повода. Едно дете от де ще знае дали кучето е агресивно, да получи уплах и като порасне да почне......да търси стрихнин. Майтапа настрана, но това с уплаха е вярно, на един приятел щерката (3 год.) бе нападната, може би само съборена от домашно куче без повод и намордник. Не желаеше да излиза на разходка, говореше за страшните зъби и пищеше даже при вида на пинчер. Той ме помоли за ЦИАНИД. Разбира се не му дадох, защото това не е решение, но това дете надали ще заобича кучетата без някаква терапия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И как ще направиш разликата между по- агресивно и неагресивно куче?

Ами аз лесно я правя като е мое.

Но пак казвам - в апартамент аз куче няма да гледам. И да го водя да сере там където си играят децата.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...