Отиди на
Форум "Наука"

Въпрос


Кръводер

Може ли?  

3 потребители са гласували

  1. 1. Може ли?

    • Да
      0
    • Не
    • Да-Не (не знам)
      0


Recommended Posts

  • Потребител

Може ли да съществува елемент чийто физични свойства да отговарят на следните:

1-Да издържа на температури над 10трилиона К.

2-Да е с метално-кристален строеж.

3-Да задържа попадналата в/у него светлина.Което ще е следствие от метално-кристалния строеж.Защото ако е с основна кристална или метална структура той няма да може да задържа светлината.

4-Гравитационната му енергия да е по голяма от гравитационната енергия на някоя планета.

?

Задавам този въпрос понеже някак не ми се вижда естествено, колапса на една звезда да образува черна дупка без това което поглъща тя да се натрупва някъде.А и черните дупки развиват много голяма температура, следователно елементите се разпадат.Теорията ми е, че при термоядрените реакции на звездата, водят да образуването на такъв елемент, чрез термоядрен синтез, който води до колапса й и образуването на черна дупка.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По принцип, гравитационна енергия има тяло с определена маса, попаднало в гравитационно поле. За химичен елемент как ще се определи гравитационна енергия?

Иначе е естествено черните дупки да ти изглеждат неестествени, защото около нас в ежедневието такива обекти не се срещат.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...