Отиди на
Форум "Наука"

9 май - День Победы!!!


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Честит празник на тези, които го празнуват и поклон пред героите, спряли нацизма с цената на живота си:

Грандиозен парад в Русия за Деня на победата

Огромен брой военни - близо 22 000, и военна техника участваха във военния парад на Червения площад в Москва по случай Деня на победата над Хитлеристка Германия.

Парадът започна с тържественото изнасяне на флага на Русия и на знамето на победата, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от "Фокус" и БТА.

На централната трибуна на Червения площад бяха президентът на Русия и главнокомандващ въоръжените сили Дмитрий Медведев, премиерът Владимир Путин и други ръководни лица.

Присъстваха ветерани от войната, представители на обществени организации и много чуждестранни гости.

Медведев произнесе реч, в която обяви, че дълг на сегашното поколение е да пази мира, постигнат в резултат на победата. Денят на победата е най-свещен празник за страната ни, добави президентът и благодари на ветераните, които са подарили свободата.

"Вие знаехте със сигурност за какво воювате и за какво са дали живота си вашите другари. Свободата на хората, достойнството на страната и покоят за родния дом - тези неща са скъпи за всекиго и ни правят единна и силна нация", заяви държавният глава.

След изказването му военен оркестър от 1500 музиканти изпълни химна на Русия.

По Червения площад преминаха 106 единици военна техника, начело с бронираните машини „Тигър”. Последваха танковете Т-90, БТР-80, самоходни установки на оперативно-тактическите ракети „Искандер”, реактивните системи за залпов огън „Смерч”, СМУ „Мста”, бойни машини на комплексите за ПВО „Бук-М2”, мобилни ракетни комплекси „Топол-М”, осем пускови установки на зенитната ракетна система С-400 „Триумф”, осем от най-новите ракетни комплекси „Панцир-С1” и друга техника.

Пет военно-транспортни хеликоптера Ми-8 развяваха флаговете на Русия, на Въоръжените сили, на Сухопътни войски, на ВВС и на Военноморския флот.

Войските бяха с нови шапки-барети в цветове, съответстващи на вида и рода на въоръжените сили, предаде КРОСС. Военновъздушните сили - със сини барети, военноморският флот - с черни, а сухопътните войски - със зелени. Въздушнодесантните войски са запазили сивите си барети. До днес от военнослужещите на парада само десантчиците носеха барети, а представителите на другите войски бяха с фуражки.

Голям парад имаше и на Дворцовия площад в Санкт Петербург. За първи път в парада взе участие женска парадна група от курсантки от университетите на МВР и на министерството на извънредните ситуации.

По Дворцовия площад преминаха ракетни системи за залпов огън „Град” и „Ураган”, зенитно-ракетният комплекс „Оса”, противотанковите оръдия „Рапира”, както и оперативно-тактическият комплекс „Искандер”.

За днес са предвидени тържества в над 5300 населени места. Ще се проведат над 100 парада. По предварителни оценки в тържествата ще участват около 14 милиона души.

Над 200 000 полицаи се грижат за сигурността в Русия по време на Деня на победата, предаде ИТАР-ТАСС.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 246
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Че то не беше ли вчера деня на победата? :)

Впрочем победата над кого празнуваме? България май е сред победените в тази война...

Деня по скоро за мен е празник не на победата(защото съм недоубит фашист :biggrin: ), а на края на касапницата с това толкова поетично име- Втора Световна война. В тази война победители няма-само победени!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В тази война победители няма-само победени!

Ето отговора на въпроса какво отбелязаха тържествено някои хора през 2004 г. - десанта на "победените" при Нормандия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че то не беше ли вчера деня на победата? :)

Впрочем победата над кого празнуваме? България май е сред победените в тази война...

Деня по скоро за мен е празник не на победата(защото съм недоубит фашист :biggrin: ), а на края на касапницата с това толкова поетично име- Втора Световна война. В тази война победители няма-само победени!

и на тебе....

http://youtu.be/WMgXw0-qudc

:punk: :punk: :punk:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и на тебе....

http://youtu.be/WMgXw0-qudc

:punk: :punk: :punk:

Няма какво да честитите!

За мен този ден не е празник!

България загуби и тази война и окончателно и безвъзвратно загуби Западна Тракия, Егейска и Вардарска Македония!

Това за нацизма, простете е несъстоятелно за мен...

Болшевизмът тържествува на 9 май 1945г.Болшевизмът е зло!Зло което съсипа България!

Макар, че категорично не приемам, не оправдавам и квалифицирам като грандиозно престъпни избиването на евреите, което организираха в Германия и окупираните от нея територии, а също така и избитите от японските нашественици милионни китайци!

