Отиди на
Форум "Наука"

НЯКОЙ КОЙТО РАЗБИРА ОТ ПОНЕ МАЛКО ХИМИЯ?


slimshady

Recommended Posts

  • Потребител

Може ли някой да ми кажи кое вернияотговор?

става въпрос за химия.

в коя от групите са включени раствори на съединения,които могат да се различат само с лакум?

a)Na2CO3,KCL,Cu(N03)2

b)CuCL2,FeSO4,NaCL

v)Na2S,ZnCL2,AL(N03)3

G)K2S04,CaCl2,NaN03

кой е верният отговор ?помощ плс

post-10402-089322900 1305713967_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам имаш предвид лакмус, а не лакум. Верният отговор е А.

р-ра на Na2CO3 е основен при прибавяне на лакмус става син.

р-ра на KCl e неутрален лакмуса дава виолетов цвят.

р-ра на Cu(N03)2 е кисел и лакмуса дава червено оцветяване.

При другите отговори има засичания и два от разтворите ще дават еднакво оцветяване.

Редактирано от chemfen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

нее е домашно а бешеот контролно и аз написах отговор А ама господин ми вика не е вярно а в учебника ги имаше отговорите и беше пак А а той каза че не е :@

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и другата задача ще си напиша моля помогнете ми и за нея :) че пак каза че е грешна

Кой от посочените йони може да провява и окислителни и редукционни свойства

а)Cu2+ b)Fe2+ v)Zn2+ g) Ag+

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

и другата задача ще си напиша моля помогнете ми и за нея :) че пак каза че е грешна

Кой от посочените йони може да провява и окислителни и редукционни свойства

а)Cu2+ b)Fe2+ v)Zn2+ g) Ag+

Fe2+, всички други са във висшите си степени на окисление и няма как да се окисляват.

Ако това, което пишеш е вярно му кажи на твоя господин да се върне и пак да си прочете букварите от основното училище. То какво ли се учудвам, като знам какви разправии имах с моята даскалица в гимназията като дрънкаше глупости.

Редактирано от chemfen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За химията стана ясно, че ти се отдава, но наблегни малко и на правописа! :)

Ако колегата не рачи да промени оценката се обърни към ръководството и поискай друг учител по химия да прегледа теста ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Единственото което трябва да гледаш е кой йон от солта прави неразтворима утайка с йоните на водата. Гледаш си таблицата за разтворимост на солите и отговора изниква сам.

Сега го забелязах това. Условието да дава неразтворима утайка съвсем не е задължително.

Премери:

Какво е pH на р-р на амониев хлорид или натриев ацетат и водните им разтвори дават ли утайка?

Редактирано от chemfen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз ако разбирах от химия нямаше да пиша тука и не мисля че имам проблеми с правописа ! sh si pisha kakto iskam !

Съвсем уместна беше забележката. Няма нужда от такава реакция, Стоедин е прав. А аз ти обещавам, че ако си пишеш пак както си искаш няма да ти отговоря и на един въпрос. Все пак трябва да се уважаваме и начина на писане и изразяване също е важен, иначе показваш неуважение към тези, които питаш и четат.

Редактирано от chemfen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина какво е pH-то на горните два разтвора? Проблема със съвременното обучение по химия е че учителите преподават някаква суха материя извадена от контекста сякаш химията няма реално приложение. Химията трябва да се преподава с демонстрации, а н е с измислени задачи нямащи нищо общо с практиката.

Няма нужда да има нестабилни или утаяващи се съединения за да протича хидролиза и да се променя pH на разтворите. Причината за промяна на pH е природата на солите. Ако имаме сол на силна киселина и слаба основа какъвто е случая с амониевият хлорид водният р-р ще бъде кисел. Ако е обратното силна основа и слаба киселина какъвто е натриевият ацетат р-ра има основен характер. И при двата нищо не се утаява. При соли на силни киселини и основи р-рите са неутрални.

Много отдавна бях ученик и не помня това в кой клас се учеше и до колко задълбават в теорията и учат ли pKa константи и т.н., но за един ученик едва ли е голям проблем да научи кои киселини и основи са силни и слаби.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз ако разбирах от химия нямаше да пиша тука и не мисля че имам проблеми с правописа ! sh si pisha kakto iskam !

Е, по тази логика, тук могат да ти отговорят както си искат. Това дали ще те удовлетвори, умнико?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мила, девойко, пиши както си искаш, но това не означава, че правописа ти е наред. Аз допускам грешки, но се старая да ги откривам и редактирам, а при теб при всеки следващ пост се забелязва все по голяма немърливост откъм пунктуация и пр. "дреболии". Ако искаш помощ не само за химия, но и за много други дисциплини, това е мястото. Обаче! Трябва и малко старание, нищо повече... Колегите бяха много изчерпателни и дано нещо си научила от тях. Успех с химията! :good:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...