Отиди на
Форум "Наука"

На 18 юни към 23,30 видях...


Recommended Posts

  • Потребител

Снощи от изток на запад видяхме със съпруга ми около 25 светлини, подредени като ято птици да отминат. Докато си намерим телефона, не успяхме да ги заснемем. Тел ми е 0889 761520 . Дано някой е успял да ги заснеме.

Редактирано от glishev
Не препоръчваме даването на лични данни в публичното пространство. Всякакви ги има.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вероятно са летящи чинии, жалко, че не съм бил по това време на терасата, щял съм да ги снимам, все пак това си заслужава, голяма рядкост е дори една летяща чиния да види човек, камо ли цяло ято. А за кой град става въпрос, тук в Стара Загора засега не съм чул някой да ги е видял :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Снощи от изток на запад видяхме със съпруга ми около 25 светлини, подредени като ято птици да отминат. Докато си намерим телефона, не успяхме да ги заснемем. Тел ми е 0889 761520 . Дано някой е успял да ги заснеме.

Може наистина да са били ято птици. На свечеряване често се получават странни светлинни ефекти. Има моменти, в които за наблюдател на повърхността на Земята Слънцето е залязло, но все още осветява обекти, които са на известна височина над повърхността. Тогава те изглеждат все едно че светят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може наистина да са били ято птици. На свечеряване често се получават странни светлинни ефекти. Има моменти, в които за наблюдател на повърхността на Земята Слънцето е залязло, но все още осветява обекти, които са на известна височина над повърхността. Тогава те изглеждат все едно че светят.

Дорис, все пак погледни по кое време става въпосният феномен - половин час преди полунощ! Имаш ли изобщо представа чисто теоретично на каква височина трябва да се намира даден обект, че да бъде осветен от Слънцето по това време? Аз поне съм държал изпит по Астрофизика, при това не къде и да е, и все пак имам някакви елементарни познания, ако не вярваш, тук ти прикачвам снимка от студентската си книжка, че ми е подръка, а за да не се чудиш какви са тия другите странни изпити - те са по третата ми специалност, която е "медицинска физика".Но да не се отклоняваме от темата, значи, изхождайки от точния час на събитието, за мен обяснението може да е само едно - ято летящи чинии или изобщо кораби на извънземни!!!

Image4444.jpg

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, Зитко, както си я подкарал днес, явно ще ни запознаеш с цялата си студентска книжка. :tooth:

Вярваме ти бе, човек, няма нужда всеки път да прилагаш снимки, ако някой лъже за нещо, то си е за негова сметка.

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, Зитко, както си я подкарал днес, явно ще ни запознаеш с цялата си студентска книжка. :tooth:

Вярваме ти бе, човек, няма нужда всеки път да прилагаш снимки, ако някой лъже за нещо, то си е за негова сметка.

Е все пак е добре да се види, че поне имам някаква академична подготовка по някои от темите, да не си мисли някой, че всичко при мен е обща култура

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дорис, все пак погледни по кое време става въпосният феномен - половин час преди полунощ! Имаш ли изобщо представа чисто теоретично на каква височина трябва да се намира даден обект, че да бъде осветен от Слънцето по това време? Аз поне съм държал изпит по Астрофизика, при това не къде и да е, и все пак имам някакви елементарни познания, ако не вярваш, тук ти прикачвам снимка от студентската си книжка, че ми е подръка, а за да не се чудиш какви са тия другите странни изпити - те са по третата ми специалност, която е "медицинска физика".Но да не се отклоняваме от темата, значи, изхождайки от точния час на събитието, за мен обяснението може да е само едно - ято летящи чинии или изобщо кораби на извънземни!!!

Image4444.jpg

Аз понеже я карам на обща култура, мога да ти кажа, че освен час и дата всяко събитие си има и място. Със сигурност има географски ширини и дължини в северното полукълбо, където на тази дата и в този конкретен час слънцето е залязвало, както го описвах. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз понеже я карам на обща култура, мога да ти кажа, че освен час и дата всяко събитие си има и място. Със сигурност има географски ширини и дължини в северното полукълбо, където на тази дата и в този конкретен час слънцето е залязвало, както го описвах. :bigwink:

Да, сигурно ято жерави, прелитащо някъде над Атлантика, примерно, където по това време слънцето е залязвало, са станали видими за наблюдатели от България :biggrin:

Хайде стига с тая обща култура, все пак тук сме в научен форум, при това от най-висок ранг!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никъде не пише, че наблюдателите са в България. Може да са били в Русия.

В момента Слънцето залязва в Москва:

http://www.mojgorod.ru/cgi-bin/moonsun.cgi?OKATO=45

А в Санкт-Петербург ще залезе след час:

http://www.mojgorod.ru/cgi-bin/moonsun.cgi?OKATO=40

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никъде не пише, че наблюдателите са в България. Може да са били в Русия.