Този ден сложи край в Европа на най-опустошителната и варваска война в световната история!

Това е единственото му хубаво нещо!

България обаче няма повод и причина днес да празнува, дори да отбелязва този ден!

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че то не беше ли вчера деня на победата? :)

Впрочем победата над кого празнуваме? България май е сред победените в тази война...

Деня по скоро за мен е празник не на победата(защото съм недоубит фашист :biggrin: ), а на края на касапницата с това толкова поетично име- Втора Световна война. В тази война победители няма-само победени!

Дълбоко грешиш. В Европа няма победители, но САЩ са единствения победител и единстената страна, която подобаващо "осребри" участието си в тази война.

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никакъв ден на победата не е това! Поне не и за нас.

А иначе дни на победата много - за мен този е толкова "скъп", колкото ми е скъп и деня на победата на Ататюрк над гърците или този на победата на Парагвай над Боливия за Гран Чако...

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Никакъв ден на победата не е това! Поне не и за нас.

А иначе дни на победата много - за мен този е толкова "скъп", колкото ми е скъп и деня на победата на Ататюрк над гърците или този на победата на Парагвай над Боливия за Гран Чако...

Михов, недей така, приятел!

От една страна те разбирам - днес да говори човек против руснаците е добър политически атестат, също както едно време на отчетните комсомолски събрания громяха американския империализъм.

От друга стрна, обаче, е малко по-сложно......... Още никой не е бил съден за "антиболивизъм" или "антитурцизъм" (освен в Турция, разбира се), но виж за антисемитизъм.........

Това е друга бира. Не се захващай с нея. Не е за тебе.

Не може да ти е безразличен Деня на победата, донесъл избавление на нашите еврейски приятели. Още повече, че ние сами сме спасили българските евреи и по такъв начин сме допринесли за победата на справедливостта във войната.

Нали така?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, недей така, приятел!

От една страна те разбирам - днес да говори човек против руснаците е добър политически атестат, също както едно време на отчетните комсомолски събрания громяха американския империализъм.

От друга стрна, обаче, е малко по-сложно......... Още никой не е бил съден за "антиболивизъм" или "антитурцизъм" (освен в Турция, разбира се), но виж за антисемитизъм.........

Това е друга бира. Не се захващай с нея. Не е за тебе.

Не може да ти е безразличен Деня на победата, донесъл избавление на нашите еврейски приятели. Още повече, че ние сами сме спасили българските евреи и по такъв начин сме допринесли за победата на справедливостта във войната.

Нали така?

Интересен сарказъм! В теб дреме един Езоп. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честито на руснаците които защитиха родината си от немския завоевател.

Честито и на сърбите, които защититаха родината си от българския завоевател.

И да не забравяме огромния брой руснаци и представители от поробените от руснаците народи, които са били доброволци в състава на немския завоевател. Също да не забравяме, че руснаците бяха съюзници на немския завоевател до 22.06.1941. въобще много мръсна пяна има скрит в този День Победы.

Редактирано от Ka40
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За Русия победата си е огромна победа, и тази цена, която руския и останалите народи на СССР платиха е просто грандиозна..... Така, че симпатията към празнуващите е повече от разбираема.

За САЩ - абсолютна победа, защото знаеха как да си изиграят картите. За техните съюзници, главно за Англия - също огромна победа. За нас, грешните - и ние не знаем какво е. С края на ВСВ окончателно изгубихме териториите си, бихме се с немците, но ни броят невоюваща страна, спасихме, и то със забележителен всенароден акт, евреите си, а ни броят за "фашисти" и винаги, когото може, с повод или без повод ни изкарват съюзници на нацизма. Махнаха се нацистите, дойдоха комунистите.

Ходи се оправяй, когато атовете се ритат, магаретата го отнасят.

ПП

Като гледам вариантите на снимките с Кантария и Егоров, не мога да забравя Михаил Минин. Нещо не е така с края на тая война...

Редактирано от КГ125
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От една страна те разбирам - днес да говори човек против руснаците е добър политически атестат, също както едно време на отчетните комсомолски събрания громяха американския империализъм.

Атестат пред кого?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Михов, недей така, приятел!

От една страна те разбирам - днес да говори човек против руснаците е добър политически атестат, също както едно време на отчетните комсомолски събрания громяха американския империализъм.

От друга стрна, обаче, е малко по-сложно......... Още никой не е бил съден за "антиболивизъм" или "антитурцизъм" (освен в Турция, разбира се), но виж за антисемитизъм.........

Това е друга бира. Не се захващай с нея. Не е за тебе.

Не може да ти е безразличен Деня на победата, донесъл избавление на нашите еврейски приятели. Още повече, че ние сами сме спасили българските евреи и по такъв начин сме допринесли за победата на справедливостта във войната.

