Отиди на
Форум "Наука"

Трудни задачи по физика за 11 клас


viks93

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте имам проблем с 2 задачки по физика и се надявам някой да ми помогне. Задачата е следната :

Законът за движение на материална точка е y=-21-5t-0,2t^2 . Определете компонентите на ускорението и началната скрост и пресметнете координатата на материалната точка в момента t=4s

И втората задача : На фигурата е представен законът за скоростта на материална точка, която се движи по оста Ox . В момента t=0s координатата и е x0=12m.( това е x нулево ). От графиката определете:

Преместването на материалната точка от момента t1=0s до t2=30s.

Координатата на материалната точка в момента t=10s

Моля ви помогнете :S Графиката е за 2-ра задача.

post-7567-048690200 1287905400_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия задачи не са за 11. клас. Случайно имам учебник за 11. клас по новата програма, тя включва термодинамика, трептения и вълни, електричество и магнетизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...