Отиди на
Форум "Наука"

Разчитане от старобългарски


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Може ли някой да помогне с разчитането на това име?

Мисля, че е на старобългарски и според мен на най-горния ред стои думата КНЯЗ ,но не съм сигурен. Надявам се на помоща ви !

Благодаря

post-11323-012214200 1328174578_thumb.jp post-11323-013953800 1328174598_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам ,че е азбука. Това е другата фигурка която имам и на нея ясно се чете името на свети Иван Рилски.

post-11323-076205600 1328191492_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това май е някакво сега правено приложно изкуство. Надписът за св. Иван изобщо не е на старобългарски, а май на обикновен руски. А другото не е ясно какво е. Може и драсканици да са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ne e praveno sega prilojnoto izkustvo. S bashta mi namerihme figurkite v mazeto i sa sediali tam nai-malko 20 godini , bili sa na diado mi. figurkite sa ot durvo po princip , no im napravih kalupi i gi izlqh ot gips.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, хубаво, не били баш от сега, а от по-рано през ХХ в. :)

Иначе браво за отливките, това си иска сръчност. И щом оригиналите са на дядо ти - пази си ги, винаги е приятно човек да има нещо от дядо си.

Във форума задължително се пише на кирилица.

Редактирано от glishev
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отливката е гипсова или само така ми се струва?

Стилът е от 70-те - 80-те години на ХХ век.

Отливката е гипсова точно така.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...