Отиди на
Форум "Наука"

Канибали ?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Само в първообразите на "природолюбителските' книги от 19 век диваците са едни такива симпатични... :whistling: Къде го тоя екологичен рай?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Добре де като разполагат с черепи това какво пък да не е индикатор че са изяли собственика... Може да е боен трофей...пък и да са пийнали малко кръвчица какво от туй...и нашите прапрапарарапрарародители тъйй са правели..а онова дето пекат там изобщо не е човек а някаква специална манджа...

Вие пък - те не са толкова прости, естествено че ще се правят на канибали..на каквито им каже фотографът на такива ще се правят!!!

Въпреки че като ги гледам какви са сладурковци добре си похапват :maniac:

Аз лично не виждам свидетелство за канибализъм...може да съм прекалено ненаблюдателна..ама череп в ръка и аз съм държала и това не ме прави канибал!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво,браво!!!Най-после Върховен хищник-документиран и осведетелстван!Жалко,че пак е от нашия биологичен вид,тъкмо се зарадвах,че човека вече няма какво да се надува,че е Върха-На-Хранителната-Верига (избивам комплекси,поради принизяващото ме в тази верига вегетарианство),ама какво да се прави..... :biggrin::maniac::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Поне по-възрастните туземци помнят времената на ритуален канибализъм. То и сега има племенца, които от време на време може и да прибягват до това.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е и при маорите е било масова практика да изяждат пленените и убитите врагове, а племенните войни в Нова Зеландия са били буквално непрекъснати, а с идването на белите и усвояването на огнестрелното оръжие стават още по-ожесточени. Та незнам и при тях кога официално е престанало практикуването на канибализъм, има и други племена от района на Полинезия и островите в Югоизточна Азия при които е възможно все още да съществува.

Но всъщност при човешкия канибализъм не се ли появяваше някакъв проблем с гниенето на изяденото човешко месо вътре в организма?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, но има някакви други проблеми... Поздрав за "еколозите" и слепите последователи на Русо.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако поздравът е доброжелателен-благодаря,КГ125 :smokeing: Не съм запозната с Русо,какво точно имаш предвид? :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не е. Дори и в ХХ в. има случаи. В Украйна и Молдова през междувоенния период е било масова практика.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За канибализма в Украйна и Молдова съм слушала и чела. До колкото си спомням това е засегнално много нашите сънародници там. Спомням си още, че до това състояние ги докарват умишлено като им конфискуват всички зърнени храни. Каквото са били произвели местните българи е било иззето от братята комунисти.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не само те, всички са пострадали от комунистическия режим. Цялата зърнена продукция им е била конфискувана за армията и за износ, СССР е в период на мощна индустриализация и превъоръжаване.

Та когато хората останат без никаква друга алтернатива не е изключено да се стигне и до канибализъм, без значение в коя епоха се развива действието, гладът е в състояние да срине моралните устои на обществото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е друго, тези две явления не са всъщност съизмерими. Едното е архипримитивното състояние на първобитно общество, където е обичай. Другото е една от най-страшните драми на 20 век, когато хора са били довеждани до това ужасно състояние. През 20 век е по принуда, заради чудовищната криза.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ако поздравът е доброжелателен-благодаря,КГ125 :smokeing: Не съм запозната с Русо,какво точно имаш предвид? :bigwink:

Ами не е много доброжелателен, но не е към теб :):):):) (други да, не този) Имам малка грешка - "еколози" трябваше да е в кавички, поправям я, визирайки съвременните противници на цивилизацията. А Русо е първият, който издига тезисът, че естественото състояние на човека е природното и че цивилизацията го е покварила. "Назад към природата" и пр. Мечти от 18 век на хора, които не са виждали тропически остров и се възхищават от "естественото" състояние, в които дивите племена се намирали.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Знам че е друго, но все пак е канибализъм, така че никога не сме застраховани. Въпроса е дали все още съществува ритуален канибализъм като традиция в някои племена. Това за Русо и цивилизацията е отделна тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не е много доброжелателен, но не е към теб :):):):) (други да, не този) Имам малка грешка - "еколози" трябваше да е в кавички, поправям я, визирайки съвременните противници на цивилизацията. А Русо е първият, който издига тезисът, че естественото състояние на човека е природното и че цивилизацията го е покварила. "Назад към природата" и пр. Мечти от 18 век на хора, които не са виждали тропически остров и се възхищават от "естественото" състояние, в които дивите племена се намирали.