Нали така?

Хърс, не те разбирам честно...........

какво празнуваш, какви руснаци, ,,какви пет лева" дето се вика??????????

Изобщо не съм против руснаците........

Но на теб нещо много ти е криво.

В една друга тема говориш, как някакъв представител на Института за пазарна икономика носел ,,костюм струващ поне 600 лева"(това в кавичиките е цитат на твои думи).

Много неудовлетевореност лъха от словата ти...Бих разбрал тази ти неудовлетвореност от гледна точка на това, ако ти не вможеш да си позволиш да носиш такъв костюм, но не и от гледна точка на някаква имагинерна ,,социална справедливост"...Такова нещо(,,социална справедливост") за съжаление няма...

Да ти кажа не са много хората в България, на които им пука за 9 май..........

Причините за това са две:

1.Всеобщо ширещата се простотия на Българите(за съжаление).

2.Това, че сме победени след ВСВ(1939-1945г.) и е естествено този ден де не означава нищо за нас......С оглед на това е разбираемо ..........

Е отБелязват го хората с откровено леви заблуждения(ох пардон ,,убеждения"- моля обърни внимание на кавичките)....

Истината не е една.Истината е в зависимост от възприятията...тноест, както и морала е нещо тонсително за всеки е строго индивидуално.

Пример-За теб 9 май е важен ден, за мен не е.За михов също не е....

да ти дам пример...........

руско-турската Освободителна война (1877-1878г.) за нас Българите е спасение, освобождение и възкръсване, реабилитация на българската държавност и изграждане на Българска национална държава.

Обаче за турците, какво е???????????

Виждаш ли, че няма една истина!

Истината е според интереса и субективните възприятия!

Не виждам защо не си съгласен с този неоспорим факт! :post-20645-1121105496:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честито и на сърбите, които защититаха родината си от българския завоевател.

И да не забравяме огромния брой руснаци и представители от поробените от руснаците народи, които са били доброволци в състава на немския завоевател. Също да не забравяме, че руснаците бяха съюзници на немския завоевател до 22.06.1941. въобще много мръсна пяна има скрит в този День Победы.

Много на място казано!

Гласивах за това мнение, защото е обективно! :lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Великата Победа в снимки:

http://fishki.net/comment.php?id=87938

Gf Smolyak

вот так вот "русские свиньи" воюют. европейцы только вякают а как пиздец придёт все сразу лапки вверх. мрази обязаны своей свободой и жизнью десяткам миллионам русских проливших свою кровь а они ещё умудряются выставлять нас главными виновниками всей этой мясорубки

Последен коментар към снимките.

66 години минаха, а някои хора още ги тресе параноята. Ако не Хитлер, останалите европейци са им виновни. За американците и международния империализъм да не говорим...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Последен коментар към снимките.

66 години минаха, а някои хора още ги тресе параноята. Ако не Хитлер, останалите европейци са им виновни. За американците и международния империализъм да не говорим...

Tук също бая народ го тресе параноята. Дори и в тази тема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В една друга тема говориш, как някакъв представител на Института за пазарна икономика носел ,,костюм струващ поне 600 лева"(това в кавичиките е цитат на твои думи).

Много неудовлетевореност лъха от словата ти...Бих разбрал тази ти неудовлетвореност от гледна точка на това, ако ти не вможеш да си позволиш да носиш такъв костюм, но не и от гледна точка на някаква имагинерна ,,социална справедливост"...Такова нещо(,,социална справедливост") за съжаление няма...

Твоят коментар е интересен. Замислих се. Сегай ме слушай добре и ако можеш ме разбери, ако не можеш - недей.

Аз мога да си позволя костюм за 600 лв. Нещо повече - обличам го доста често, за съжаление.

Но в момента, в който го облека и изляза на улицата, започвам да чувствам някакво неудобство. Неудобство от гладната пенсионерка на ъгъла. Неудобство от окъсаното дете, което отива на училище. Неудобство от възрастната жена, която продава вестници при -15 градуса студ. Неудобство от смазаните хора по улиците.

Но за разлика от момченцето Пешко Ганев от Института по пазарна икономика, и на ум не ми идва да призовавам за намаляване на заплати и замразяване на пенсии, за да бъдат погребани (в буквалния смисъл) тези хора окончателно, човешки същества като мен и теб.

Смятам, че трябва да се направи точно обратното - да бъдат подобрени условията на хората, защото иначе България няма бъдеще.

Сега по-ясно ли ти става?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хърс, драматизираш. Окъсани деца, които отиват на улицата, няма! За останалите неща също е прекалено и ми напомня на описанията на преддеветосептемрвийския период в някой учебник от 1957 г.

