Отиди на
Форум "Наука"

Бойна слава - военноисторически форуми и портал


glishev

Recommended Posts

  • Потребители

Какво стана с тия момчета в последните дни? Те са на линия отдавна, имат си силни и слаби моменти. По едно време преди няколко години бяха знаменит форум, а горе-долу до преди месец имаха страхотна база данни на сума ти кадърни дискусии. Някои от потребителите им наистина си ги бива, хора с познания и хъс. Част от хората тук пишат и там, други са пишели преди. За някои работи ги четем, за други може те да четат нас. Сериозен форум, читава агитка, а сега - нищо. Две-три групи "Бойна слава" във Фейсбук (но само групата "село Бойнославци" е с хора от форума).

Уж отначало правеха ъпдейт, позабавиха се, после форумът пак тръгна за няколко дни в обновен вид, но сега никакъв го няма. Хакнаха ли ги, сами ли си се прецакаха по някакъв начин... Всяко нещо си има край, разбира се, но дано това да не е точно краят на БС. Един от последните що-годе сериозни форуми у нас, каквото и да си говорим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами той форумът БС отдавна се скапа. В рамките на около месец съдържателите на БС с братската подкрепа на някои от тукашните модератори се опитваха да го реанимират, но уви - издъхна. Доста време форумът, за който съдържателите все обръщаха внимание, че бил военно-исторически беше станал църковно-джамийски (в смисъл, че вървяха основно две теми - една за църквите и една за осм. паметници). Проблемът не е в софтуера, а в това че свършиха мераклиите дето да ходят там и да служат за храна на троловете. В крайна сметка форумите са място, където потребителите да се развличат, а не да служат за развлечение на тролове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Църкво-джамийщината не беше най-лошото, а и най-тролските времена бяха отминали. Тоест на Импереца му е писнало да поддържа БС?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Църкво-джамийщината не беше най-лошото, а и най-тролските времена бяха отминали. Тоест на Импереца му е писнало да поддържа БС?

Той Императора и райхсмаршал не е бил от активните тролове, но не мога да кажа същото за Голум и Грей. Пък всеки един от тях е предостатъчен. В един момент имаше някакви идеи за реформи и тогава снеха от модераторството Мелиска (след като я бяха шитнали и от ДИР-а). Но нещата си спряха до там. Не си дадоха сметка, че техническата преднина, която имаха вече беше изчерпана - в смисъл, че до един момент бяха от малкото форуми дето можеше да се прикачват снимки и файлове направо от компютъра. Тъй че който искаше да пусне нещо илюстровано - нямаше много възможности. Но времената се промениха, а там не забелязаха и продължиха да карат на старата слава, че било привилегия да се пише там. Но в момента, в който форумите с неговите възможности станаха много - всичко свърши. Хората отиват по форумите да споделят мненията си, а не да се кланят на комплексари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да бе, ОК, всичко това и още хиляди неща за съжаление са така. Шит хепънз. Все пак - да отдадем дължимото, дето се вика. Бойна слава си беше свеж форум навремето, изкарали сме там доста часове в четене на интересни неща, оттам тръгнаха няколко нелоши (но обикновено зарязани по средата) идейки, а лично аз съм извлякъл и кеф, и удоволствие от постингите, например, на Guy de Mont Ferrand.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да бе, ОК, всичко това и още хиляди неща за съжаление са така. Шит хепънз. Все пак - да отдадем дължимото, дето се вика. Бойна слава си беше свеж форум навремето, изкарали сме там доста часове в четене на интересни неща, оттам тръгнаха няколко нелоши (но обикновено зарязани по средата) идейки, а лично аз съм извлякъл и кеф, и удоволствие от постингите, например, на Guy de Mont Ferrand.

Мда, Ги е готин тип. Но не вярвам да са го закрили (форумът де, не Ги biggrin.gif). Вероятно е някакъв голям технически проблем.

Тюх, че ми изгоря една алтернативка там от областта на османските завоевания на Балканите и маджарската политика. Язък и за Ферхонде Баязидовна. tooth.gifw00t.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"И кеф, и удоволствие", да се таковам в тъпата тавтологична глава. И кеф, и полза, съм искал да кажа.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Доколкото знам проблемът е технически и сериозен. Надявам се да го оправят. Доста ценен сайт, има много информация. Е, и нЕкои спорове и спорни моменти, но без тях накъде. Дано да се оправи.