В момента Слънцето залязва в Москва:

http://www.mojgorod.ru/cgi-bin/moonsun.cgi?OKATO=45

Съгласен, точно затова и съм питал за кой град става въпрос, очакваме включване от госпожата

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че даден човек не може да си обясни природно /или технологично/ явление, не означава автоматично, че става дума за извънземен обект.

Може да са видели светлините от летището, ако са минавали по Ботевградско шосе.

Първият път и аз доста се зверех и си чесах главата.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Гледам едно зелено с огромни очи се дзвери от храстите.

- Ти си горскио и с... ш, нали? - питам го светски.

Па то като извади един бластер и шейсе пипала, па като ме подгони по моравата, едва избягах.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Колеги, нека все пак не превръщаме темата в гъши пазар, твърде е възможно това да е била извънземна ескадра !!!

Явно сме предоставили бази не само на хамариканците. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Колеги, нека все пак не превръщаме темата в гъши пазар, твърде е възможно това да е била извънземна ескадра !!!
Покайвам ся, сто на сто са били извънземни :biggrin:

Явно сме предоставили бази не само на хамариканците.
Следователно и извънземните членуват в НАТО. Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колеги, нека все пак не превръщаме темата в гъши пазар, твърде е възможно това да е била извънземна ескадра !!!

Не е твърде възможно, но все пак има и такава вероятност. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) И аз една вечер по време на миналогодишните абитурентски балове се "дзверих" в едни светещи неидентифицирани летящи обекти, които вървяха в групичка и минаваха под облаците, но малко по-късно успях да ги идентифицирам и разконспирирам :) Оказаха се нещо като балони със запален огън отдолу пуснати (вероятно) от абитурентите от едно от тепетата в Пловдив :)

Мисълта ми е, че очите се лъжат лесно... и това става повод за волни полети на мисълта :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе, Зитко, както си я подкарал днес, явно ще ни запознаеш с цялата си студентска книжка. :tooth:

Вярваме ти бе, човек, няма нужда всеки път да прилагаш снимки, ако някой лъже за нещо, то си е за негова сметка.

:punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Никъде не пише, че наблюдателите са в България. Може да са били в Русия.

В момента Слънцето залязва в Москва:

http://www.mojgorod....un.cgi?OKATO=45

А в Санкт-Петербург ще залезе след час:

http://www.mojgorod....un.cgi?OKATO=40

Така е, но според часовника му там часът ще е същият и слънцето залязло като за толкова часът. Освен ако не говори за чужбина, а пише за българско време, което би било доста странно.

Как то и да е, минали заминали, снимка няма, еми честито, повече не разправяйте, че ви чакат пред блока 2 ма с бели престилки. Някой от форума да не ви изпее.

:biggrin:

Иначе човек доста може да се стресне от такава гледка, та малко по съпричастно все пак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така е, но според часовника му там часът ще е същият и слънцето залязло като за толкова часът. Освен ако не говори за чужбина, а пише за българско време, което би било доста странно.

Как то и да е, минали заминали, снимка няма, еми честито, повече не разправяйте, че ви чакат пред блока 2 ма с бели престилки. Някой от форума да не ви изпее.

:biggrin:

Иначе човек доста може да се стресне от такава гледка, та малко по съпричастно все пак.

Не, сега, около 20 юни ,Слънцето в Петербург се скрива в 11.30 ч. местно време, а залязва дълго-дълго . Толкова дълго залязва, че всъщност няма истинска нощ. Сега там има бели нощи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Снощи от изток на запад видяхме със съпруга ми около 25 светлини, подредени като ято птици да отминат. Докато си намерим телефона, не успяхме да ги заснемем. Тел ми е 0889 761520 . Дано някой е успял да ги заснеме.

Това е ято птици. Не е нужно слънце, за да се осветят - има достатъчно светлина в населените места, която да осветява крилете им. Явлението не е рядкост посред нощ, питай някой орнитолог и той ще ти каже, че е напълно възможно.Освен това птиците летят достатъчно високо, за да бъдат огряни от Луната - достатъчно светла, за да освети белите им пера достатъчно. Луната е голяма =) в това спор няма. Най-вероятно са били някакъв вид гъски (де тоз късмет пък да са жерави...то по-рядко събитие от НЛО!!!), та според мен е нормално темата да прилича на "гъши пазар"... Не знам дали си виждал какво НЛО е коремчето на горската ушата сова нощем като проблесне на светлините на уличните лампи (тези същества обичат да се заселват близо до хората понякога)

Друг вариант е да са били самолети в някаква група, но не съм сигурна дали в България има 25 бойни самолета ахаххах!

Ескадра на извънземни?

Де тоз късмет...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...