Мхм,и аз се възхищавам на природъобразния начин на живот,но концепцията ми е малко по-различна от тази на Русо,в такъв случай.Не е толкова романтична,определено.Благодаря,че ми отговори,защото името ми беше познато,но не ми беше ясно с какво се свързва точно,а сега ще имам възможност да се поинтересувам по-подробно :bigwink:

Е,аз те поздравявам доброжелателно :smokeing::bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Знам че е друго, но все пак е канибализъм, така че никога не сме застраховани. Въпроса е дали все още съществува ритуален канибализъм като традиция в някои племена. Това за Русо и цивилизацията е отделна тема.

Вярно е и едното, и другото. А дали съществува традиция... Ами кой ги знае. Така като ги гледам тези от снимката, а и снощи показаха едни в Бразилия.. При този начин на живот и ниво на развитие кой ги знае.

Благодаря,че ми отговори,защото името ми беше познато,но не ми беше ясно с какво се свързва точно,а сега ще имам възможност да се поинтересувам по-подробно :bigwink:

Е,аз те поздравявам доброжелателно :smokeing::bigwink:

И аз:) )

http://bg.wikipedia.org/wiki/Жан-Жак_Русо

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Снимките по-горе разбира се на са на канибали, е може някои от по- възрастните туземци още да помнят вкуса на човешко...знае ли човек.

През 2006 г. обаче беше потвърдено, че племето Короуай ( Korowai ), разбира се от любимата Папуа, все още го практикува. Короуай са т. наречените дървесни хора- живеят в своеобразни колиби по върховете на дърветата. Ако някой бъде обвинен, че е khakhua - прави тайно магии, то той бива измъчван, екзекутиран и изяден ( най- важно е да се изяде първо мозъка ). Децата и бременните жени не участват в този ритуал.

post-331-1212248275.jpg

post-331-1212249189_thumb.jpg

post-331-1212248299.jpg

post-331-1212248319_thumb.jpg

post-331-1212248347_thumb.jpg

post-331-1212248379_thumb.jpg

post-331-1212248393_thumb.jpg

post-331-1212248407_thumb.jpg

post-331-1212248421_thumb.jpg

post-331-1212248450_thumb.jpg

post-331-1212248438_thumb.jpg

това са най-вероятно ларви на бръмбари, които ще се използват за храна

post-331-1212249232_thumb.jpg

post-331-1212249245_thumb.jpg

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, Нова Гвинея (не само Папуа) е основния кандидат за последните остатъци от традиционен (ритуален) канибализъм, също и във вътрешността на някои от островите в Югоизточна Азия живеят техни родственици, наричани събирателно негритоси, както и в джунглите на Бразилия може би. Там белите все още немогат да се настанят поради ред причини и много неща са си останали такива каквито са си били винаги там.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
За тези няма ли достатъчно земя под краката им, че живеят като маймуните? Да не би да се възприемат за маймуни? Знае ли човек?

Тези с дървесните колиби вероятно са ловци-събирачи от равнините на Гвинея - огромни реки с гъсто обрасла тропическа растителност, блата, комари, малария... може би дърветата са им били единствената алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още снимки от Папуа:

post-28-1212647912_thumb.jpg

post-28-1212647924_thumb.jpg

post-28-1212647929_thumb.jpg

post-28-1212647937_thumb.jpg

post-28-1212647947_thumb.jpg

post-28-1212647960_thumb.jpg

post-28-1212647966_thumb.jpg

post-28-1212647975_thumb.jpg

post-28-1212647984_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Много са готини тия туземци, сигурна съм че ако им ида на гости няма да ме изядат!!! :) Много благодаря за снимките, момчета - много ми беше интересно! :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...