Що се отнася до мене, всички оттам са поканени и тук, макар да е добре да го възстановят.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разчитам да бъде реанимиран, както се случи предния път. Прекарал съм там доста приятни часове.

Разбира се, давам си сметка, че всеки форум, дори и добре да се списва, умира и друг се ражда, но много се надявам БС да продължи.

Вярно, че темите там бяха позациклили в последната година, но не виждате ли как и тук (поне в "история") тенденцията е същата. Струва ми се, че просто идва момент, в който атрактивните теми, привличащи вниманието на широк кръг хора, се поизчерпват.

Вероятно ще трябва да се обсъди ситуацията и тук, за да не спадне прекалено и интересът, и активността.

Редактирано от T.Jonchev
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ключът е в спокойното и свободното (е, в рамките на здравия смисъл)формулиране на нови теми и въпроси, мисля аз.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вярно е, че форумите се похабяват. Донякъде и поради мързел на участниците. Той пък идва поради многото тролене.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не би ми се искало да се случи - и в двата форума съм се натъквал на много интелигентни идеи, които са от полза за историческата наука. Удоволствието от комуникацията е отделно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:)

Така е, не са много хората, с които може да се обсъждат такива въпроси. Няма да се случи това, от което се опасяваме, зашото интересът към тези неща винаги е жив! Дано се възстановят БС, че там има много информация.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вярно е, че форумите се похабяват. Донякъде и поради мързел на участниците. Той пък идва поради многото тролене.

Търпението на знаещия не бива да знае граници. :)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може и да не бива, но е естествено да не е безгранично.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе за тук няма подобна опасност според мен, поне хората от екипа винаги ще го поддържат и ще пишат. Интереса към науката не е временен ;) Наистина липсата на време и мързела, влияят, но мисля че си караме в хармония с тях.

За БС се надявам скоро да го оправят и преди е имало подобни ъпгрейди и преструктурирания, силно се съмнявам да го зарежат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами това със спирането, не знам техен ли беше патента или на Зиези (на него някакъв Павка му спираше сайта и не искаше да му прати бакъпа, макар че всичко си беше нормално) се ползваше за вдигане на рейтинга. На практика се получаваше така, че рекорда на посещения на БС беше след ремонт. Но и този номер взе да се изтърква, защото все по-малко хора взеха да се връзват да ходят да гледат дали БС наистина е издъхнал. Не им пречи софтуера. Много хора се опитаха да стартират форуми и в интерес на истината бяха хвърлили много усилия да понапишат разни неща за да привлекат потребители. Но просто отмина времето, когато ист. форуми на български език бяха съвсем малко, да не говорим за тези, на които можеше да се качват снимки. В условията на свободен форумен пазар оцеляването е трудно начинание. Месец реанимиране и няколко месеца пакостене по другите форуми определено не са достатъчни за просперитета на един форум.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Хората отиват по форумите да споделят мненията си, а не да се кланят на комплексари....

В рамките на около месец съдържателите на БС с братската подкрепа на някои от тукашните модератори се опитваха да го реанимират, но уви - издъхна.

Напълно вярно , Галахад , и аз казвам НЕ НА БОЙНОСЛАВЩИНАТА В БГ НАУКА!

Великите тролове или да се връщат по пещерите или да се вкаменят, или там както казваше Гандалф в "Билбо Бегинс - дотам и обратно" :vertag::tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Има проблем с хостинга - ония преместили физически сървъра и станало мазало. Работи се по проблема.

Колкото до отношенията БН и БС - повечето от хората които са ми интересни тук, пишат и там. От останалите съжалявам май само за Ресавски, когото никой не е гонил от там и за Галахад, с когото имаме сериозни различия, но все пак постингите му имат изключително ценна информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има проблем с хостинга - ония преместили физически сървъра и станало мазало. Работи се по проблема.

Айде действайте по-бързо, че там има една много интересна тема за османските сгради.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...