Отиди на
Форум "Наука"

И в Европа полудяха


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

http://www.blitz.bg/news/article/92236

Четеме и се дивим на малоумията които се творят в европа. Ако нашите политици вземат челния европейски опит, по добре да влезем в африканския съюз, където май ни е и мястото.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето ви пример за социалистическо харчене на пари! Всичко втаса ли в Унгария, да ги питам аз тези одобряващи на проектите, че се стигна до център за водна рехабилитация на кучета!!!! Че това може да стане във един нормален басейн, бре, ако някой толкова го е грижа за кучето му!!!

А ето това:

16 000 евро от бюджета на ЕС, към които са добавени още 24 000 от австрийското правителство, са похарчени за подобряване на емоционалната връзка с природата на тиролските фермери. Чрез разговори със земеделците те е трябвало да осъзнаят връзката си с природата и да разбират по-добре емоционалното си отношение към земята, за да преодолеят доминиращите си рационално-икономически мотиви.

ако не беше толкова голямо, бих си го сложил за подпис!

А къде, питам, са фермерите на Каринтия! А българските! Колко още хиляди години земеделска цивилизация трябва да мине, за да стигнем до блясъка на мисълта на ЕС и до гениалното прозрение, че фермерите нямат емоционална връзка с природата! Че всъщност са едни странстващи сеячи и жътвари, които се местят от терен на терен и имат доминиращо рационално икономическо отношение към природата..

Ма то тъй е - евровермерът явно вече не бива да оре и сее, а да седне сред тиролските гюрлюци и пее ода за природата. Нищо, че още Верглий и Йордан Йовков го сториха, ама де са и те без ЕС...

Когато хората започват да се занимават с безсмислени неща, обществата пропадат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

aaa ... KG започва да прозира колко безумни са станали любимите му западни демокрации ... ама не е само блясъка на мисълта на ЕС и самите западни държави членки какви милиарди за какви безумия се хвърлят ако знаете ще се хванете за главата ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

най-напредналите най-бързо вървят надолу, повярвай ми ... и най-много глупости са вършили ... ирландия е много по-фалирала от гърция нищо, че на пръв поглед не изглежда така ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мале, не съм се смяла така, откакто прочетох за един народен представител, който си жънеше фермата във фейсбук по време на събрание на НС. :tooth:

Всъщност хвърлихте малко светлина върху кръгозора ми, тъй като аз ежедневно се облъчвам с euronews и BBC, които освен протести, политически скандали, срив на пазари и фалит, друго не прожектират. Щом пари за фитнес на крави се дават, значи да не се плаша толкова. :laugh:

всичко да се приема с необходимата доза ирония и хумор, защото честно казано - статията си е толкова комично-абсурдна, че не се сдържах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тя затова цяла европа е фалирала, то не бяха крави, кучета и котки, не бяха малцинства, не бяха социални помощи, дори субсидират слъчевите батерии в англия, където много слънце няма ...

при мен на всеки, който не знае езика дори и да е бил 10г. в държавата при контакт с всяка публична инситуция личен или по телефона му се осигурява преводач ... за сметка на данъкоплатеца ... държавата работи на -10% те събират пари за Хаити, бездомни кучета и кво ли не ...

имаше един случай наскоро се шумя за него ... общината платила на един социално слаб да ходи на екскурзия в амстердам да чука щото бил девствен и това било необходимо за психологическото му развитие ... ми то и Кейнс ще се върти в гроба ако разбере какви глупости стават ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ми е хич смешно, защото там поне в много по-голяма степен парите се харчат за целите, за които се искат и са обявени. А у нас знаете какво е. Бих предпочела и у нас да се финансират проекти за фитнес за кучета, ако наред с това останалите европари се разходваха както трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А, Кейнс. Ами Мизес и Ротбард?

кейнс най-много би се въртял, щото е бил фен на евгениката ... той много добре е знаел, че има ли nanny state ... материалът, който според теб няма значение е най-важен защото системата е отворена за abuse ...

та кейнс е бил привърженик на строгия отбор и евгениката и е смятал, че ако ги няма - за UK има само един път - стръмно надолу ...

същото важи и за Бевъридж ...

забележи, че двамата са най-силните и влиятелни пропоненти на welfare state и държавната намеса в най-консервативната държава в европа ...

ей ти един цитат от Бевъридж:

He argued in 1909 that "those men who through general defects are unable to fill such a whole place in industry, are to be recognised as 'unemployable'. They must become the acknowledged dependents of the State... but with complete and permanent loss of all citizen rights — including not only the franchise but civil freedom and fatherhood."

човекът може да е бил либерал, социалист, дизайнер на welfare state, всякакъв, но е знаел, че не може да се дават права на тези, които не допринасят за обществото ... common sense ... нещо което отдавна го няма в целия англосаксонски свят ...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съгласен съм 100% :)

E, може би не така генерално, но именно отстъплението от common sensa води до тия беди, на които днес, в иначе прогресиращия свят, сме свидетели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не ми е хич смешно, защото там поне в много по-голяма степен парите се харчат за целите, за които се искат и са обявени. А у нас знаете какво е. Бих предпочела и у нас да се финансират проекти за фитнес за кучета, ако наред с това останалите европари се разходваха както трябва.

защо мислиш, така, тук има мащабни злоупотреби на всички нива, просто нещата не се пипат грубо като в БГ и на Балканите и в Източна Европа, а се поддържат с готина фасада да може балъците да се радват ...

западно европейските държави вече са много скъпи и парите бягат от тях, защото е нерентабилно да остават ... единствения начин държавата да задържи тези пари е чрез високи данъци и безсмислени харчове, които остават в страната ... и да се опитва да ограничава хората да не си харчат парите навън ... като например с данъци върху самолетните билети и девалвация на валутата си ...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...