Отиди на
Форум "Наука"

Отмират ли религиите?


Recommended Posts

  • Потребители

Именно. Не аз говорех за масовост.

Ето тук още по-драстични данни за 2011 с коментари на друг (протестантски) източник.

Темповете на емиграция съкращават постепенно православното население на България, но не и протестантското, например, което почти двойно се е увеличило. Което не означава, че емигрират само православни, а имигрират протестанти. Тук имигрират само проповедници, което мен лично никак не ме радва.

http://old.evangelskivestnik.net/statia.php?mysid=1158

Предпочитам и уважавам традиционното за България православно християнство. На преброяването отговорих, че не съм религиозен, но че по вероизповедание съм православен християнин. Казвам това заради любителите на аргументите срещу човека на форума, които няма да пропуснат да ми напомнят, че съм атеист. Може да съм атеист, но имам право да избирам в кой храм да влизам и не съм длъжен да давам обяснения защо влизам там, а не другаде. Това касае лични въпроси, а не всеобщи, каквито би трябвало преимуществено да се обсъждат на един научен форум.

Намаляването на православните за сметка на протестантите не означава отмиране на религиите, нито дори отмиране на християнството, защото и протестантите са си християни.

На второ място намаляването на православните в България не означава, че намаляват и православните българи в света. На Великденската служба в Рим българската черква "Св. св. Кирил и Методий" е пълна с народ, а в Цариград "Св. Стефан" като излезе в ремонт, екзархийския параклис макар и свързан с доста големия салон за събрания се оказа крайно недостатъчен да събере хората и службата си се проведе на игрището.

Тъй че си остава факта, че религиозните прояви събират най-голям хора, което не се случва примерно на избори, политически, научни или културни прояви на наши творци.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 203
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Тъй че си остава факта, че религиозните прояви събират най-голям хора, което не се случва примерно на избори, политически, научни или културни прояви на наши творци.

Добре, така да бъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Истината е простаи една. Или има или няма бог. Другото са формалности, но щом държиш да си почтен...

Така е, но трябва първо да стигнеш до истината за християнския Бог и едва тогава да започнеш да се съмняваш в нея, не преди това. А е доказан факт, че ти не можеш ред да цитираш думи на Христос в подкрепа на свое твърдение, например стр. 23 от темата за вярата в Бог. При което какво си тръгнал да разправяш за истини, пък и да обсъждаш другите почтени ли са, не са ли, когато кажат нещо за християнството? Ти дума не знаш да кажеш за християнството, но знаеш какво знаят или не знаят другите. В същото трагикомично положение е и колегата forgot.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да почете кое, да почете лъжата - страшна почит и кой освен лакомите за власт имат нужда от такава почит? Кои е изгонил Исус от храма - "не съм дошъл да призова праведните, а грешните на покаяние". Църквата не е туристическа атракция, в църквата не се ходи на екскурзия- църквата е светилище, а не циркова арена. Както наскоро чух един свещеник да казва:в църквата не се ходи, като в клуб или за зрелища, като по футболните стадиони, за да убиваш безделието си, такава църква не е нищо друго освен варосана гробница с позлатена табелка "църква", чийто смрад се облагоухайва с много тамянен дим и звън на голямата кадилница, Бог няма нужда от такъв панаирджилък. Да - точно фалшификатите разсипвате религиите.

Значи твоя проблем ще се реши като се монтира "детектор на вярата" на входа на всяка църква :grin:

Иначе горният ми пост беше провокативен (като изказ, а не като съдържание), но ти се хващаш на всяка кукичка, даже налапващ цялата плувка. Очаквано.

Чудно защо някои вярващи толкова гневят, нали и без това всичко е в божиите ръце :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, но трябва първо да стигнеш до истината за християнския Бог и едва тогава да започнеш да се съмняваш в нея, не преди това. А е доказан факт, че ти не можеш ред да цитираш думи на Христос в подкрепа на свое твърдение, например стр. 23 от темата за вярата в Бог. При което какво си тръгнал да разправяш за истини, пък и да обсъждаш другите почтени ли са, не са ли, когато кажат нещо за християнството? Ти дума не знаш да кажеш за християнството, но знаеш какво знаят или не знаят другите. В същото трагикомично положение е и колегата forgot.

