Отиди на
Форум "Наука"

Списък на религиозните и обществени организации в България по областни градове


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://hpberov.blogspot.com/2009/12/2010_30.html

Списъкът е много интересен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Добрата църква в Сливен" и "По-добрата църква в Сливен" има ли ги :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само първата. Каква е тази Църква?

То остана и ние да си направим една Първа научна Църква и да започнем да събираме членски внос...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Значи е малко остарял списъкът. Е, как, това са прочути сливенски евангелистки сборища (харизматични, предполагам), където енориашите са главно от смуглото вероизповедание. Много се кефя на евангелизирани мургави съграждани, защото са склонни повече да бачкат и по-малко да крадат, пък и взимат добър пример от пасторите си, които са чистички, спретнати и обикновено имат по две деца, а не по двайсет. Но все пак ми е много смешно, когато някой, хм, г-н Куртев ме попита на улицата:

- Бате, ти прие ли Исус за твой личен Спасител? - и се опита да ми даде брошурка на общността. Впрочем, тези хорица често изпитват суеверен ужас от православния поп. По някакъв начин го схващат като много могъщ шаман на бледоликите :biggrin:

Същите евангелизирани господа с наситен тен имат навика да кръщават децата си с библейски имена. В моята махала има една "Евангелска петдесятна Църква", пред която в събота и неделя се събират цял сонм Исусовци, Моисеевци, Якововци и други такива. Умилително е.

Не мога да отрека, че всичко това има благотворно въздействие върху тези хора. Не бих имал нищо против всички български Манговци и Айшета да станат евангелисти. Това ги цивилизова.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Значи е малко поостарял списъкът.

Ами от началото на 2010 г. е, указано е в подзаглавието на темата.

Търсих в интернет актуалния списък на регистрираните вероизповедания, ама не го открих. И ми излезе само този списък.

Може би би било добре да го копираме тук, понеже ако сайтът, в който той се помещава, бъде затрит, информацията се губи.

Да, интересно е да видиш евангелизирани "братя и сестри" от небългарски етнически произход. Аз не срещам толкова често такива, понеже в квартала, в кйто живея сега няма представители на това малцинство (или поне аз не зная да има).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

http://hpberov.blogs...12/2010_30.html

Списъкът е много интересен.

Съществуването на подобен списък по принцип издава трагичното положение на вероизповеданията в България. Защото законът не изискава регистрация, за да съществува дадена религиозна общност. С смисъл да ъсществува легитимно и да развива определена дейност.

Самият този списък е някакъв комунистически атавизъм.

По праваната страна на въпроса е писано доста в сайта Свобода за всеки.

Редактирано от Black Wolf
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...