Отиди на
Форум "Наука"

Средновековни фестивали в Европа за текущата 2011 г.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ето списък на средновековните фестивали в Европа за текущата година

http://www.adagionline.com/calendrier.asp

Дай, Боже, скоро и нашите средновековни фестивали да намерят своето достойно място в този списък!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е списък на предимно френски локални събития. Което си личи по факта, че не е включена възстановката на битката при Хейстингс /въобще проявите в Англия са игнорирани, както и мероприятията в другите Европейски страни/.

В БГ няма как да сме на международната сцена при положение, че тук събитията се правят с нулево финансиране от общините и 100% ентусиазъм от реенакторите /и разходите също/.

Единственият що годе подходящ кандидат на този етап би бил "Доблест и Слава", който ще се проведе в средата на юни на Шуменската Крепост.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А не може ли да се направи български сайт с календар на тези събития, с даване на връзка към сайта на събитието, сайтовете на реенакторските групи, телефони и електронни пощенски адреси на организаторите, профили на събитията във Фейсбуук... ?!

Мисля, че все по-често и във все повече наши градове се случват такива събития.

Това може да развие и някои алтернативни видове туризъм, например - хоби-туризма и събитийния туризъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

за това си има форум Традиция, където се пишат събитията /нашите са уговорени още от януари/, дават се дати и контакти.

В БГ реенактмънта не е на общинско /туристическо/ ниво, а по-скоро на хоби етап. Ние го правим най-вече за себе си.

Разбира се в Шумен и Свищов се опитват да развиват мероприятията си като туристическа атракция с цел печалба. Но това е друга история.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз имам предвид не - скрито в някой форум, а като френския вариант - в специален сайт, посветен на календарното разпределение на празненствата, панаирите, обсадите, фестивалите, сватбите и погребенията по месеци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това ми е в района и може да се замъкна дотам с компания в средатана юни. Но може би трябва да се костюмираме.

http://freie-ritterschaft-zu-muenzenberg.de/Freie-Ritterschaft/markt-2011.html

Има галерии със снимки от минали години вдясно.

Замъкът е доста интересен с това, че крепостните стени и кулите са в доста добро състояние, но няма обитаеми помещения (жилищната част е в развалини). Дотам се стига с колело от жп-то.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз имам предвид не - скрито в някой форум, а като френския вариант - в специален сайт, посветен на календарното разпределение на празненствата, панаирите, обсадите, фестивалите, сватбите и погребенията по месеци.

Форум 'Традиция' не е скрит. Съвсем лесно се намира с гугъла.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...