Определено се иска талант и начетеност да вкараш толкова добре написана безмислица в едно изречение. Инкоректусе драги.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Определено се иска талант и начетеност да вкараш толкова добре написана безмислица в едно изречение. Инкоректусе драги.

Но кое е безсмисленото няма да кажеш, разбира се. Запазваш неизказаност на своите аргументи по логиката на Хегел, който казва, че неизказаното е винаги нещо неразумно, защото разумното съществува само като език.

Ще те шашна още повече по въпроса. Простото разсъждение, което направих за истината, държи сметка за специфичността на онтологичната и сотериологичната истина. Ти можеш ли да направиш разлика между двете?

Link to comment
Share on other sites

....

да - определено бих искал да науча имената на тези професори, според които явно е възможна такава малоумщина, като християни не вярващи в християнството .... че и на всичкото отгоре да го проповядват на другите. Бих провел дори публична дискусия с тях - ще искам да ми обяснят това чудо на академичната мисъл "християнин- атеист" .

Ти и тука колегите ти явно сте неспособни да проумеете що за безсмислици ръсите - може пък професорите да схванат.

"Становището на психологията е обективно по простата причина, че психологията не е субект, хаха."

а това наистина е повод за смях - становището на религията е обективно по простата причина, че религията не е субект ..... такива тъпотии и до утре мога да ги изреждам, нещо по- смислено да предложиш? Всъщност недей - разбрах вече, че не можеш. Просто не знаех, че си християнин според, който християнството е лъжа - това за мен е предостатъчно, вече си ми ясен, няма нужда да ми се обясняваш повече, ти си в такава катастрофа със себе си, че горко им на психолозите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

да - определено бих искал да науча имената на тези професори, според които явно е възможна такава малоумщина, като християни не вярващи в християнството .... че и на всичкото отгоре да го проповядват на другите. Бих провел дори публична дискусия с тях - ще искам да ми обяснят това чудо на академичната мисъл "християнин- атеист" .

Ти и тука колегите ти явно сте неспособни да проумеете що за безсмислици ръсите - може пък професорите да схванат.

Просто не знаех, че си християнин според, който християнството е лъжа - това за мен е предостатъчно, вече си ми ясен, няма нужда да ми се обясняваш повече, ти си в такава катастрофа със себе си, че горко им на психолозите.

Заповядай:

http://www.nsi.bg/census2011/pagebg2.php?p2=4

Контакти:

http://www.nsi.bg/census2011/pagebg.php?P=2

Върви да ги научиш професорите и доцентите как се прави преброяване и после да разкажеш как е било.

Хората са обяснили за такива невежи като теб, че "Вероизповеданието е принадлежността на лицето към дадена група, обособена исторически...". Или смяташ, че атеистите трябва да се изхвърлят от обществото като безотечествени сираци?

Християнството не е лъжа. А аз съм християнин. Лъжа е това, което ти знаеш за християнството. Многократно доказано.

Ще ти обяснявам, а ти ще ме четеш, макар със злоба и с отговори във вид на вуду магии насреща. Един път вече ме прокле публично на форума. Докато не схванеш, че тук просто разговаряме със словеса и когато нещо не знаеш, не е лошо, стига да можеш да се поучиш.

Link to comment
Share on other sites

А аз съм християнин. ...

... който не вярва в Бог - имам един познат вегетарианец човека, нищо че нагъва пържоли и суджуци. И интересни съображения - от къде на къде трябва да си изхвърлен от обществото, ако не си християнин? Значи всички не-християни в тази държава, са отхвърлени от обществото, като безотечествени сираци?! Доколкото виждам в анкетата има отговори: 6. Друго.... 7. Нямам 8. Не се самоопределям. Хората с тези три отговора значи какво .... са изхвърлени от обществото? А всъщност и хората с всички останали отговори различни от "източноправославно" са безотечествени сираци - честно човече, съвсем не ти завиждам на мисленето и светогледа, страшно ограничени са.

