Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

1908 г., Разквартирувани в Рилския манастир български войници, строени за благословия преди вечеря.

"Няколко минути преди часа за вечеря подредиха казаните с яхния, супа или друга войнишка храна в редица на каменните плочи. Когато прозвуча сигналът за молитва войниците се строиха зад казаните, всеки с половин самун хляб и калаена лъжица, и се обърнаха с лице към църквата. Барабаните забиха отново и с едно движение редицата мъже с жълти куртки свалиха шапки. Техният офицер също отдаде почит и произнесе молитвата, а ротата се прекръсти три пъти с отработен синхрон. След това мъжете седнаха по осем около казан и започнаха да се хранят сред златистата светлина на факли от борина, закрепени за големите стълбове, които поддържат балконите."

Фредерик Мур.

рил1.jpg

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 1

Албански партизанки, 1943 г.

алб.jpg

• Харесва ми! 2

Дуръс, Албания, днешно време. При всеки по-сериозен порой градът се превръща в Балканската Венеция.

дуръс.jpg

• Харесва ми! 2

21 юни 1941 г. - руски археолози отварят гробницата на Тимур. Всякаш духа на войната е изпуснат от там и на следващия ден Третия райх напада СССР.

1941-Timur.jpg

Преди 6 часа, К.ГЕРБОВ said:

Някой знае ли нещо повече за този кораб?

През ПСВ служи като транспорт на американския флот. Първоначално е параход на немско-американска компания. Построен е в Хамбург. 

https://en.wikipedia.org/wiki/SS_Bulgaria_(1898)

Редактирано от Amazonski

„Засега остава неясно защо една от най-големите немски корабоплавателни компании по онова време именува един от корабите си „Bulgaria”. Дали е акт на трудно обяснима дипломация към страната ни, или е резултат на стечение на обстоятелства, т.е. необходимост да се подберат пет географски обекта, започващи с латинската буква „В”. Или нещо друго? Все пак забележителен е фактът, че през периода 1898 – 1917 г. от общо 19 години един голям немски кораб в продължение на 18 години рекламира името на страната ни от двете страни на Атлантическия океан.” 

изследвания :: НЕМСКИЯТ КОРАБ „BULGARIA” (1898 Г.)

ПСВ, Македонския фронт. Български войници отдават почит пред телата на загинали англичани. Обърнете внимание на кървавия отпечатък от пръст върху снимката:

англичани.jpg

Дан Колов вижда майка си за първи път от 30 години.

Една от най-трогателните снимки, които съм намирал. Дан Колов напуска България едва 12-годишен, през 1905 г. и не се връща в страната в продължание на цели 30 години. На снимката виждаме първата среща с майка му от три десетилетия. Само няколко месеца по-късно след тази среща тя почива.

44247847_10217705525379645_7936134307762

• Харесва ми! 3

Новооткрит надпис в Помпей доказва, че градът е бил унищожен от Везувий след 17 октомври 79 г, а не на 24 август, както се смяташе преди това.

https://www.theguardian.com/world/2018/oct/16/archeological-find-changes-date-of-pompeiis-destruction

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

За нас

Всяка помощ за нас е ценна и се надяваме с общи усилия да успеем да поддържаме това място на научни дискусии живо. Форум "Наука" е сред малкото активни форуми в България, изключително полезно и нужно място за свободна обмяна на мисли и знания.

baner_event_marco

За контакти: