Отиди на
Форум "Наука"

Краят на света-22. 12. 2012


Recommended Posts

  • Потребител

Идеята за края на света и начина й на употреба има и философска и педагокическа/поучителна фунция. В индивидуален план, може да служи и като преспивна песничка за душата, дестресиране или екзистенциална диверсия. А за някои, този сюжет е е просто сочна дойна крава.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 78
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Да, интересното е, че всеки човек знае, че един ден ще умре, но се впечатлява от всеобщия край, макар за всички, които бъдат споходени от това събитие, ако не наведнъж, то един по един пак са щели да се споминат. Но все пак не трябва да се забравя, че в реалността нищо не е вечно. Тъй че трябва да се мисли по въпроса хората сами да не си направят апокалипсиса без помощ свише.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

YouTube също се включи в предсказанията за края на света :

"21/12/12 - Gangnam style reaches 1 000 000 000 views and the world will end"

:grin:

А ето и по-подробно обяснение:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=bM4prGJf4Nw&feature=endscreen

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

човек е социално, страхливо и егоистично животно и не иска /умирайки/ краят да е само за него. Краят на света задължително трябва да настъпи за всички. Така е справедливо. :)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Май открих неопровержимото доказателство, че на 21.12.2012г. ще настъпи краят на света и той е във виц от времето на Тодор Живков. Според този виц в неделя Господ извикал Живков, Брежнев и Рейгън и им казал, че след всичко, което виждал да се върши е разбрал, че хората са непоправими, тъй че в петък идвал краят на света. Тримцата се прибират и всеки започва подготовка. Рейгън свикал правителството дал програмата: в понеделник обръщение на президента към нацията, във вторник голям благотворителен концерт, в сряда експерти подготвят нацията за потопа, в четвъртък общ молебен с участието на президента и в петък - потоп. Брежнев събира ЦК на КПСС и дава своята програма. В понеделник - крием, че се задава потоп. Във вторник ТАСС съобщава, че президентът на САЩ е направил обръщение към нацията в което е съобщил за потоп, за да отклони масите от класовата борба, в сряда видни съветски учени обясняват, че няма опасност от потоп, че капитълизмът е на ръба и отчаяно се прави опит с опиум за народа да се предотврати световната социалистическа революция, в четвъртък - манифестация на трудещите се с лозунга: "Добре дошли американски другари в социализма, в петък - попоп. Бай Тошо събира Държавния съвет и съобщава програмата - в понеделник - работим, във вторник - работим, в сряда - работим, в четвъртък - работим, в петък - потоп, а в събота - отработваме потопа.

А на кой ден е 21 - петък. А кога го отработваме на 15 - събота. Е, не ни управлява Тато, но пък пръв правителстван и партиен ръководител е личния му бодигард.

Сега, признавам, че за Рейгън и Брежнев малко го постъкмих, защото съм позабравил тази част, на българската - то няма много за помнене, тъй че си е съвсем автентична. И тъй като постоянно експерти обясняват за края на света, то с оглед на това неопровержимо доказателство , моля всички отговорни медии да извикат Шкумбата да каже това случайно съвпадение ли е или е пророчество. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
  • Модератор Инженерни науки

Аз пък имам друго виждане.. Маите са възложили поръчка /проект/ за изготвяне на календар. Камемн ли е бил? Предполагам. Значи проектът е включвал координация межу математици, астрономи и каменоделци, а жрец е мениджър и координинатор. И тогава трудът е бил наемен, а не робски /поне квлифицираният, то работниците и сега не са добре/, само дето санкциите и неустойките са били по-различни. Който не е слушал и се е дънил или изоставал бивал санкциониран. Първо се реже малка мръвка от ръката, пуска се кръв от фалоса и едва тогава ако няма промяна издънката се принася в жертва. Така че са иамали средства за поддържане на дисциплина. Обаче - понеже са били развито общество и там е имало тотално некомпетентни миншджъри парашутисти. Какво става ако един такъв не си прецени предварително бюджета? Парите свършват... Резултат - проектът не недовършен (парите стигнали за каменодялане до 2012 без дори да могат да изразят със съкращения нататът..) и днес - четем и се дивим. Какво е станало с мениджъра тъпанар? ? Бил е наказан да гледа жертвоприношението на екипа си и е бил пренасочен да се занимава с друг проект.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Румънците май пак са сполучили с най-добрата реклама. :clap:

