Отиди на
Форум "Наука"

"На главното направление"


Recommended Posts

  • Потребител

Позволявам си да представя една книга. Ако администрацията на форума сметне това за недопустимо нека да изтрие темата.

021279119-big.jpg

Книгата е написана от последния (за сега) военен министър действащ офицер -армейски генерал Мутавчиев. Беше ми командващ армия когато служех в БНА и в някои от описаните събития съм участвал. Вероятно в форума може да има и други хора които ще си припомнят армейските години в Трета армия. Има разбира се и грешки, основно когато касаят цифри за армии и събития които са далеч от Балканите. За сметка на това цифрите които касаят Балканския театър са учудващо точни. През 90-те автора е бил посланник в КНДР и пише неща съвсем различни от тези с които в момента ни залива западната пропаганда.

Аз си я купих на официалното й представяне и до колкото разбрах ще я продават в книжарници Хеликон и на панаира на книгата който се открива на 7 декември. Струва 15 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За българската армия и свързаното с нея няма ограничения! А книгата разбира се ,тутакси ще я поръчаме.

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Позволявам си да представя една книга. Ако администрацията на форума сметне това за недопустимо нека да изтрие темата.

021279119-big.jpg

Книгата е написана от последния (за сега) военен министър действащ офицер -армейски генерал Мутавчиев. Беше ми командващ армия когато служех в БНА и в някои от описаните събития съм участвал. Вероятно в форума може да има и други хора които ще си припомнят армейските години в Трета армия. Има разбира се и грешки, основно когато касаят цифри за армии и събития които са далеч от Балканите. За сметка на това цифрите които касаят Балканския театър са учудващо точни. През 90-те автора е бил посланник в КНДР и пише неща съвсем различни от тези с които в момента ни залива западната пропаганда.

Аз си я купих на официалното й представяне и до колкото разбрах ще я продават в книжарници Хеликон и на панаира на книгата който се открива на 7 декември. Струва 15 лева.

Елемаг, в Хеликон в София има ли я в момента?

Вероятно ще се продава и от ,,Еър груп 2000", но във форума Ви, аз съм с вечен бан, заради онази св...я Преслав.

Книгата изглежда ще бъсде много интересна и я искам.

Благодаря за представянето!

Поздрави Елемаг!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ако я намеря в Пловдив задължително я купувам. Благодаря на Елемаг за представянето на хубавата книга. Ако има и други хубави книги давай насам.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Книгата може да се поръча а на редакциония е-майл :

office@arms-magazine.net

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ЙОРДАН МУТАФЧИЕВ е български армейски генерал и последен военен министър на отбраната на Република България. Преди да достигне върха на военната йерархия, той е преминал през всички основни звена на кариерата и има личен принос в укрепването на бойната готовност и боеспособност на Българската армия, преди и след промените в страната.

Книгата разказва за сложния му път в Българската армия, за взаимоотношенията между някои от българските генерали и между Министерството на отбраната, Генералния щаб, Инспектората на Въоръжените сили с останалите държавни институции в един повратен момент от най-новата ни история.

В нея са засегнати и такива въпроси като националната сигурност преди и след реформите в армията, преговорите за ограничаване на въоръжените сили в Европа, разпадането на Варшавския договор, нарушаването на баланса на силите на Балканите, първите контакти с представителите на държавите от НАТО...

Дава се отговор на въпроса „Защо не дойдоха танковете?"

Не са прескочени аферата „Царичина дупка", взаимоотношенията с Легия „Раковски", деполитизацията на войските и други по-интересни събития.

Разгледана е и дейността му като посланик в Северна Корея.

Отделено е място на сложните виражи в българската политика...

Това не е толкова забавна, колкото - поучителна история, изпъстрена с много подробности, задълбочени анализи и изводи за миналото, но написана преди всичко с мисъл за бъдещето на България.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...