Отиди на
Форум "Наука"

Рецептата на Кока кола вече не е тайна


Recommended Posts

  • Администратор

Вече можем да си правим кока-кола у дома, тайната рецепта е разкрита

Една от най-пазените тайни в последните 125 години - точната рецепта на напитката кока-кола, е разкрита, съобщи "Ройтерс". Откритието било направено от продуцентите на американската радиостанция This American Life.

Те попаднали на статия за "Кока-Кола" от 1979 година във вестник Atlanta Journal-Constitution, който излиза в родния град на напитката. При публикуването на материала на 18 февруари 1979 година никой не обърнал внимание, че материалът е илюстриран с твърде интересна снимка - написано на ръка копие от рецептата на Джон Пембертън. Пембъртън се счита за бащата на колата.

Ето и рецептата:

За сиропа:

три капки течен екстракт от листата на южноамериканския храст кока

85 грама лимонена киселина

28.3 грама кофеин

30 (мерната единица не се чете в оригинала) захар

9.46 литра вода

1.06 литра сок от лайм

28.3 грама ванилия

42.5 грама карамел

За тайната съставка 7Х (от нея се слагат 56.7 грама на всеки 19 литра сироп):

227 грама алкохол

20 капки портокалово масло

30 капки лимоново масло

10 капки масло от индийско орехче

5 капки кориандър

10 капки масло нероли

10 капки канела

Повече и източник: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/02/15/1044401_veche_mojem_da_si_pravim_koka-kola_u_doma_tainata/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Според мен успеха на Кока-Кола не се дължи толкова на тайната рецепта, нито дори на патентната закрила, колкото на прецизно подържаното качество на напитката. Нашенска фирма ще гледа да изкяри на дребно, като ту ще намали захарта, ту лайма и накрая ще остане една газирана водица с лош вкус. Не че не го правят и от кока-кало икономисването, но с умение. Намалят захарта и пускат Лайт. Така успешния вариант си остава, а икономичния си намери нови почитатели.

А при Швепс не се получи така. Имаха страхотна серия - Златен портокал, Мандарина, Ананас, Битер-Лимон, Грейпфурт и Тоник. От това което се появи след "завръщането" на Швепс единствено "Тоника" бива и донякъде новия "Лимон". Портокала обаче е гаден и няма нищо общо с някогашните Мандарина и Златен портокал.

Както се вижда поддържането на доброто качество на един продукт е много по-важно от това рецептата му да е тайна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Успеха на Кока Кола е съчетание на много неща, в които ключова роля играе маркетинга и рекламата. Мисля си, че оригиналната рецепта отдавна е в историята и поне някои съставки са заменени.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И аз предполагам, че рецептата на Кока-кола отдавна не е оригиналната. Нищо, сега имаме възможността да се опитаме да докараме "оригинална" домашна кола, стига да си намерим истинска кока (имам предвид растението, а не стъргания прах за пране с мазилка за наркоманчета). Мярката за захар вероятно може да се установи опитно и логически.

Любопитни са 227-те капки алкохол. Може би оттук идва митът за "пияните от Кока-кола американски войници" и въргалянето по пода на соц-глезльовци, опитали по глътка кола през 50-те и 60-те години. Изглежда, че някога (поне до 1979) рецептата не е била крита чак толкова усърдно.

От друга страна, соц-митологията около питието може да се корени и в самото наименование "Кока", ако нашите тупани тук са смятали, че става дума за някаква наркотична настойка.

Кока-кола Light е вредна според мен. Захарта е заменена с някакъв тип аспартам, който вероятно я прави поносима за диабетици, но и вкусът е по-неприятен, и дълготрайният ефект може би не е добър.

Намерих си един много приятен вариант на Кока-кола - т. нар. Blak. Все едно кола с кафе, много вкусна кофеинова бомба.

Още не съм пробвал Cherry и Zero, но съм любопитен. Все пак колата си остава по-прилична от останалите фанти-манти и други продукти на компанията.

Любимата ми, но иначе античовешка комбинация е глътка кола със залък коледна питка. Дъ жувей българо-американската дружба :biggrin:

Битер лимонът на Швепс все още се продава и е доста прилично питие, особено в комбинация с джин през лятото, както и тоникът. Разбира се, жалко е, че Кока-кола купи Швепс.

Още по-жалко е, че се изгуби употребата на осемдесетарския дизайн на тумбестото шишенце с български художествен шрифт на Кока-кола :(

Между другото е мит, че Кока-кола са създали образа на Дядо Коледа с червени одежди. Този образ е доста по-стар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кока-Кола първоначално се правела с вино, но тази съставка май още докато рецептата си е била при изобретателия й е била махната, тъй като е щяла да се възприеме зле от пуританите.

