Отиди на
Форум "Наука"

Спомени от казармата


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Потребител

p.p.s

И въпреки професионалната армия, войната не е безобидна. В САЩ всеки ден се самоубиват 22 ветерана: https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_military_veteran_suicide, някои от тях дори много години след като са били изложени на бойни действия. За това не се говори почти никак, защото е политически неудобно. Как иначе ще се поддържа обществена подкрепа за сегашните военни мисии?

Пиша това, защото винаги леко ми настръхват косите, когато войната се представя като нещо, в което трябва безрезервно да се хвърля мъжкото население на цели народи, а те трябва с радост да мрат за родината... Този мит не умря ли още с първата световна война? Не се ли развиха точно за това военните технологии, за да се намали човешкото участие?

--

Гледайте това интервю с Тимоти Маквей. За тези, които не помнят, той е герой-ветеран от войната в залива, който уби 168  (двадесетина деца) човека в "терористичен" акт в Оклахома.  Ако е въможно да се абстрахирате от това, което е направил, чуйте го примерно какво казва още в началото: "От моя психологическа гледна точка, по-лесно е човек да е със смъртна присъда, отколкото във война, защото знае кога ще умре". Представете си постоянния страх, че човек може да умре всеки момент, мъчително отложен във времето. В интервюто се говори за гняв към правителството, както и за нежелание да се убиват иракчани. Гневът е един от симптомите на посттравматичното разстройство. Чувството за вина за убийството на хора е един от причинителите на посттравматичното разстройство. Друг симптом е нарушението в способността да се изпитва емпатия (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20712172), което обяснява липсата на чувство за вина за самия атентат.

Тук - документален биографичен филм:

https://www.youtube.com/watch?v=nVZhRSTg0zM

 

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 802
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

За това какъв мъж се ставало в казармата си имаше едно броене на копчетата на зимната куртка - първо отгоре на долу: Каква .... беше, какъв мъж стана. А после отдолу-нагоре: Каквато ... си беше, такава си и остана. Та тъй стои въпросът с възмъжаването в армията. Сега и без армията пак си възмъжават.

А Фружин - той охотно праща другите и в казармата, и в Русия да благоденстват, ама той самия не отива да живее щастливо нито на едното място, нито на другото.

:ag:

Разбира се преценка за наемниците следва да се прави и в исторически план, защото това е реален исторически опит. Въпросът е обаче, примерите да са реални, а не да са лафовете на оная жена на пазара, дето е основния източник на информация на Фружин.

Та примерно по време на френската революция швейцарските наемници загиват, бранейки двореца, докато Бастилията е превзета не от селяни и от занаятчии, а от разбунтували се наборници. Ако наборниците бяха толкова надеждни, колкото са във въображението на Фружин, то тогава защо монарсите са се бъркали яко в джоба за наемници?

А за пуснатото от Дорис, то действително при работещите рискови професии има и потенциален риск да направят един такъв "оклахомски атентат". По тази причина за работещите тези професии е предвидено ранно пенсиониране. Тъй като сегашните управляващи са подели една кампания срещу ранното пенсиониране, а условията на труд в рисковия сектор изобщо не са променени, то аз се опасявам, че предстои един период, в който това ще стане често явление у нас, но се надявам "интересът" им да се насочи към управляващите и техните семейства, а не към обикновените граждани. Засега в нашенските случаи ударът се нанася основно по своето семейство (наскоро един беше гръмнал един грък-любовник), но с оглед тенденциите в страната, това скоро може да се промени.

Проблемът при наборната служба не беше по-малък, просто социалистическите медии ги покриваха и ги научаваха само войниците, които по това време служеха в региона, където е станало. Но примерно средно статистически се съобщаваше поне един тежък случай седмично, а за разните по-дребни инциденти, водещи до осакатяване за цял живот изобщо не се споменаваше.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Най-сетне, ейй ! Излязоха кадри. 