п.п. разбери, че просто не намирам смисъл да говоря с теб - няма какво да дискутирам с хора с подобно мислене, ти дори не наричаш нещата с истинските им имена, че като си невярващ, значи си невярващ, такива извъртания тип фурнаджийска лопата са твърде евтин трик за хора, които претендират за логично разсъждение и рационално отношение, невъзможно ми е да водя диалог при положение, че си непоследователен, ти няма как да не ми противоречиш, при положение, че умишлено противоречиш първо на самия себе си. Не ме разбирай погрешно, не че искам да те спирам от църква, ходи си - може пък и да ти просветне някой ден, знае ли се ....... но ни си християнин, ни атеист.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Taз тема май излиза от контрол!. Присвоявам си функцийте на глобален модер, но не съвсем!Я по спокойно, и в все пак,формулирйте, кой за к'во се бори!

Не че ми пука, амаааа, все пак формолировката е важна!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

... който не вярва в Бог

И интересни съображения - от къде на къде трябва да си изхвърлен от обществото, ако не си християнин? Значи всички не-християни в тази държава, са отхвърлени от обществото, като безотечествени сираци?!

противоречиш първо на самия себе си.

Точно така. Не вярвам в Бог, но спадам към исторически обособена група, първо. И, второ, нямаш никакво право ти да кажеш как се самоопределям аз. Това е дебелашка форма на нахалство, подигравка с моето право на самоопределение, отричане на моето лично право да заявя своята принадлежност към исторически обособена група...

Нали ти говореше, че преброителите били малоумни, защото "явно е възможна такава малоумщина, като християни не вярващи...". Щом такова нещо не е възможно, според теб, щом професорите са задали такива малоумни въпроси, според теб, значи такива хора няма, те са сираци. Щом не вярваш в Бог, значи нямаш право да се наречеш християнин, според теб, не принадлежиш към исторически обособената група, която освен християни, нарича себе си и българи. Такива у нас ги наричаш сираци. Това е изводът от твоето мнение за "малоумните" въпроси.

Повтарям отново, възможна е такава конфигурация и поради това не е малоумщина. Има хора, които на въпроса "Религиозен ли сте?", отговарят "не", защото не вярват в "божествено същество". Но на въпроса "Вашето вероизповедание е?", същите хора може да отговарят "християнин", защото принадлежат към исторически обособена група. И това не е малоумщина. Такива имат право да съществуват в своята родина България, което право ти им го отнемаш, защото това било "малоумщина".

Доказано за пореден път кой на какво противоречи. Първо наричаш преброителите малоумници, защото според тях имало невярващи християни, следователно отричаш възможността такива хора да се самоопределят и да съществуваш. Сега пък друга песен вече пееш.

....... но ни си християнин, ни атеист.

А какъв си ти, според своите текстове на форума, да кажа аз:

1. "Християнин", който счита, че контактува с Бог в себе си чрез нематериални средства за познание. Но на въпроса какви са тези средства, дума не може да обели.

2. "Християнин", който счита, че религиозната медитация не е интелектуално прозрение, което е по същество разсъждение за божиите неща, а е седене в безмисловно тъпоумие и чакане нещо да се случи, явно, при изключен и самоанихилиран ум.

3. "Християнин", който смята, че Христос е говорел на лакоми за власт и циркаджии, без да знае, че всъщност в споменатия случай е говорел на фарисеите.

4. "Християнин", който се подиграва на термина "Богочовек".

5. Форумен "мислител", който не може да направи разлика между термините "несъзнавано" и "несъзнателно"; "религиозен" и "вероизповедание"; "вметнат израз" и "изречение"...

6. Морализатор, отричащ правото на човека да се самоопредели като християнин или друговерец. Той знае какви са другите, а те самите нямат право да кажат за себе си.

7. Магьосник от репертоара на вуду магиите, който кълне опонентите си, в частност мен, да пукнат.

8. Патологично влюбен в себе си, прехласнат от собствената си персона, който при споменатите от 1 до 7 примери за познавателно безсилие и морална залутаност, иска на професори акъл да дава и публични дискусии даже с тях да води.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Taз тема май излиза от контрол!. Присвоявам си функцийте на глобален модер, но не съвсем!Я по спокойно, и в все пак,формулирйте, кой за к'во се бори!

