Отиди на
Форум "Наука"

Какви животни обичате и защо?


Recommended Posts

  • Потребител

Харесвам всякакви бозайници и птици. Котките са ми фаворит определено, но в момента нямам. Иначе някой ден си мечтая да имам питомен гарван или поне някой друг вид от сем. Вранови

Редактирано от Михов
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 102
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Биология

Аз, пък, си имам змии! :)

Съвършенство, изящност, прецизност ...

Другата ми страст са птиците.

Редактирано от goshawk
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние с моята котка понеже сме любители на историята и двамата и разиграваме исторически сцени. Най-често пресъздаваме битките между Папството и Империята от 12-13 век. Аз съм Папството а тя е империята. И като се почне едно меле, бой, аз я обкръжавам в ъгъла, обаче империята хич не се дава и пуска нокти, почва да хапе и кръв се лее. изобщо тая империя е много хитра и аз излизам ранен. обаче после докато империята спи папството я издебва и я дръпва за опашката :tooth:

Предполагам, че и вие правите такива възстановки на батални сцени и доктирнални спорове с вашите любимци.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не точно.

Моят котарак има афинитет към точните науки - ако я няма енциклопедията по биохимия да легне на нея, няма заспиване.

goshawk, искрено ти завиждам за змиите! Съвършени животни са, да не говорим и колко красиви има сред тях! Като малка ходех из балканските реки и си ги ловях сама, но майка ми никога не ми даваше да ги оставя вкъщи, а идеята на баща ми да ги удавя в алкохол и да ги препарирам хич не ми хареса.

Ето например една красавица.

post-2351-080384600 1330333607_thumb.jpg

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ние с моята котка понеже сме любители на историята и двамата и разиграваме исторически сцени. Най-често пресъздаваме битките между Папството и Империята от 12-13 век. Аз съм Папството а тя е империята. И като се почне едно меле, бой, аз я обкръжавам в ъгъла, обаче империята хич не се дава и пуска нокти, почва да хапе и кръв се лее. изобщо тая империя е много хитра и аз излизам ранен. обаче после докато империята спи папството я издебва и я дръпва за опашката :tooth:

Предполагам, че и вие правите такива възстановки на батални сцени и доктирнални спорове с вашите любимци.

Алва,

плачеш за донос до сдружението за защита на животните! В графа причини за тормоза, ще напиша с печатни букви (за анонимност): малтретира кутуракът по исторически причини! :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

,а конете са най-красивите създания!

* * *

Е, колега Иванов! Няма спор! Конете са красивите създания.

И понитата са много симпатични въпреки,че не са от най-грациозните създания... :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Любимите ми животни са: вълците (особено северните породи), делфините и... сурикатите (тия са големи сладури и доста умно действат като колективно поведение). :biggrin:

Преди време имах котка - чистокръвна сиамка, ама май не бе нещо в ред с главата (като за породата си, де). Така се бе привързала към мен, че ходеше подире ми като куче, а когато се прибирах досуш като куче ме чакаше пред вратата. Не даваше на никой в къщи да я гали, но ако аз не го направя, направо се мяташе на гърдите или корема ми и проточваше шийка в смисъл - не се разсейвай, ами почвай да ме галиш (кво да я правя - женска си беше, сиреч мацка :biggrin: ). И като почваше едно мърканеееее, чак ме избиваше на дрямка малко по-късно. Само че, за разлика от този джелатин Алвата, аз не я мачках и малтретирах по исторически причини, ами си играехме на котка и мишка (умираше от възторг, когато нещо шава под килима и такова скачане и "ловене" падаше, че спираше чак като се умори доста - за килима няма какво да говоря, той се беше само за тази цел и не ставаше след това за нищо друго :biggrin: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

inti003resizedd.jpg

моят котарак... :-))

ходи след мен .. като кученце. И от време на време .. нежно извива глас.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Богданов, аз ако съм на тебе зимата няма да пускам никакво отопление - гушкаш котака и си готов :biggrin:

Аз го правя..:biggrin:.... Яко топли тази вълна...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако трябва да ги отглеждам - кучета. Домашното куче е отлично другарче.

Ако трябва да ги ям - говеда и прасета. Жал ми е, ама на, кръвожаден съм си. Особено ми е приятно аз да си ям месото на масата, а кучето шумно да се бори с кокал под нея.

Ако трябва да са си диви животни - по някаква причина мечката ми е особено симпатична. Представата за мечка, доволно нагрухана с малини ми е умилителна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

котките са забележителни животни. Освен това са и много добри ловци. Ловуват на стада, предвождани от котка-майка. Горко на този, когото в тъмна доба в люлин 1 го спипа глутница котки.....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ако трябва да ги отглеждам - кучета. Домашното куче е отлично другарче.

Ако трябва да ги ям - говеда и прасета. Жал ми е, ама на, кръвожаден съм си. Особено ми е приятно аз да си ям месото на масата, а кучето шумно да се бори с кокал под нея.

Ако трябва да са си диви животни - по някаква причина мечката ми е особено симпатична. Представата за мечка, доволно нагрухана с малини ми е умилителна.

Да, имало е такъв деликатес са партиините величия от комунизма - меча лапа

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

inti003resizedd.jpg

моят котарак... :-))

ходи след мен .. като кученце. И от време на време .. нежно извива глас.

Някога и аз имах един... Рижав и огромен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моята котка ме спаси от измръзване, когато в най-големите студове 3 дни поред нямах ток. Лежеше върху гърдите ми и ме топлеше през нощта.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото са късокосмести и сами се справят с природния си "гребен" - котешкия език. По цели часове са заети с тоалета си, старателно, важно и самовлюбено. :)

Така е!

Дългокосместите породи изискват доста грижи за козината.

Разресването ни вкарва в сериозна драма - с ръмжене, хапане на гребена и т.н.

Преди разресване - котарака се напудря обилно с антибактериална почистваща пудра, следва разресване и ако се наложи подстригване на сплъстени участъци от козината. Следствие на подстригването, той прилича на лъвче с много пухкава опашка. Не че търсен този ефект - просто така изглежда.

Накрая, котаракът получава награда - нещо вкусно за търпението, което е проявил.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има и една паста за тая цел, Богданов беше писал за нея преди време, май беше малц.

Да.. има малцова паста. Спомага за изхвърлянето на топки козина от стомаха му, но и малко прясно мляко има сходен ефект.

. . .

За съжаление, цената постоянно и расте. В момента струва около 13 лева. А само преди година я продаваха за 8.

Една туба стига за една седмица. Зависи от теглото на котката. На кило се дава сантиметър.

Аз давам на котарака около 6 - 7 сантиметра паста.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Ей това е моята зоологическа градина.

post-2351-009722100 1330439375_thumb.jpg

В по - горните постове беше споменала, че кученцето ти е хъски?

Кученцето на снимката не е "чисто" хъски, някъде в родословието му има самоед (със сигурност), а може и лайка (не съм много убеден).

До колкото знам белия цвят не е стандарт за хъскитата, а и такива леукостични форми са рядкост.

Това е без значение, по - важно е кутрето да е живо и здраво и много да те слуша.

Дресировката е много важна за твоето куче - взела си непокорна порода, при която трябва да си изключително волеви стопанин; хъскито обича и се нуждае от много движение, дай му да търчи наляво - надясно по полянките и се унася в играта, не се подчинява (възприема всичко като игра), не реагира на повиквания и много често се губят.

С най - добри чувства ти желая да бъдеш волева стопанка, за да имаш щастливо хъски, на което да се радваш дълги години!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...