Поздрав на всички, участвали в "Щит 84": 

От 09.30 нататъка са българските танкове и атаки.. Помня го като бял ден и в единият от тях съм аз .... :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 6.12.2017 г. at 17:33, dora said:

p.p.s

И въпреки професионалната армия, войната не е безобидна. В САЩ всеки ден се самоубиват 22 ветерана: https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_military_veteran_suicide, някои от тях дори много години след като са били изложени на бойни действия. За това не се говори почти никак, защото е политически неудобно. Как иначе ще се поддържа обществена подкрепа за сегашните военни мисии?

Пиша това, защото винаги леко ми настръхват косите, когато войната се представя като нещо, в което трябва безрезервно да се хвърля мъжкото население на цели народи, а те трябва с радост да мрат за родината... Този мит не умря ли още с първата световна война? Не се ли развиха точно за това военните технологии, за да се намали човешкото участие?

--

Гледайте това интервю с Тимоти Маквей. За тези, които не помнят, той е герой-ветеран от войната в залива, който уби 168  (двадесетина деца) човека в "терористичен" акт в Оклахома.  Ако е въможно да се абстрахирате от това, което е направил, чуйте го примерно какво казва още в началото: "От моя психологическа гледна точка, по-лесно е човек да е със смъртна присъда, отколкото във война, защото знае кога ще умре". Представете си постоянния страх, че човек може да умре всеки момент, мъчително отложен във времето. В интервюто се говори за гняв към правителството, както и за нежелание да се убиват иракчани. Гневът е един от симптомите на посттравматичното разстройство. Чувството за вина за убийството на хора е един от причинителите на посттравматичното разстройство. Друг симптом е нарушението в способността да се изпитва емпатия (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20712172), което обяснява липсата на чувство за вина за самия атентат.

Тук - документален биографичен филм:

https://www.youtube.com/watch?v=nVZhRSTg0zM

 

Нашите хора (-фили) от форума не са помирисвали война.

Нито пък някой от тях ще се запише в гвардията..(Аз бих се записал ако има такава организация като Нац. Гвардия, но вече съм на възраст).

Или ще иска да се върне в казармата (аз и не искам, и не я хваля!)

Популисти и тарикати с  мании - като менторите им... Ако има война, първи ще тръгнат да си спасяват кожите..

 

ПС

Благодаря Дора за този постинг

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В началото да кажа за тези,които не знаят че военната служба в съседна Гърция е задължителна. В Швейцария също.

Има един военен и държавен принцип който е отхвърлен от високо културните и цивилизовани народи - принципът на пречупване на волята,(в армията),и след това повторното и изграждане. Този принцип е удачен за ниско културни варварски и дивашки народи и племена.  Там вождът и държавата за да принуди сънародниците и съплеменниците си да воюват трябва да упражни над тях НАСИЛИЕ,да им причини БОЛКА с която да ги подчини и едва след това може да ги пусне да се бият с врага. Варваринът и дивакът е като волна птица в небето и преди всичко с насилие може да бъдат накарани да свършат нещо. При високо културният и цивилизован човек е достатъчно да бъде убеден с разумни доводи и позоваване на патриотичното му чувство за да грабне оръжието в ръка. (Варваринът и дивакът НЕ познават патриотичното чувство.)

Да се говори за армия в комунистическите страни е нонсенс! Там тя е превърната в инструмент за потискане и репресии над народа. В комунистическите "армии" войниците мразят повече собствените си командири,отколкото "врага"! Доказателство е Червената армия. През първите месеци след 22 юни 1941г. милиони червеноармейци на практика се предават на Вермахта. Като три милиона от пет милиона пленени червеноармейци доброволно изявяват желание да се бият срещу комунистическата власт в СССР.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

В началото да кажа за тези,които не знаят че военната служба в съседна Гърция е задължителна.