Не че ми пука, амаааа, все пак формолировката е важна!

forgot не може да направи разлика между словосъчетанията "Религиозен ли сте?" и "Вашето вероизповедание е?". Така както са представени от комисията по преброяването 2011г. За това става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Инкоректусе и Форготе, всяко мащабно "преброяване" (щото има и доп.въпроси, в това отношение е допитване)

трябва да сведе въпросите до възможно най-разбираеми, без да губи от информативноста. И компромиса е притъпени въпроси, които все пак да изкарат нещо полезно.

В случая професорите са принизили до тревата формулировката на въпросите, та да може допитващите и допитваните да схванат нещо и да дадат някакъв резултат. На мен ми е интересно всъщност как се правят въпросите. Щото не е майтап работа - от формулировката може да прехвърлят проценти от едни отговори към други.

Като инженера или архитекта, който знае как да направи нещото, но има бюджет и играят ножици и каквото стане.

Митак споко, всичко е под контрол. Аз намалих драстично обема и "качеството" на "продукцията" си :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На мен ми е интересно всъщност как се правят въпросите. Щото не е майтап работа - от формулировката може да прехвърлят проценти от едни отговори към други.

А това е за теб, драги Сириусе. Питай ги за процентите, пък кажи какво са ти отговорили, за да научим и ние.

"Пощенска кутия за подаване на сигнали, свързани с нередности, нарушения и корупция, е поставена във входа на Националния статистически институт, ул. "П. Волов" №2, гр. София.

Всеки гражданин, разполагащ с данни за извършени от служители на Националния статистически институт нарушения, може да подаде писмен сигнал, който ще бъде проверен от контролните органи на института. "

http://www.nsi.bg/census2011/pagebg.php?P=2

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това с форумното проклятие много ме развесели, до там ли се е стигнало, пропуснал съм го явно.

Taз тема май излиза от контрол!. Присвоявам си функцийте на глобален модер, но не съвсем!Я по спокойно, и в все пак,формулирйте, кой за к'во се бори!

Не че ми пука, амаааа, все пак формолировката е важна!

Това е то форумната анархия - свиквай ;)

... който не вярва в Бог - имам един познат вегетарианец човека, нищо че нагъва пържоли и суджуци. И интересни съображения - от къде на къде трябва да си изхвърлен от обществото, ако не си християнин? Значи всички не-християни в тази държава, са отхвърлени от обществото, като безотечествени сираци?! Доколкото виждам в анкетата има отговори: 6. Друго.... 7. Нямам 8. Не се самоопределям. Хората с тези три отговора значи какво .... са изхвърлени от обществото? А всъщност и хората с всички останали отговори различни от "източноправославно" са безотечествени сираци - честно човече, съвсем не ти завиждам на мисленето и светогледа, страшно ограничени са.

п.п. разбери, че просто не намирам смисъл да говоря с теб - няма какво да дискутирам с хора с подобно мислене, ти дори не наричаш нещата с истинските им имена, че като си невярващ, значи си невярващ, такива извъртания тип фурнаджийска лопата са твърде евтин трик за хора, които претендират за логично разсъждение и рационално отношение, невъзможно ми е да водя диалог при положение, че си непоследователен, ти няма как да не ми противоречиш, при положение, че умишлено противоречиш първо на самия себе си. Не ме разбирай погрешно, не че искам да те спирам от църква, ходи си - може пък и да ти просветне някой ден, знае ли се ....... но ни си християнин, ни атеист.

От друга страна ако всички мислят като теб това също би било ограничение.

След като има вярвящи, но има и невярващи, както и такива които не могат да се определят (колебаещи се или объркани и пр.), то това означава, че така трябва. За вярващите и едните и другите би следвало да са божии творения, а щом е така значи има причина за това и всеки си има свой собствен път.

Ако някой вярващ се гневи твърде много на невярващите, означава, че се гневи срещу божествения замисъл, а това означава, че вярата му е слаба.

Малко вероятно е, обаче, чуждото неверие, обърканост и пр. да укрепят нечия слаба вяра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това с форумното проклятие много ме развесели, до там ли се е стигнало, пропуснал съм го явно.