Иначе на кутийките и бутилките кола също ги има съставките, макар и не в пропорция. Там фигурира да речем фосфорна киселина.

Тъй че тайната отдавна не е кой знае каква тайна. Но тайнствеността се отразява добре като реклама, тъй че идеята продължава да се лансира, докато по-специализираните книги са по-сдържани що се отнася до мистичната част.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чак за такова неизменно качество на Кока колата не може да се говори, защото тя се прави с местна вода в отделните страни, а във всяка страна водата не е еднаква с тази в другите, тоест и вкусът не е еднакъв по целия свят. Отделно вкусът на кола в алумуниева кутия и в пластмасова бутилка е доста различен, естествено в полза на кутията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чак за такова неизменно качество на Кока колата не може да се говори, защото тя се прави с местна вода в отделните страни, а във всяка страна водата не е еднаква с тази в другите, тоест и вкусът не е еднакъв по целия свят. Отделно вкусът на кола в алумуниева кутия и в пластмасова бутилка е доста различен, естествено в полза на кутията.

Доколкото знам, водата не влиае. До такава степен е филтрована, че практически остава чист двуводороден окис. И след това бива на ново осоляван на нужното ниво. Но затова да говори който бачка там.

Аз специално в бирена фабрика съм гледал, но там теглеха вода от голяма дълбочина и беше подходяща....

:smokeing: :smokeing: :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази рецепта, нали не е същата, която се използва и в съвременното производство на кока кола? Ако все още се прилага, познавам доста хора, за които тези 227 грама алкохол ще са шокиращи. Толкова партита изкарани на кока кола (поради религиозни съображения), и то да се окаже, че и в нея има алкохол!

пп. аз ли нещо не виждам къде е има кола в рецептата?

Редактирано от nikey_vv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Правилно. В Иран забраниха пицата, хамбургерите и пържените компири. Очаквам в Саудитска Арабия да забранят колата и да я обявят за идеологическа диверсия на кръстоносците.

Впрочем, на купон колата се комбинира отлично с бял ром и лимони, тъй че що значат тук някакви си 227 капки?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вече можем да си правим кока-кола у дома, тайната рецепта е разкрита

Една от най-пазените тайни в последните 125 години - точната рецепта на напитката кока-кола, е разкрита, съобщи "Ройтерс". Откритието било направено от продуцентите на американската радиостанция This American Life.

Те попаднали на статия за "Кока-Кола" от 1979 година във вестник Atlanta Journal-Constitution, който излиза в родния град на напитката. При публикуването на материала на 18 февруари 1979 година никой не обърнал внимание, че материалът е илюстриран с твърде интересна снимка - написано на ръка копие от рецептата на Джон Пембертън. Пембъртън се счита за бащата на колата.

Ето и рецептата:

За сиропа:

три капки течен екстракт от листата на южноамериканския храст кока

85 грама лимонена киселина

28.3 грама кофеин

30 (мерната единица не се чете в оригинала) захар

9.46 литра вода

1.06 литра сок от лайм

28.3 грама ванилия

42.5 грама карамел

За тайната съставка 7Х (от нея се слагат 56.7 грама на всеки 19 литра сироп):

227 грама алкохол

20 капки портокалово масло

30 капки лимоново масло

10 капки масло от индийско орехче

5 капки кориандър

10 капки масло нероли

10 капки канела

Повече и източник: http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2011/02/15/1044401_veche_mojem_da_si_pravim_koka-kola_u_doma_tainata/

Определено този бълвоч става за почистване на ръждясали гвоздеи или монети /от опит говоря/... Но не виждам кой самоубиец би го изпил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май не трябваше да чета инфото тук, понеже пиех кола най-вече заради мистерията, свързана със загадъчните й съставки, а сега вече ми изглежда твърде прозаична и тръпката,че пия нещо наистина тайнствено, вече изчезна :biggrin:

А дали е верен този слух от времето на соц-а, че някой бил поставил бръснарско ножче в шише с Кока Кола и се било разтворило напълно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тази рецепта, нали не е същата, която се използва и в съвременното производство на кока кола? Ако все още се прилага, познавам доста хора, за които тези 227 грама алкохол ще са шокиращи. Толкова партита изкарани на кока кола (поради религиозни съображения), и то да се окаже, че и в нея има алкохол!