 

Нещо повече, младите мъже гърци ходят с желание в казармата, Разликата е една - Там не е имало комунизъм, нито комуническите свини и мерекета  са във властта..

 

Цитирай

Да се говори за армия в комунистическите страни е нонсенс!

Комунизмът ни върна 50  години назад във всичко (или по-скоро ни "нулира"), а комунистическите мекерета, с други одежди, продължават да в елита на държавата,..

Дори само тези факти пречат за възпитанието в  патриотизъм в обществото, а ако добавим кражбите им и наглостта им - това възпитава в апатриотизъм

Сега същите тези комунистически мекерета и болкуци (които  търкат столове  на Народното събрание след падането на режима им) - ни говорят за връщане на казармата..

Нон-сенс, няма как да стане, народът може да има кусури, но не е глупав..

Въпросния кресливец дори не е бил в казармата - кой и как да  му повярва?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не комунистическите боклуци говорят за връщането й, а тези, които държат да има държава! 

Стига с тая политика и стига с тия мерки отпреди 35 години към днешните явления ... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, КГ125 said:

Не комунистическите боклуци говорят за връщането й, а тези, които държат да има държава! 

Стига с тая политика и стига с тия мерки отпреди 35 години към днешните явления ... 

 

Сложих ти таблото. Можеш да се потърсиш....

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, КГ125 said:

Не комунистическите боклуци говорят за връщането й, а тези, които държат да има държава! 

Стига с тая политика и стига с тия мерки отпреди 35 години към днешните явления ... 

 

Аха, щом и аз, един заклет антинационалист съм за Военна служба, на казарма, Служба от съвременен тип, значи определено има смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Ако искате да имате държава (които и да сте тези) изчистете си я от паплачта, която управлява..

Какви 35 години, олигофрени ли сте?! Да се "патриотим"  за мутри и мафиози ,бивши комунисти

Това е от 2014, променило се е,...  към лошо

https://btvnovinite.bg/bulgaria/boiko-borisov-miroslav-naidenov-i-nikolai-kokinov-prihvanati-v-skandalen-razgovor.html

"Патриотите" се вие  бе тарикати..
Що аз? А ти си първия, който ще се хукне да си спасява кожата, и всички други които се пишете тук за "патриоти", нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, laplandetza said:

Аха, щом и аз, един заклет антинационалист съм за Военна служба, на казарма, Служба от съвременен тип, значи определено има смисъл.

Ти пък къде се пишеш??Ти си първия (а не онзи другия)  който ще хукне да си спасява кожата

Ти не си в България , нали

Не може да искаш нещо от другите, ако ти не си готов за същото..

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, nik1 said:

Ти пък къде се пишеш??Ти си първия (а не онзи другия)  който ще хукне да си спасява кожата

Ти не си в България , нали

Не може да искаш нещо от другите, ако ти не си готов за същото..

 

Какво имаш в предвид. Бил съм в Казарма все пак. Какво и тежкото и лошото на Служба военно обучение от 3, 4 месеца, задължителна за всички мъже.

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, nik1 said:

 

Ако искате да имате държава (които и да сте тези) изчистете си я от паплачта, която управлява..

Какви 35 години, олигофрени ли сте?! Да се "патриотим"  за мутри и мафиози ,бивши комунисти

Това е от 2014, променило се е,...  към лошо

https://btvnovinite.bg/bulgaria/boiko-borisov-miroslav-naidenov-i-nikolai-kokinov-prihvanati-v-skandalen-razgovor.html

"Патриотите" се вие  бе тарикати..
Що аз? А ти си първия, който ще се хукне да си спасява кожата, и всички други които се пишете тук за "патриоти", нали?

Съгласен, но не съгласен за комуниостите, комунисти и мутри е несъвместимо. Това не са комунисти ,а добри момчета и момичета за Всяка Власт !