Като е безсилен да признае, че нещо е оплескал, това му е последното средство. Гледай и теб да не те подхване. :bigwink:

Виж например темата за вярата в Бог, пост 559.

Link to comment
Share on other sites

......

Моето съображение е пределно ясно - християнството религия ли е или не?! Ако не е, тогава какво е - таратор без краставици, щото няма мляко и чесън. И така какво излиза - половината свят християни, ала всъщност половината от тези християни фактически не са християни, тяхното християнство е просто някаква празна дума. Значи това общество поддържа една структура, в която обаче почти никой не вярва, но тази структура видиш ли ги обединявала - всички аплодираме една според самите нас лъжа, но не каква да е, а такава, която ни обособявала, нашия единен императив е лъжата. Да сме в средновековието, донякъде бих разбрал такова поведение,тъй като под острието на меча, човек няма голям избор - ала в 21 век и демократична държава, без никаква реална заплаха и силова принуда, сам да си надяваш оковите ...... И в крайна сметка с тези маневри кого друг лъжем, освен самите себе си?! Ето как се изопачават нещата - сега християнството не е религия, не е вяра в Бог и не е учението на Христа, християнството е някакво псевдо, имитация, нищо повече от една финтифлюшка, нищо по- различно от един моден аксесоар, с който да се кичим, съдържанието му е сурогат от политически интереси и най- банални предразсъдъци. Да си християнин означава да си невярващ - че какво повече има да говорим, когато дискутираме на тема религия и Бог, то християнството няма какво да го обсъждаме, щом християнството не е религия, то тогава същото е безсмислено да го нищим в тази тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моето съображение е пределно ясно - християнството религия ли е или не?! Ако не е, тогава какво е - таратор без краставици, щото няма мляко и чесън. И така какво излиза - половината свят християни, ала всъщност половината от тези християни фактически не са християни, тяхното християнство е просто някаква празна дума.

Ето как се изопачават нещата - сега християнството не е религия, не е вяра в Бог и не е учението на Христа, християнството е някакво псевдо, имитация, нищо повече от една финтифлюшка, нищо по- различно от един моден аксесоар, с който да се кичим, съдържанието му е сурогат от политически интереси и най- банални предразсъдъци. Да си християнин означава да си невярващ - че какво повече има да говорим, когато дискутираме на тема религия и Бог, то християнството няма какво да го обсъждаме, щом християнството не е религия, то тогава същото е безсмислено да го нищим в тази тема.

А кой е казал това в темата? Аз не съм видял. Само ти го натякваш непрекъснато, пък се правиш и на обиден, че други го говорят.

Отново не разрешаваш на човека да избере например културно-историческия аспект на християнството. Думата Родина, думата България, празни думи ли са, според теб? При положение, че те са неразривно свързани с "дадена група, обособена исторически и характеризираща се с извършването на определени религиозни обреди (цитирам част от обсъжданата формула)", а тези религиозни обреди от IX век насам са тъкмо християнски. Този който почита християнството като традиция, не може да не го свърже с думата България, ако поне малко знае родна история.

Някой вярва в божество, а друг почита традицията, толкова ли е трудно да се разбере това.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При съвременните български турци процентът на религиозните е дори още по-малък отколкото при българите (т.е. при българските православни българи);

Явно братята турци са прихванали от нашата българска култура/народопсихология ;):

-скептични сме, дори сме цинични към авторитетите и началниците (Бог е върховен авторитет в Исляма),

-скептични сме към институциите (Църквата е институция)

-не вярваме в живота след смъррта, защото сме "нещастници" в този

(1)ние сме една от най-нещастните нации на света

(2)ние сме една от нациите с много ниски нива на self-харесване

Мисълта че има живот след смърта, и той ще е толкова гаден колкото този (1) е невъзможна за приемане.

