Отиди на
Форум "Наука"

Преместване от едно училище в друго


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте. Прочетох всички коментари, но така и не открих това, което ме интересува. Ако може някой да помогне или поне да насочи ще бъда много благодарна. 

Децата ми са близнаци, тази година завършиха седми клас във Варна и успешно постъпиха в професионални гимназии. Имат различни интереси и затова всеки си е направил своят избор. 

Сега още не е почнала учебната година, но се налага да се преместим в София. Бихте ли ми казали какъв е редът и условията за избор на ново училище в друг град?

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 55
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Най-добре е да отидете в съответния инспекторат, това е РУО - София, в случая.

http://www.ruo-sofia-grad.com/

Там ще знаят най-добре.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Искам да попитам нещо. След около 9 месеца заминавам за Калифорния, 11ти клас съм на самостоятелна програма и скоро завършвам. Въпроса ми е дали ако завърша 11ти клас тук и замина и се запиша в училище в чужбина ще ме върнат ли назад с няколко класа или не? Смисъл че искам да си мина 12ти клас в чужбина и там да остана да живея, но искам да знам дали ще ме върнат назад или ще си продължа направо в 12ти със някакви изпити разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам въпрос. След около 9 месеца заминавам за Калифорния. Тук обаче съм 11ти клас на самостоятелна форма на обучение и скоро завършвам. Въпроса ми е ако замина и се запиша в училище да си продължа 12ти клас ще стане ли или ще ме върнат с няколко класа назад? Някой казват, че ще ме върнат, други казват че само изпит трябва да държа. Кое ще е?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Мира Вакова said:

Въпроса ми е

Препоръчвам Ви да зададете въпросите си в сайта на "БГ -Мама". Говоря сериозно. Там надълго и нашироко обсъждат и дават информация за образователната система у нас и в чужбина. Тук Форум Наука не е за такива прозаични въпроси от битието...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Мира Вакова said:

Имам въпрос.

Трябва да провериш какви са изискванията на конкретния щат. Калифорния със сигурност има
нормативни документи, които регламентират подобни премествания. В тях ще бъде указано дали
трябва да повтаряш или ще можеш да продължиш.

Отсега мога да ти кажа, обаче, че на теб лично ще ти е по-полезно да повториш. Няма по-добро
въведение в живота на една чужда страна от това да прекараш година в тяхното средно училище.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...