Link to comment
Share on other sites

При мобилизация, предвоенна , ще бягам. Дърт съм , минало ми е времето, не бих се бил за тази Власт и този Резерват . Мога да убивам, лесно и ефективно, обучаван съм да го правя, но Никога няма да служа за тази боклучава върхушка и за РБ, родината ми беше НРБ !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, laplandetza said:

Какво имаш в предвид. Бил съм в Казарма все пак.

Бил, си в казармата  ама няма да се върнеш да се биеш за защита на България, ако да стане напечено?

Ако е така ...Искаш други да се жертват , но ти да си бараш оная работа и да си гледаш кефа..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nik1 said:

Бил, си в казармата  ама няма да се върнеш да се биеш за защита на България, ако да стане напечено?

Ако е така ...Искаш други да се жертват , но ти да си бараш оная работа и да си гледаш кефа..

 

 

Вече казах, Няма , нито моите деца , 4 броя, нито техните деца. Не искам никой да се жертва, НО съдбата няма да ме пита!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, deaf said:

 

Да се говори за армия в комунистическите страни е нонсенс! Там тя е превърната в инструмент за потискане и репресии над народа. В комунистическите "армии" войниците мразят повече собствените си командири,отколкото "врага"! Доказателство е Червената армия. През първите месеци след 22 юни 1941г. милиони червеноармейци на практика се предават на Вермахта. Като три милиона от пет милиона пленени червеноармейци доброволно изявяват желание да се бият срещу комунистическата власт в СССР.

 

В първите дни на войната на запад многомилионни армии на кралство Дания, Норвегия, Полша, Белгия, Нидерландия, Франция + Алжир, Френска Африка  защитетни от най - модерни железотетонни съоръжения с влакове и гари под тия съоръжения се предават практически БЕЗ БОЙ на хитлеристите. Британската , новозеландската, канадската, австралийската, индийската , ЮАС  армии бягат като котки с тенекии на опашките към Дюнкерн , Крит и се спират чак в Египет и Англия зад Ла Манша и Средиземно море ) 

Да се говори за армия в империалистическите и буржоазни  страни е нонсенс ! Там тя е превърната в инструмент за потискане и репресии над народа. В буржоазните и империалистическите  "армии" войниците мразят повече собствените си командири, особенно цветнокожите отколкото "врага"! Не случайно с изключение на Югославия никъде в Европа няма практически никакво партизанско движение. Навсякъде капитулации, бягство , сътрудничество с врага - Маршал Петен, Крал Алберт и т н...Провал , позор . 

Реално след капитулациите за разлика от СССР всички тихо мирно се прибират по домовете си и сътрудничат до последния ден с окупаторите - Например Прага възстава след както Хитлер се самоубива ) ... Сетила се мара... Париж възстава когато немците го напускат ) 

Англичани + индуси + бирманци + австралийци позорно се предват  в най - мощната крепост в Света в Сингапур ! Японците са в пъти по малко от армията на британия и са въоръжени с бамбукови копия , около Сингапур са блата , могъщия британски флот владее моретата около остров Сингапур !  Група самураи с мечове и бамбукови копия принуждават СИНГАПУР да се предаде ! Позор страшен ! 

Популярно обяснявам за незнаещи - ЧЕРВЕНОАРМЕЙЦИ които сътрудничат на Хитлеристите има и те са ВЛАСОВЦИТЕ ! Да има те са една шепа хора и Хитлер даже не им доверява ОРЪЖИЕ в ръцете ! не ТРИ МИЛИОНА а дай бог 3 хиляди пленени червеноармейци !

По разни данни около 1 МИЛИОН ГРАЖДАНИ НА СССР ( не червеноармйци а граждани на СССР ) сътрудничат с Хитеристите ! 

Има ли разлика между ВОЙНИК и ГРАЖДАНИН ? Колко от нас във форума са граждани на някоя страна ? А колко от нас са ВОЙНИКА ? 