Мисълта че има живот след смърта, и в него е ми същите такива нехаресващи се хора (2) е гадна за приемане

(прераждането обаче ни дава шанса да се променяме и да търсим нещо по-добро)

/По същия начин веряотно стои и въпроса с повелите на Корана при българските турци- аз честно казано не познавам български турчин, който да не пийва ракийка или уиски; не познавам млади хора български турци, който да нямат предбрачна връзка/

ПС

Някой някъде беше писал за индусите

Индусите са смятани (в антропологията и културната социология) за т.н. "месоядни вегетарианци" (така или иначе, почти всички ядят месо, въпреки индуистките си вярвания)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моето съображение е пределно ясно - християнството религия ли е или не?! Ако не е, тогава какво е - таратор без краставици, щото няма мляко и чесън. И така какво излиза - половината свят християни, ала всъщност половината от тези християни фактически не са християни, тяхното християнство е просто някаква празна дума. Значи това общество поддържа една структура, в която обаче почти никой не вярва, но тази структура видиш ли ги обединявала - всички аплодираме една според самите нас лъжа, но не каква да е, а такава, която ни обособявала, нашия единен императив е лъжата. Да сме в средновековието, донякъде бих разбрал такова поведение,тъй като под острието на меча, човек няма голям избор - ала в 21 век и демократична държава, без никаква реална заплаха и силова принуда, сам да си надяваш оковите ...... И в крайна сметка с тези маневри кого друг лъжем, освен самите себе си?! Ето как се изопачават нещата - сега християнството не е религия, не е вяра в Бог и не е учението на Христа, християнството е някакво псевдо, имитация, нищо повече от една финтифлюшка, нищо по- различно от един моден аксесоар, с който да се кичим, съдържанието му е сурогат от политически интереси и най- банални предразсъдъци. Да си християнин означава да си невярващ - че какво повече има да говорим, когато дискутираме на тема религия и Бог, то християнството няма какво да го обсъждаме, щом християнството не е религия, то тогава същото е безсмислено да го нищим в тази тема.

Ами това е положението форгот. Думите на христос са само за цитиране. Иначе си вярваме в "културно-историческите". Сещам се за оня виц за маймуните, банана на тавана и студения душ.

Не се коси толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами това е положението форгот. Думите на христос са само за цитиране. Иначе си вярваме в "културно-историческите". Сещам се за оня виц за маймуните, банана на тавана и студения душ.

Не се коси толкова.

В културно-историческия аспект на християнството не се вярва, Сириусе, защото той в огромна степен детерминира битието на българите от IX век насам. Което е очевидно и няма защо да се аргументира. Това се знае и затова няма нужда да се вярва в него. Проблемен е точно сотериологичният елемент на християнството, защото за нито един човек не може да се докаже, че се е възползвал от него.

Думите на Христос са за изпълнение, а думите от Стария завет са за поучение. Така е според църквата, а не според мен. Което вие двамата - човеци божии с екстраординарни нематериални средства за познание, би трябвало да го знаете, ама нейсе. Въпросът е как вие с forgot изпълнявате думите на Христос, след като не можете да ги цитирате?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някои разбират от кютек, други от морковче, трети от подражание, а за някои е естествено. За тези някои църквата е в сърцето.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

Ами това е положението форгот.

Та нали тъкмо по тази "логика" в България могат да се наблюдават и такива чудеса, като "комунист- демократ" - цялата ни работа такава, псевдохристиянство, псевдодемокрация, псевдозакони.... всичкото все псевдо,така наречените търсачи на истината и те в кюпа, търсят ма наужким, истината, ама псевдоистината.

Жалка гледка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така е винаги са виновни другите ;)

Но как точно тази съкровена вяра която имат някои хори си личи в тяхното поведение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е само в България. Навсякъде е. А някъде е повече от България. Включително и в т.нар. развити държави. Там има развити институции (като църквата), не хора (не че няма изключения). Аз още негодувам, но това е положението, не можем да го променим. Ако очакваме да го променим ще имаме разочарования.

Другата насока на работа е навътре, там си сам със себе си - ограниченията в теб (във всеки от нас). От един момент нататък няма да има институция способна да ти помогне. Там, със себе си, външните пречки са минимални и възможните постижения максимални.

Не е лесно да оставиш простотията, мислиш че може да помогнеш ама не става. Това е положението. Това е СРЕДАТА и всекисе съобразява с нея. Като в природата, като стигнеш до препятствие (дърво, блато, мечка) - ми заобикаляш и продължаваш.

Негодуването е прахосване на енергия.

Газ Манчо!

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...