Отиди на
Форум "Наука"

Краят на света-22. 12. 2012


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Най сетне великия гуру принцеса Киору Накамару достигна и до нас със своето слово. Нейното послание е изключително важно, и затова счетох за нужно да ви го представя. Все още има време и е възможно да успеем да спасим светът и хората от гибел. Накратко, светът такъв какъвто го знаем ще престане да съществува на 22 декември 2012.

Но аз няма да разказвам нейните думи, вижте сами за какво иде реч.

http://vbox7.com/play:3a30de5de2

http://vbox7.com/play:3a30de5de2

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 78
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Най сетне великия гуру принцеса Киору Накамару достигна и до нас със своето слово. Нейното послание е изключително важно, и затова счетох за нужно да ви го представя. Все още има време и е възможно да успеем да спасим светът и хората от гибел. Накратко, светът такъв какъвто го знаем ще престане да съществува на 22 декември 2012.

Но аз няма да разказвам нейните думи, вижте сами за какво иде реч.

http://vbox7.com/play:3a30de5de2

http://vbox7.com/play:3a30de5de2

:grin::P

Aма защо си дал два линка с едно и също съдържание?

Редактирано от loop
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Заради двойната енергия, идваща от недрата на земята и от отразените лъчи на луната, бре, ти пък не разбра ли!

Ако някой не е решил с какво да се занимава в идущий двадесетий и първий век, мога да му препоръчам психиатрията. Видно от таз госпожа, която е принцеса колкото аз съм саксонски пфалцграф, за таз благодатна наука ще има изумително число пациенти занапред.

Впрочем, защо на 22-ри 12-ти, а не на 12-ти 12-ти 2012-та?

(пп Това ти-ти-та види се да е словно изражение на космическите и подземни сигнали, които нейно сиятелство принцесата получава синхронно в главата си по време на лекцията си) :whistling:

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ех, КГ пак се изказваш неподготвен. Тая женица е получила благородническата си титла от извънземните, или от библиотекарите във вътрешността на земята. Това е много повече от титлите получавани от земните аристократи. Да не дава Господ и ние да получаваме такива титли. Иначе, вече сме информирани, и съответно трябва да започнем нашето духовно пречистване. Аз викам да започнем с греяна ракия и суджук за мезе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...и повече - никаква бира в метални кутийки :lac:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заради двойната енергия, идваща от недрата на земята и от отразените лъчи на луната, бре, ти пък не разбра ли!

Ако някой не е решил с какво да се занимава в идущий двадесетий век, мога да му препоръчам психиатрията. Видно от таз госпожа, която е принцеса колкото аз съм саксонски пфалцграф, за таз благодатна наука ще има изумително число пациенти занапред.

Впрочем, защо на 22-ри 12-ти, а не на 12-ти 12-ти 2012-та?

(пп Това ти-ти-та види се да е словно изражение на космическите и подземни сигнали, които нейно сиятелство принцесата получава синхронно в главата си по време на лекцията си) :whistling:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B5

" На 22 декември Слънцето е над тропика на Козирога, в северното полукълбо се наблюдава зимно слънцестоене, а в южното - лятно."

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ех, КГ пак се изказваш неподготвен. Тая женица е получила благородническата си титла от извънземните, или от библиотекарите във вътрешността на земята. Това е много повече от титлите получавани от земните аристократи. Да не дава Господ и ние да получаваме такива титли. Иначе, вече сме информирани, и съответно трябва да започнем нашето духовно пречистване. Аз викам да започнем с греяна ракия и суджук за мезе.