От тия 1 милион основната маса са бандеровците , прибалтйски горски братя (горяни) , групи чеченци, руснаци често бивши кулаци, репресирани, недоволни. Има ли държава в която никога никой не е бил изменник ? Не няма такава държава в която да не е имало изменници. Ако има такава - Елада, Персия, Египет, Асирия, Китай, Европа, Рим , Византия, България моля посочете ми я ) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Du6ko said:

В първите дни на войната на запад многомилионни армии на кралство Дания, Норвегия, Полша, Белгия, Нидерландия, Франция + Алжир, Френска Африка  защитетни от най - модерни железотетонни съоръжения с влакове и гари под тия съоръжения се предават практически БЕЗ БОЙ на хитлеристите. Британската , новозеландската, канадската, австралийската, индийската , ЮАС  армии бягат като котки с тенекии на опашките към Дюнкерн , Крит и се спират чак в Египет и Англия зад Ла Манша и Средиземно море ) 

Да се говори за армия в империалистическите и буржоазни  страни е нонсенс ! Там тя е превърната в инструмент за потискане и репресии над народа. В буржоазните и империалистическите  "армии" войниците мразят повече собствените си командири, особенно цветнокожите отколкото "врага"! Не случайно с изключение на Югославия никъде в Европа няма практически никакво партизанско движение. Навсякъде капитулации, бягство , сътрудничество с врага - Маршал Петен, Крал Алберт и т н...Провал , позор . 

Реално след капитулациите за разлика от СССР всички тихо мирно се прибират по домовете си и сътрудничат до последния ден с окупаторите - Например Прага възстава след както Хитлер се самоубива ) ... Сетила се мара... Париж възстава когато немците го напускат ) 

Англичани + индуси + бирманци + австралийци позорно се предват  в най - мощната крепост в Света в Сингапур ! Японците са в пъти по малко от армията на британия и са въоръжени с бамбукови копия , около Сингапур са блата , могъщия британски флот владее моретата около остров Сингапур !  Група самураи с мечове и бамбукови копия принуждават СИНГАПУР да се предаде ! Позор страшен ! 

Популярно обяснявам за незнаещи - ЧЕРВЕНОАРМЕЙЦИ които сътрудничат на Хитлеристите има и те са ВЛАСОВЦИТЕ ! Да има те са една шепа хора и Хитлер даже не им доверява ОРЪЖИЕ в ръцете ! не ТРИ МИЛИОНА а дай бог 3 хиляди пленени червеноармейци !

По разни данни около 1 МИЛИОН ГРАЖДАНИ НА СССР ( не червеноармйци а граждани на СССР ) сътрудничат с Хитеристите ! 

Има ли разлика между ВОЙНИК и ГРАЖДАНИН ? Колко от нас във форума са граждани на някоя страна ? А колко от нас са ВОЙНИКА ? 

От тия 1 милион основната маса са бандеровците , прибалтйски горски братя (горяни) , групи чеченци, руснаци често бивши кулаци, репресирани, недоволни. Има ли държава в която никога никой не е бил изменник ? Не няма такава държава в която да не е имало изменници. Ако има такава - Елада, Персия, Египет, Асирия, Китай, Европа, Рим , Византия, България моля посочете ми я ) 

Само Чърчил и Рузвелт репатрират в края на войната два милиона предимно руснаци и войници в СССР по силата на договора от Ялта. Лично Сталин е смятал всички пленени червеноармейци за предатели. А аз вярвам на инстинкта на Сталин да надушва враждебно настроените срещу него хора. А опитите той да бъде изкаран параноик изобщо не се връзват с действията му които винаги са логични. Но според мен един факт е направо шокиращ и потвърждаващ че войниците в Червената армия са мразели комунистическата власт в СССР,(те са воювали само защото са били "окуражавани" от наказателните и оградителни подразделения на НКВД). Та значи през април  1945г. няколко червеноармейски войскови части преминават на страната на власовската Руска освободителна армия!!! Повтарям,април месец 1945г.! Когато Червената армия е била на една ръка разстояние от Берлин!