пп. аз ли нещо не виждам къде е има кола в рецептата?

Не са много....

Целият вярващ музулмански свят.....:whistling: :whistling: :whistling:

Аааааа да. В пепсито пък има свинска мас.....в ред бул и други енергийни пък говежда лой.....

:laugh::tooth::w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Брей какво развитие претърпя тази напитка - от пенкилер по панаирите, смес от вино и естественото съдържание на кокаин в листата от коката, до световен лидер в безалкохолните напитки!

Виждате ли другари, докъде води капитализма?!? Трудещите се на Запад, масово се дрогират с кока, кофеин и алкохол и така се притъпява революционната им бдителност! Затова в САЩ толкова успешно ги манипулират, другари. Заради "Колата"! :w00t:

Извън шегата, аз лично харесвам повече "Пепси" и колкото и да са близки, при възможност я предпочитам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

няма какво да се чудиме, другари - токсикоменията е доказано типична приматска черта. Добре че е другаря Т34 да ни напомня, че не употребява упойващи субстанции, защото те разсейват революционната му бдителност:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Галахаде, и аз помня вкусовете на швепсовете от време оно :laugh: Бяха страхотни. А защо? Есенциите ли са били по-добри? По-естествени? :sneaky2: Чудно ми е наистина.

Помня когато за първи път опитах мириндата, май беше 96-97ма /не употребявам, ама инцидентно си взех/. Вкусът беше повече от отвратителен, все едно битова химия пиех.

Тази рецепта, нали не е същата, която се използва и в съвременното производство на кока кола?

Ники, не е същата, разбира се. Естественият сок от лайм със сигурност вече отдавна е пренасочен за производството на препарати за съдове, ония, дето са с натурални екстракти :smokeing:

Зитко, за пълното разтваряне на ножче залагам, че е градска легенда, но съм чувала, че инж. Ганев /разбирай средностатистическият представител на българската приложна инженернотехническа мисъл/ почиства успешно ръжда от метал с кола заради фосфорната киселина в нея.

Link to comment
Share on other sites

Съмнявам се в достоверността на рецептата, прилича на медиина сензация. До сега е имало доста такива "разкрития". Напитката няма патентна защита и ако рецептата е валидна може да очакваме фалит на фирмата, многократно по-ниска цена и внос на концентрата първо от Китай. Навремето се направиха много анализи на напитката, така и не се стигна до истинското съдържание. !00 % сигурно беше, че съдържа в малки количества фосфорна киселина, която в тази рецепта липсва и не се съдържа в някой от посочените продукти !? Наличието на тази киселина помага при ръждиви винтови съединения, за по- лесно отвиване, ползува се и до днес, както казва и Куна в поста си. Тоталитарния български аналог на кока- колата, беше -коп -кола.

Що се отнася до марката Швепс в цивилизованите държави до днес качеството е същото което помним и се дължи на процента естествен сок в напитката. Това което сега се продава при нас е менте с неизвестен произход и съдържание.

Евтините напитки с посладители са опасни за здравето с непроучени докрай последици и въздействие върху ендокринната система, както и изкуствените есенции, овкусители и оцветители. ЕС прави жалки опити да регламентира количеството и типа на тези продукти в напитките. Тук при нас този контрол е почти невъзможен, липсва желание, както необходимата и достатъчна апаратура за контрол.

Редактирано от dedenze
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кока-кола си е голяма работа...Страхотен фен съм(бях всъщност(, защото напоследък от месеци нещо не съ пил...Иначе преди всяка вечер по 2/ДВА/ литра бутилка сам изпинвах...

Като студент редовно пиех по 4/ЧЕТИРИ/ литра...веднъж изпих 6 литра, целия ден...

наистина е страхотна напитка, но в последно време започна да ми дрезни хранопровода и да предизвиква киселини..

затова съм я позабравил...

И да-...вкусът на колата от стъклените бутилки от 80-те и вкусът днес е особено различен, в полза на по-старото производство.

Действително колата от кенчетата е по-вкусна от пласттнмасова бутилка....

Иначе не понасям ,,пепси"...сладни им колата неприятно...

Помня преди 8 години пуснаха синьо пепси дето беше като антифриз на цвят пълен смех...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да знаете, спиртните стабилизатори значително подобряват вкуса на колата. Това ром, водчица... но какво да ви разправям, то и бездруго много се пие в тоя форум :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
  • Потребител
  • Глобален Модератор

Мисля, че доста време вече пласмасавите бутилки се бутилират в Гърция. Това сочи и баркода им.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...