Разбрано, мишън аксептед. Довечера започвам пречиствателния процес с водка "Пять Озер". :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Принцесата продава билети за 5-тото измерение във фейсбук, аз даже си чатих с нея: http://www.facebook.com/pages/Princess-Kaoru-Nakamaru-of-Japan/125768390816998 :w00t: Това ще е супер и телепортацията ще ми се получи: 23 DVDs of days of ALCHEMY EVENT now only $159....еееееееееееееееееееее

:tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Принцесата продава билети за 5-тото измерение във фейсбук, аз даже си чатих с нея: http://www.facebook.com/pages/Princess-Kaoru-Nakamaru-of-Japan/125768390816998 :w00t: Това ще е супер и телепортацията ще ми се получи: 23 DVDs of days of ALCHEMY EVENT now only $159....еееееееееееееееееееее

:tooth:

пич, по-добре за тея пари си купи бутилка водка 'Белуга' и гарантирано ще се пренесеш не у петото, а чак у шестото измерение. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Златни ти уста Римлянино !!! Добре е че и ти най сетне се вразуми и започна да слушаш мъдрите ми съвети. Сега обаче аз викам да послушам твоя, и да си взема бутилка качествена водка, за да подпомогна и своето духовно израстване. А наздраве!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Белугата ми е любимата артезианска водка, ама, за да е по последна мода, ще си кръкна Водка 26 000, в чест на Календара на Маите, съвсем по темата 21.12.2012!Наздраве!! :v::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Белугата ми е любимата артезианска водка, ама, за да е по последна мода, ще си кръкна Водка 26 000, в чест на Календара на Маите, съвсем по темата 21.12.2012!Наздраве!! :v::biggrin:

а така, пичове! Наздраве! Петте езера се оказа класическа приятна руска водка от Омск, правена с ледникова вода, без вкус и мирис, демек как си требе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аууу, възмутен съм! Авторитетни короновани глави предсказват края на света, а тия пияници у тоя форум пак са объркали посланието и са го обърнали на неконтролеруемо пиянство!!! Ама прав е Алвата - много се злоупотребява алкохолно туканка! Така и края на света ще се пропусне, ма те даже нема и да усетят... :laugh: :laugh: :laugh:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

е, сега, ако се отплеснем в поливането на края на света и го изпуснем, ще дойде друг край. Не бери грижа. Хората обичат негативните предсказания /щото обичат да се вайкат с повод/ и ще измислят нова дата. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Края на света няма да настъпи на 21.12.2112 г. Тогава ще се случи нещо значимо, но от локален характер на мястото. където са живяли маите( Гватемала и полуостров Ютакан в Мексико. Прегишните критични дати в календара на маите са били последвани от локални събития. Това са залезът на старото царство на маите, преместването им на по-високо в планините и изоставянето на градовете им и идването на испанците, които били смятани за богове. Завладяването на новия свят е облагодетелствано от няколко съвпадения във времето, когато идват колонизаторите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Т.е. за всичките предишни критични дати и тази за 2012 описанието е еднотипно?

Аз мисля, че за 2012 няма описание, а просто край на календара. Без да се споменава че ще има нещо изобщо. Но информацията ми е от свободното пространство, ако имащ друга сподели.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Модератор антропология

Аурора бореалис, видима и от територията на България четвъртък вечер?

Strong solar storm heading for Earth

By Deborah Zabarenko | Reuters – 5 hours ago

WASHINGTON (Reuters) - A strong geomagnetic storm is racing from the Sun toward Earth, and its expected arrival on Thursday could affect power grids, airplane routes and space-based satellite navigation systems, U.S. space weather experts said.

The storm, a big cloud of charged particles flung from the Sun at about 4.5 million miles per hour (7.2 million km per hour), was spawned by a pair of solar flares, scientists said.

This is probably the strongest such event in nearly six years

These storms could produce some vivid auroras, according to experts. In the Northern Hemisphere, the aurora borealis could be visible at mid-latitudes, which in the United States could include New York, Illinois and Iowa.

Such stormy space weather is unusual in recent history, according to Harlan Spence, an astrophysicist at the University of New Hampshire who is principal investigator on the Cosmic Ray Telescope for the Effects of Radiation (CRaTER) aboard NASA's Lunar Reconnaissance Orbiter.

"These relatively large (solar) events, which we've had maybe a couple of handfuls total in the course of a decade, we've now had two or three of them, more or less right on top of each other," Spence said by telephone.

