Отиди на
Форум "Наука"

Съществува ли болестта "пристрастеност към секса"?


Recommended Posts

  • Потребител

Зависи си ли сексуалната пристрастеност от материалния статус на личността? Как се отразява богатсвото и бедността върху сексуалната пристрастеност според вас? Зависи си ли сексуалната пристрастеност от IQ?

Богатите хора често извиняват своите похождения с новата специално измислена от тях болест като пристрастеността към секса. И това е една огромна измислица, въпреки че голяма част от сексуално пристрастените са бедни, но те не виждат своите сексуални изживявания като недъг, а като ефект, с който биха могли да се похвалят като пълноценни индивиди.

http://apologetic.blog.bg/hobi/2011/06/11/syshtestvuva-li-bolestta-quot-pristrastenost-kym-seksa-quot.763221

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

в англия имат навика да медикализират абнормното поведение ...

аз лично съм много против това и ще обясня защо ...

ако някой люби жена си по 2 пъти на ден в продължение на 40г. и продължава да го прави и на 70г. възраст а тя се кефи и разказва на прителките си как има най-добрия мъж това болест ли е? напротив всички казват евала на такива мъже ...

обратното някой, който извършва сексуални престъпления, може да се измъкне по линията на болестта ... казва ми и аз не мога да устоя на импулса и съм пристратен намира се психиатър и психолог, които да го потвърдят и той излиза с много по-лесна присъда ...

та как се разграничава кое е болестно и кое не и кой изпозлва системата в негова полза?

ми много трудно ...

точно поради тази причина според мен абнормното поведение не трябва да се медикализира, защото това носи повече вреди отколкото ползи ...

Редактирано от goshawk
"любя" е по - подходящ глагол от "ч**а"
Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Нимфомания се нарича при жените, при мъже- сатириазис. Ама има много относителни неща във всичко това и точна граница между нормално и абнормално понякога е много трудно да се постави.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Между абнормално сексуално поведение и пристрастеност към секса трябва да се прави разликата.

Преди винаги съм смятала, че "пристрастеност към секса" е термин измислен за да оправдава нездравословния и дори опасен сексуален живот на някои хора. Но преди около година и половина разбрах, че това не е съвсем така и наистина съществуват sex addicts.

Преди въпросното време (тогава се убедих, че теорията ми е била изключително невярна) се срещнах с такъв индивид и меко казано бях потресена от начина му на живот. Убеждавам се, че това състояние си е на чисто психологическо ниво и на такова трябва да се третира.

Да не говорим, че самата неврохимия на секса предполага и възможност за пристрастяване.

offtopic: Понякога като се замисля с какви хора се срещам - алкохолно зависими, хероино зависими, секс пристрастени, хазартни типове - слушайки историйте им все повече се притеснявам за цялостното физиологично и психично здраве на хората. Даже не смея да поглеждам към други медицински дисциплини, защото там нещата сякаш са по-тежки.

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
offtopic: Понякога като се замисля с какви хора се срещам - алкохолно зависими, хероино зависими, секс пристрастени, хазартни типове - слушайки историйте им все повече се притеснявам за цялостното физиологично и психично здраве на хората. Даже не смея да поглеждам към други медицински дисциплини, защото там нещата сякаш са по-тежки.

Хората са наркомани по природа. Но различните индивиди се кефят на различни стимули. Някои на секс, други на ядене, алкохол, наркотици, пазаруване, дори на колекциониране на марки. Важното е, че при всички тези дразнения в мозъка се отделят ендорфини и допамин, които носят удоволствие. Съответно пристрасненият търси да си набави все повече от нещата, които му харесват. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хората са наркомани по природа. Но различните индивиди се кефят на различни стимули. Някои на секс, други на ядене, алкохол, наркотици, пазаруване, дори на колекциониране на марки. Важното е, че при всички тези дразнения в мозъка се отделят ендорфини и допамин, които носят удоволствие. Съответно пристрасненият търси да си набави все повече от нещата, които му харесват. :bigwink:

Никой не е 100%. На всеки му хлопа някоя дъска. Нали?

:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никой не е 100%. На всеки му хлопа някоя дъска. Нали?

:w00t: :w00t: :w00t:

Така е, при много хора има повече от една пристрастеност. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

естествено че я има, но дали е болест, по-скоро вътрешно предпочитание. някои хора си падат по известни, други по богати, трети по високи. ако може и трите най-добре :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

В филма " Дневника на една нимфоманка" главната героиня каза "Секса за нея е начин на общуване". Както се води, че " нормалните хора си говорят за да се опознаят. Тя го прави вместо с приказки с плът. Това е нейния начин. Дали е болест, пристрастеност или друго вече не мога да кажа. Но определено няма нищо общо със материални статус. Както има много чувствителни хара, така и много сексуални и това е начина им. Могат да се опитат да го комнтролират но е трудно, както всички човешки слабости които изпитва всеки от нас, каквито и да са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да бе, това било болест, а педерастията е благо :grin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...