Отиди на
Форум "Наука"

Имам нужда от помощ


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте ! Нова съм във форума надявам се тук да трябва да пусна темата ми.Аз съм ученичка във природо-математическата гимназия с профил "Биология" сега съм 9ти клас и съм се орентирала да следвам Медицина.Единственото което знам е че трябва да започна подготовката си следващата година.Имам много въпроси и търся техните отговори ще съм благодарна ако някой ми обясни как стоят нещата ,някой който ще кандидатства или вече е приет :)

1)Каква е разликата между факултет и университет ? ( и има ли такава )

2)Кое е по доброто ?

3)Бихте ли ми препоръчали висше заведение (Клоня към София,Варна)

4)Каква трябва да ми бъде подготовката ?

Сега това ми дойде на ум . Извинявам се за глупавите въпроси но съм пълен невежа.Благодаря за разбирането!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здраво, право.

Какво да ти кажа - за да кандидатстваш успешно в Медицински университет, трябва даимаш като за начало отличен успех по биология и химия през всичките години. Освен това Медицината не е мода, а призвание. От решенията ти зависи човешки живот. Ако не се чувстваш готова да поемеш тази отговорност - няма смисъл да кандидатстваш в тази специалност. Пък и доста медицински лица в БГ са в доста незавидно положение откъм заплащане. Така че като цяло много облаги няма. Но пък е хубаво да има ентусиасти

А на въпросите ти съответно отговарям:

1. Университетът се състои от факултети. Пример - МУ СОФИЯ включва три факултета - Медицински Факултет, Стоматологичен факултет и Фармацевтичен факултет с отделно ръководство и програма на обучение.

2. Въпросът ти явно произтича от горния, и няма смисъл.

3. МУ СОФИЯ определено е най-престижният Медицински Университет в Бъглария, а и тук бройката е най-голяма /най-голям шанс да влезеш/.

4. Подготовката, както казах е по химия и биология. Попитай учителите си за повече детайли, тестове, примерни въпроси и пр.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор

аха благодаря :) а във София само в този университет ли има Медицина ?

Aбе уж и в Софийския откриха такава специалност, но ме съмнява доколко е сериозно обучението там.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...