The Sun is on the ascendant phase of its 11-year cycle of solar activity, with the peak expected next year, scientists said.

"It's a clear harbinger that the Sun is waking up," Spence said. "We're trying to put this in context not only ... of what has the Sun done in the past, but what is the biggest thing the Sun is capable of and what should we be planning for in terms of extreme sorts of events in the future." :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аурора бореалис, видима и от територията на България четвъртък вечер?

Супер, винаги съм искал да видя нещо такова....

Обаче не виждам това какво общо има с края на света, а и като за край не е достатъчно зрелищно...Ние очакваме нещо "по-така" на финала...

Редактирано от kravolok
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аурора бореалис, видима и от територията на България четвъртък вечер?

.....

Да, утре очаквайте снимките от роженската обсерватория с подробен репортаж.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Но уви, мечтите ми за края на света свършиха... Сега ще трябва да се работи до пенсия:

Намериха най-древния календар на маите

Противно на някои популярни вярвания и слухове, в тези новооткрити свидетелства няма никакви прогнози за край на Света през 2012 г.,

Това е церемониален календар за 260 дни, слънчев за 365 дни, 584-дневния цикъл на Венера и 780-дневния на Марс. Има и показване на лунните фази, обяснява археологът Уилям Сатурно Това е церемониален календар за 260 дни, слънчев за 365 дни, 584-дневния цикъл на Венера и 780-дневния на Марс. Има и показване на лунните фази, обяснява археологът Уилям Сатурно

В Гватемала е открит най-древният астрономически календар на маите, датиран от Девети век, който обаче не съобщава за края на Света през 2012 г., противно на някои популярни вярвания. Това се съобщава в нови изследвания, за които пишат сп. "Сайънс" (sciencemag.org) от 11 май и предстоящият юнски брой на сп. "Нешънъл джиографик" (nationalgeographic.com).

Календарите били открити при разкопки на къща в района Ксултун - издялани върху каменна стена глифи (знаци).

"Това е церемониален календар за 260 дни, слънчев за 365 дни, 584-дневния цикъл на Венера и 780-дневния на Марс. Има и показване на лунните фази", обяснява археологът Уилям Сатурно от Бостънския университет, който ръководи изследването.

При това, подчертава археологът, няма никакви доказателства, че календарите на маите се прекъсват или че краят на Света съвпада с годината 2012, както внушават някои популярни теории.

"Това, което виждаме, е просто краят на един от циклите на календарите на маите", посочва ученият.

"Древните маи предричали, че Светът ще продължи и че след 7 000 години нещата ще са точно такива, каквито са сега", казва той.

още по темата

"Днес винаги търсим знаци, че Светът ще свърши, докато маите, напротив, са търсили потвърждение, че нищо няма да се промени и това е съвсем различно състояние на духа. Стенните надписи са първите от изкуството на маите открити в къща, подчертава Дейвид Стюарт, който преподава култура на Централна Америка в Тексаския университет в Остин и е разчел глифите.

"Най-вълнуващото в това откритие е, че маите се доверявали на тези изчисления на календарните цикли върху стените стотици години преди вписването им в книгите, които са архивите на тази предколумбова цивилизация изтрита в голямата си част от испанските завоеватели - конкистадорите", обяснява Антъни Ейвъни, преподавател по астрономия и антропология в Ню Йорк.

"За първи път намираме това, което може да се нарече анали, запазени в надпис, чието предназначение е да бъде официалната история на обществото на маите", допълва Уилям Сатурно.

На запазена стена в стаята има три мъжки фигури, седнали и облечени изцяло в черно, с изключение на белия набедреник. Те носят медальони около вратовете си.

В Ксултун има 56 сгради, върху площ от 31 кв. км., където са живели хиляди маи. Откриването му датира отпреди сто години, когато работници от Гватемала се натъкнали на руините. Мястото е било картографирано през 1920 г. и по-подробно през 1970 г.

А къщата със стенните календари е открита през 2010 г. от екипа на Сатурно.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4795611

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...