Има много проблеми у нас, до мойта работа има точно такава жена, която продава вестници, но чак смазани хора по улиците... това е малко в повече.

Нещата не изглеждат така, те винаги са много по-пъстри.

Неудобство от програмистите, които с акъла и с труда си изкрват доста пари, нали не изпитваш? От другите специалисти, от тези, които работейки добре печелят и издържат децата си, от тези, които отиват в чужбина и като се реализират там, издържат родителите си тука и от многото други такива, надявам се, не изпитваш ;) Нито от възможността ей сега да се метнеш на самолета и да идеш до Лондон или Букурещ или Атина също силно се надявам да не изпитваш.

Човек е такъв, че животът му минава в труд. Този труд трябва да позволява на всеки да живее човешки, а на по-добрите - и по-добре.

Ако ходиш по улицата с костюм от 600 лв. (което не е никакъв грях!!!), и виждаш хора, които имат незаслужени икономически и житейски проблеми, би следвало да ти е неудобно не заради твоя костюм - иначе би било някакъв първичен социализъм това, ами от корпумпираната държава и свръхнаглата олигархия, която е причината да има такива проблеми.

Пак се отплеснахме - де е 1945 г., де са днешните реалности. Но са близо - периодът 1939 - 1945 г. докара на Източна Европа едни неща, от които и днес не може да се отърве и чиито гримаси, изразени в костюм за 600 лв. и замръзнали продавачи на вестници ни притесняват...

Но 9-ти май 1945 г. си е голям ден. Войната свършва Грандиозният конфликт, който разруши целия европейски свят, свършва и след това светът го чака един доста добър период на икономическо благоденствие. В т.ч. и Източния блок. Сигурен съм, че след време ще наричат това време "Бел епок на 20-ти век".

ПП

А П.Ганев не е говорил за намаляване на доходи, а за невъзможното им увеличаване. Да иска някой увеличаване на доходи си е чист популизъм. Увеличаването е резултат, това, към което се стремим, а не това, което може да стане с акт на властта.

Тези, дето обещават вдигане на доходите ей така от въздуха- те са виновни за неудобството ти, защото са политическата основа на тия, дето крадат на хората от труда

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По темата.

Лично аз не възприемам 9-ти май като празник, но се стремя винаги да помня тази дата, защото тя има голяма символика.

На тази дата официално завършва най-унищожителната европейска война (от нашата си камбанария, защото иначе е и световна война). Като оставим настрана човешките жертви и трагедии и материалните разрушения, тази война бележи началото на края на Европа като световна политическа сила. И води до поредното политическо разделение, чийто символ е Берлинската стена и последвалата Студена война. И кой печели от всичко това? Едва ли са европейците. Дори и тези руснаци, които се имат за европейци (това го казвам, защото познавам доста руснаци, които в същност не са съвсем убедени в наше време дали Русия е в Европа или е в Азия като геополитика и интереси, а явно още им се иска тя да е "Световна" сила, от която зависят "нещата в света".)

В крайна сметка това е една безмислена война. Както поради причините, които я пораждат, така и от гледище на последиците.

А за причините може да се говори много и те са малко по-различни от официалната версия. Почти всички тогавашни европейски правителства имат роля за започването на тази война. Включително и руснаците с техният империализъм, прикрит под лозунгите за "победа на всемирната революция". Съветското правителство също иска тази война, но не по начина (и във времето), по който я "получава". А народите обират парсата, както винаги. Западът не иска война на своя територия, но няма нищо против ако може да "мотивира" Хитлер да затрие СССР (и евентуално да се самозатрие в тази война), а пък... после ще му мислят. Добре, че е имало лидери като Чърчил с ясното разбиране, че с такива като Хитлер и Сталин не могат да се играят игрични на политика, а те разбират за съжаление само от едно нещо.

И т.н. Темата е доста обширна.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хърс, не те разбирам честно...........

Хърс, драматизираш.

Оставете го Хърс на мира, човекът има нужда просто да си изпее репертоара! ;)

Пък и го боли за СССР, не го ли разбрахте? :laugh:

Това как ходел често с костюми за 600 лв. - "за съжаление", но изпитвал "неудобство от гладната пенсионерка на ъгъла и от окъсаното дете", толкова ме развесели, че започнах да се чудя на такива идиоти ли приличаме останалите тук??? :tooth: :tooth: :tooth:

То бива евтин популизъм, ама...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Tук също бая народ го тресе параноята. Дори и в тази тема.

Романе, абстрахирай се от твоите лични причини да възприемаш този ден като празник и ми посочи някаква причина защо аз да го приемам като такъв? Защо за мен да е "День Победы"? Защо за милионите българи да е "День Победы"? Кого победихме, какво победихме?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...