А западните армии като цяло не воюват срещу Германия не защото са мразели собствените си правителства,а защото не са имали причина да воюват с нея. Така преди Сръбско-българската война в края на 19-ти век,сръбският крал лъже сръбските войници,че те отиват да се бият редом с българските срещу Турция. Едва когато стигат до границата с България им казват,че техният враг са българите и срещу тях ще воюват. Но вече е късно да се откажат. Ако го направят ги чака военен съд и разстрел. Тази е една от причините Сърбия да загуби войната. Сръбските войници просто не могат да разберат защо трябва да убиват българите.

И какво значи изменник или предател?! Моето определение за това е човек,който е променил мнението си,но продължава да служи лицемерно на поддръжниците на това мнение. Например ако сега в 01:24часа на 31 май някой агент на ЦРУ внезапно бива осенен от просветление и реши да премине на страната на ФСБ и Русия,за мен той НЕ е предател. Но ако същият агент продължи да "работи" за ЦРУ,но същевременно го саботира като донася на ФСБ,тогава е предател и изменник.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, deaf said:

 Лично Сталин е смятал всички пленени червеноармейци за предатели.

Доказателства нещо за тия силни думи? Документ нещо, барем спомени...

 

Заповедта за предаването в плен от 16 август 1941. Явно според вас когато армията търпи чудовищни поражения и е настанала паника не трябва да прави нищо за затягане на дисциплината.

Приказ № 270

… Позорные факты сдачи в плен нашему заклятому врагу свидетельствуют о том, что в рядах Красной Армии, стойко и самоотверженно защищающей от подлых захватчиков свою Советскую Родину, имеются неустойчивые, малодушные, трусливые элементы. И эти трусливые элементы имеются не только среди красноармейцев, но и среди начальствующего состава. Как известно, некоторые командиры и политработники своим поведением на фронте не только не показывают красноармейцам образцы смелости, стойкости и любви к Родине, а, наоборот, прячутся в щелях, возятся в канцеляриях, не видят и не наблюдают поля боя, при первых серьезных трудностях в бою пасуют перед врагом, срывают с себя знаки различия, дезертируют с поля боя... Трусов и дезертиров надо уничтожать…

Приказываю:

1. Командиров и политработников, во время боя срывающих с себя знаки различия и дезертирующих в тыл или сдающихся в плен врагу, считать злостными дезертирами, семьи которых подлежат аресту как семьи нарушивших присягу и предавших свою Родину дезертиров.

Обязать всех вышестоящих командиров и комиссаров расстреливать на месте подобных дезертиров из начсостава.

2. Попавшим в окружение врага частям и подразделениям самоотверженно сражаться до последней возможности, беречь материальную часть, как зеницу ока, пробиваться к своим по тылам вражеских войск, нанося поражение фашистским собакам.

Обязать каждого военнослужащего, независимо от его служебного положения, потребовать от вышестоящего начальника, если часть его находится в окружении, драться до последней возможности, чтобы пробиться к своим, и если такой начальник или часть красноармейцев вместо организации отпора врагу предпочтут сдаться в плен, – уничтожать их всеми средствами, как наземными, так и воздушными, а семьи сдавшихся в плен красноармейцев лишать государственного пособия и помощи.

3. Обязать командиров и комиссаров дивизий немедля смещать с постов командиров батальонов и полков, прячущихся в щелях во время боя и боящихся руководить ходом боя на поле сражения, снижать их по должности как самозванцев, переводить в рядовые, а при необходимости расстреливать их на месте, выдвигая на их место смелых и мужественных людей из младшего начсостава или из рядов отличившихся красноармейцев.

Приказ прочесть во всех ротах, эскадронах, батареях, эскадрильях, командах и штабах.

