Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
  • Потребител

Авторът на материала от първия линк е абсолютен болшевик....За мене посне е такъв.

Да Ви кажа не ми е мъчно за оня шибан строй, защото МАЙКА МИ ВЗЕМАШЕ 150 ЛЕВА КАТО ЛЕКАР С ДВЕ СПЕЦИАЛНОСТИ.

А БАЩА МИ 165 ЛЕВА.....

Не съм бил гладен, необлечен, строили сме жилище, но не съм и живял като сега.Живял съм скромно.

Няма как да ми е мъчно за времето, когато сразни МОЛ-ове(склададжии, управители на ресторанти и магазини), всякакви ппростаци и неграмотни вземаха повече от 2-3 пъти от заплатата на лекар кардиолог..............

Знам аккво е и родителите ти да чакат за кола.......Когато казваха на хората че им стига максимум по 15 км м жилищна площ на човек.

Когато на шоколадовите яйца ,,Киндер" гледахме като на труднопостижим блян!

ТАКА ЧЕ БЪЛГАРИЯ ДНЕС Е НА ТОЗИ ХАЛ, ОСНОВНО ЗАЩОТО НЯМАШЕ ЛУСТРАЦИЯ И НИ УПРАВЛЯВАТ ИКОНОМИЧЕСКИ ДЕЦАТА, НАСЛЕДНИЦИТЕ НА ВИСШАТА КОМУНИСТИЧЕСКА НОМЕНКЛАТУРА!

България е на този хал заради сбърканата политика в периода 1946-1990г........

Социализтическата планова икономика, стимулираше само крънкането, марзела и краденето на държавна собсктвеност, във всички проявни форми!

:lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

авторът е доста ляв и на мен не ми харесва, но е прав, че така проведения преход уби всякаква надежда за силна и самостоятелна България ...

БГ си остана една смачкана държавица с политици лекета, с която ако не си играе СССР си играе МВФ, ако не МВФ то Световната Банка, а ако не те то ЕС ... по точно те всичките си играят с нея ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Както обичам да казвам - на тази дата БКП, съобразявайки се с желанието на народа, стана разноцветна. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

авторът е доста ляв и на мен не ми харесва, но е прав, че така проведения преход уби всякаква надежда за силна и самостоятелна България ...

БГ си остана една смачкана държавица с политици лекета, с която ако не си играе СССР си играе МВФ, ако не МВФ то Световната Банка, а ако не те то ЕС ... по точно те всичките си играят с нея ...

Виж сега Невски, без да се опитвам изобщо да защитавам Българското общество, все пак ти обръщам внимание на факта, че НРБ/Днешна Бългаприя като неин наследник , ТА БЪЛГАРИЯ ЗАГУБИ ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ВОЙНАТА!ТОЗИ ПЪТ СТУДЕНАТА ВОЙНА!КАТО ЧАСТ ОТ БИВШИЯ СИВ-СОЦ-ЛАГАРА И ВАРШАВСКИЯ ДОГОВОР ЗАГУБИХМЕ!

Към тези обективни факти се добавя и лош субективен фактор-мранкщащо население и некадърен, особено корумпиран и неподготвен политически елит, който всъщност е продукт и част на бившата БКП!

България реално започна да прави реформи(при това не особено добре реализирани) при Кабинета ,,Костов"-1997-2001г.

Времето от 1989-1997г. беше напълно прахосано за реформи...Просто държавата се мафиотизираше, при това отгоре, кадровици на българската мафия станаха кадри на коомитета за Държавна сигурност и МВР.....

Напрактика Бълтгарските мафиотски структури, благодарение на СЪУЧАСТИЕТО на държавата осъществиха качествен скок и за по-малко от 5 години възникнаха, разрастнаха се и се сляха с държавната власт!Парите от наркотрафик, проституция, оръжие бяха бързо и качествено изпрани....Сега вече икономоческата и финансовата престъпност е по-фина и по друга.

Това което на италианската мафия костваше 3 десетилетия в България родните мафиоти направиха за точно 5 години.Просто защото държавата създаде мафията!вижте периода 1991-1996г!

За капак днес ситуацията е такава:

В България няма реална средна класа!

А дребният ни бизнес, тази нова криза го доудуши.....

Истината е ,че си имаме олигархия и единствено членството в Европейския съюз донякъде пречи държавата отново да се превърне в олигархично-криминална територия, каквато е Русия днес!

Затова казвам, че само ЕС е единствената гаранция за запазване на останките от държавност у нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко е така освен:

... единствено членството в Европейския съюз донякъде пречи държавата отново да се превърне в олигархично-криминална територия, каквато е Русия днес!

Затова казвам, че само ЕС е единствената гаранция за запазване на останките от държавност у нас.

Защото ние сме си олигархично-криминална територия под шапката на ЕС.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...