Аз пък имам друго виждане.. Маите са възложили поръчка /проект/ за изготвяне на календар. Камемн ли е бил? Предполагам. Значи проектът е включвал координация межу математици, астрономи и каменоделци, а жрец е мениджър и координинатор. И тогава трудът е бил наемен, а не робски /поне квлифицираният, то работниците и сега не са добре/, само дето санкциите и неустойките са били по-различни. Който не е слушал и се е дънил или изоставал бивал санкциониран. Първо се реже малка мръвка от ръката, пуска се кръв от фалоса и едва тогава ако няма промяна издънката се принася в жертва. Така че са иамали средства за поддържане на дисциплина. Обаче - понеже са били развито общество и там е имало тотално некомпетентни миншджъри парашутисти. Какво става ако един такъв не си прецени предварително бюджета? Парите свършват... Резултат - проектът не недовършен (парите стигнали за каменодялане до 2012 без дори да могат да изразят със съкращения нататът..) и днес - четем и се дивим. Какво е станало с мениджъра тъпанар? ? Бил е наказан да гледа жертвоприношението на екипа си и е бил пренасочен да се занимава с друг проект.

И като гледам финансовият министър дето е резнал бюджета за календара на феодалните жреци пак се е измъкнал незабелязано. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eй сега стана проблема:

http://www.standartn...ite-148131.html

Томас редовно си говорел с черепа и така научил, че маите са ни оставили тринадесет магически черепа, които щели да ни спасят от Апокалипсиса (предречен от тях за 21 декември 2012). Спасението щяло да стане след като всеки от тяхната тринадесетторка освободи необходимата енергия и знания, които ще се свържат помежду си за да образуват затворен пояс около планетата. Така ще се отклонят разрушителните енергии от Космоса и човечеството ще се размине с масовата си гибел.

А аз си мислех, че на мен нещо не ми е наред... :punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами Новата ера е след първото пришествие, след Второто Пришествие ще започне най-новата ера. Само дето Второто пришествие се отъждествява с Втория потоп, което пък е условно обозначение на свършека на света. :innocent:

Няма да има Втори Потоп.

Обещал го е тържествено.

Търсим други възможности за пълен срив:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Румънците май пак са сполучили с най-добрата реклама. :clap:

Малко май закъсняха,трябваше по-рано да се сетят

И като гледам финансовият министър дето е резнал бюджета за календара на феодалните жреци пак се е измъкнал незабелязано. :biggrin:

Ама то естествено каменоделците са виновни щото разхищавали материала

А превод и субтитри ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко май закъсняха,трябваше по-рано да се сетят

Ама то естествено каменоделците са виновни щото разхищавали материала

А превод и субтитри ?

Имали някой който да говори, разбира румънски? поне за коя църква става дума в Брашов (Браила?).

Това се вижда, че е православна, но иконите, изображенията от кога са?

<ahttp://nauka.bg/forum/uploads/post-20645-1121105496.gif' alt=':post-20645-1121105496:'> :post-20645-1121105496: :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По словам местного священника Василия Олтяну, точное время создания этих фресок неизвестно. В любом случае, по его мнению, они не могли быть сделаны позже 1737 года, поскольку на некоторых фресках есть сведения об авторах. Среди них - иконописец Георгий Хранит и его брат Григорий, о чем свидетельствуют надписи на кириллице, подтверждающие авторов и дату.

....

Как заявил президент Фонда Dacia Ливия Пандели, уникальность фресок заключается в том, что в момент их написания церковь еще не признала революционную теорию вращения планет вокруг Солнца и в то время вообще ничего не было известно ни о солнечных вспышках, ни о смене магнитных полюсов Земли.

Мълвата и паниката стигна и до Китай

Как сообщают государственные СМИ Китая, власти начали кампанию против приверженцев теории о конце света, которых также обвиняют в желании "нанести урон компартии".

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

post-7061-0-25032200-1356084597_thumb.pn

Да сме живи и здрави да посрещнем и следващият !

post-7061-0-37638700-1356084788.gif

......кофти само че ще трябва утре да го отработваме :lac:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то има такава упадъчна дискотека в Софето, ама не става:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей, винаги съм се възхищавал на здрави сили в компартиите! Ами така де - хората строят светъл комунизъм и някакъв си край на света ще възпира тази програма на компартията! И на мен този край на света започва да ми прилича на някаква капиталистическа разработка... :grin:

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей, винаги съм се възхищавал на здрави сили в компартиите! Ами така де - хората строят светъл комунизъм и някакъв си край на света ще възпира тази програма на компартията! И на мен този край на света започва да ми прилича на някаква капиталистическа разработка... :grin:

Ама пък има ефект борбата с империализма - ето на Земята продължава да се върти,Слънцето да грее макар и зелено и пътя към светлото бъдеще е осигурен :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...