Председатель Государственного Комитета Обороны И. Сталин

(Военно-исторический журнал. 1988. № 9. С. 26–28)

https://ru.wikipedia.org/wiki/Русская_освободительная_армия

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, deaf said:

 Та значи през април  1945г. няколко червеноармейски войскови части преминават на страната на власовската Руска освободителна армия!!! Повтарям,април месец 1945г.! Когато Червената армия е била на една ръка разстояние от Берлин!.

Опитах се да намеря в интернет нещо по въпроса... ъъъ, нищо няма.

Чета, че в периоза от февруари до април 1945 има няколко сражения със съветски войски- данни за преминали на тяхна страна части няма. След това решават да бягат на запад, за да се предат на американците.

Май както в много други случаи имаме работа с груба антикомунистическа пропаганда нямаща нищо общо с реалността.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Опитах се да намеря в интернет нещо по въпроса... ъъъ, нищо няма.

Чета, че в периоза от февруари до април 1945 има няколко сражения със съветски войски- данни за преминали на тяхна страна части няма. След това решават да бягат на запад, за да се предат на американците.

Май както в много други случаи имаме работа с груба антикомунистическа пропаганда нямаща нищо общо с реалността.

1946 februárjáig 4,2 millió szovjet polgárt repatriáltak. Közülük 360 ezer főt árulóként a Gulagra küldtek, 10-20 éves büntetést róva ki rájuk. További 600 ezer főt újjáépítési zászlóaljakba vezényeltek kényszermunkára, általában két évre. A Vlaszov-hadsereg több ezer tagját kivégezték, 150 ezer főt pedig Szibériába vagy Kazahsztánba deportáltak.

Значи. До 1946 година репатрират 4 200 000 съветски подъника.

360 000 веднага на Гулаг с по 10-20 години присъда.

600 000 на "бригада" за строеж средно 2 години. Власовците ги разстрелват.blohin_1.jpg

150 000 пък заточени в Казахстан.

http://htkp.org/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=33

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Аз говорех за това, че през април 1945 цели части от съветската армия преминават на страната на Власов. Това ще да са били тотални имбицили идиоти, без грам чувство за самосъхранение. Моето твърдени е, че това е груба антикомунистическа пропаганда, както днес му казват "фалшива новина".

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:
  Преди 5 часа, deaf said:

 Та значи през април  1945г. няколко червеноармейски войскови части преминават на страната на власовската Руска освободителна армия!!! Повтарям,април месец 1945г.! Когато Червената армия е била на една ръка разстояние от Берлин!.

****

Опитах се да намеря в интернет нещо по въпроса... ъъъ, нищо няма.

Чета, че в периоза от февруари до април 1945 има няколко сражения със съветски войски- данни за преминали на тяхна страна части няма. След това решават да бягат на запад, за да се предат на американците.

Май както в много други случаи имаме работа с груба антикомунистическа пропаганда нямаща нищо общо с реалността.

ИМА ДАННИ за тази легенда ! И аз съм писал за тази легенда на сайта. 

big.jpg

Книгата на Джералд Рейтлингер в самия край на книгата му - Цената на предателството ! 

В книгата се описват сътрудниците на хитлеристите от окупираните часто на СССР и технте подвизи - 99,99 % терор и унищожаване на цивилно население. РЕАЛНИ битки тия помощници на Вермахта почти нямат ! На фронота почти не са били, ако са пращани на фронта - естонци, украинци след 1 ден са били бити и са бягали и немците са били принудени да запушат дупката от избягалите "сътрудници - съюзници " . По ирония на съдбата естонски части за 1 - 2 дена са се били един срещу друг от двете части на фронта. Командваните от руснаци естонци просто размазват немските естонци. Получава се дупка в Прибалтика и немците повече не пращат такива части на фронта . 

Хитлер на руснаците - предатели на Власов даже не дава оръжие ! Власов има 1 карта на централна Европа и го евакуират от място на място . Нямат доверие даже на неговите "доброволци" и не им дават нито оръжие нито участък на фронта. Армия без оръжие и без бой се отдава на пиене начело със самия Власов и любовницата му радистка и офицерите му. Особено края на войната е тягостен. Надеждите че Хитлер ще им даде фронт са изгубени .

Но ... Фронта отива при Власовците ! Червената Армия настъпва и преди да избягат към Чехия и Прага някакви власовци случайно попадат под ударите на Черв Армия преди немците да ги евакуират . Разбира се власовците БЯГАТ позорно както от огъня. И тука при мъртво пияния Власов идва вест че червеноармейци са се предали на РОА ( Руската Освободителна Армия на Власов ) Власов спира да пие зап няколко часа и търси потвърждения ,  но след 2 - 3 часа се оказва че това е просто пиянска халюцинация . Който иска може да прочете книгата на Джералд Рейтлингер, но предупреждавам - тягостна история с ФАКТИ , а повечето хора НЕ ОБИЧАМЕ фактите предпочитаме интересни Сказки, Митове, Легенди, Пиянски истории . Фактите са нещо неприятно за разлика от Сказките, митоовете , легендите ! 

На Влсов в тази тежка нудна книга са посветени последните глави. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Skubi said:

1946 februárjáig 4,2 millió szovjet polgárt repatriáltak. Közülük 360 ezer főt árulóként a Gulagra küldtek, 10-20 éves büntetést róva ki rájuk. További 600 ezer főt újjáépítési zászlóaljakba vezényeltek kényszermunkára, általában két évre. A Vlaszov-hadsereg több ezer tagját kivégezték, 150 ezer főt pedig Szibériába vagy Kazahsztánba deportáltak.

Значи. До 1946 година репатрират 4 200 000 съветски подъника.

360 000 веднага на Гулаг с по 10-20 години присъда.

600 000 на "бригада" за строеж средно 2 години. Власовците ги разстрелват.blohin_1.jpg

150 000 пък заточени в Казахстан.

http://htkp.org/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=33

Пленниците никога не са били в лагери , освен при репарирането си и по късно тия които са били осъдени за активно сътрудничество със врагът . Ясно е, че репарирането в тия времена се извършва с документи и влакове, а не по частен път кой както му хрумне с туристически круизни кораби или самолети. Немското и японското население на САЩ, въпреки че там не е имало война на територитята и също са били в лагери в пустините а не в хотели.

По % загинали войничета от армията на САЩ войничетата с немски или японски произход загиват в пъти повече от войничетата с друг произход. В СССР не е имало достатъчно хотели за настаняването на бившите пленници и те разбира се след проверка се пускат по домовете си. В страната има проблеми и разруха и те са нужни навсякъде.  В лагерите отиват тия които са власовци и са сътрудничели на хитлеристите, тия които са осъдени за престъпления.

Всяка армия унищожава тези които извършват престъпления и  мародерства . Много армии , особенно европейските и американската извършват страшни престъпления над народи които не считат за европейци , просто се счита че ако пострадалите не са европейци за тях не важат никакви закони и може да се прави с тях каквото ти хрумне. Даже в 21 век в някои страни забраняват на ООН да разследва престъпленията на окупационните войски срещу мирното население. 

Реално всички армии са унищожавали предателите , поне аз не знам такава армия която да е подкрепяла и поощрявала предателството ? Първата гражданска война в която страда предимно мирно население е тази в САЩ. До тогава са воювали главно професионални войници . Но след първоначалните победи на Юга започва масова мобилизация и войната удря главно по гражданското население. Започва се война на количествата население а не на професионални малки армии. Британската империя за да държи в подчинение поданиците си измисля лагерите за жени , деца и старци. По късно Сталин и Хитлер ползват тази напредничава британска технология. Все пак Англия е сериозна империя и Хитлер и Сталин са се учили от нея как да управляват народите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...