Отиди на
Форум "Наука"

Апология на българският и международният автохтонизъм


Recommended Posts

  • Потребител

Обикновено автохтонците не се придържат към добре определени понятия и поради това писанията им са неясни.

Тук ще Ви илюстрирам как аз разбирам автохтонната теза, като започна от себе си и мислено се връщам назад към предците си примерно до времето, когато са били родени Методий и Кирил, Светите братя от Солун, т.е. до около началото на девети век, 800 AD.

Но най-напред вижте принципите на моите възгледи за миналото.

По следите на митохондриалната ми ДНК

Аз, Христо, съм българин, християнин, и за мене роден ми е нашият език, който лингвистите класифицират като славянски.

Майка ми Иванка, Бог да я прости, беше християнка и друг език, освен нашият славянски език, не знаеше. Митохондриалната си ДНК съм наследил от нея.

Нейната майка, баба ми Марийка, Бог да я прости, беше християнка и друг език, освен нашият славянски език, не знаеше. Митохондриалната си ДНК съм наследил от нея.

Нейната майка, моята прабаба, всички я споменаваха като Буля Иваница, което ще рече Госпожа Иванова или Mrs. John. Тя била християнка и друг език, освен нашият славянски език, не знаела. Митохондриалната си ДНК съм наследил от нея.

Ако мога да продължа по следите на митохондриалната си ДНК назад във времето докъм 800AD, бих могъл да стигна до пра-пра-баба си Славка (с около 50 представки "пра-"), за която ми се ще по-подробно да разкажа.

Тя била родена някъде в Аварско, по Средния Дунав, и роден за нея бил нашият славянски език. С посредничеството на агенция за намиране на работа в чужбина, баба ми Славка, още на млади години си намерила работа като бавачка-гувернантка някъде по Нашенско, по Румелийско. Стопанинът-ромей взел да я заглежда и коконата-ромейка бързо-бързо уредила да я задоми. Баба ми Славка най-напред минала през купела и приела Свето Кръщение, а после минала под венчило с калфа-ромейче, за което коконата я сватосала – пра-пра-дядо ми Христо (с около 50 представки "пра-").

По следите на мoята Y-хромозома

Аз, Христо, съм българин, християнин.

Баща ми, Бог да го прости, беше българин и християнин. От него съм наследил свoята Y-хромозома.

Баща му, моят дядо, Бог да го прости, беше българин и християнин. От него съм наследил свoята Y-хромозома.

Баща му, моят пра-дядо, Бог да го прости, бил българин и християнин. От него съм наследил свoята Y-хромозома.

Ако мога да продължа по следите на свoята Y-хромозома във времето до към 800AD, бих могъл да стигна до пра-пра-дядо си Курти (с около 50 представки "пра-"), за когото ми се ще по-подробно да разкажа.

Дядо ми Курти бил родом българин. Сега не знаем какъв е бил родният му език. Стотина години преди това, родът на дядо ми Курти бил дошъл по Нашенско накъде отвъд Дунава и си преместил държавата тук. Задомил се дядо ми Курти за ромейка-християнка, която той си харесал, когато българската армия гастролирала някъде на юг от Балкана из Тракия, тогава наричана още и Македония. Харесал си дядо ми Курти баба ми Тамара, ромейка-македонка от Тракия, харесал си я и си я отнесъл. На стари години му се наложило на дядо ми Курти да приеме и християнството, защото владетелят, Светият ни Цар Борис, така заповядал. А пък синът на Цар Борис, великият наш Цар Симеон Първи, си бил християнин и половин ромей. Искало му се на Цар Симеон в самия Цариград цял ромей да стане и много люде погинали заради този мерак на Цар Симеон. Повечето синове на дяда ми Курти били изклани при Ахелой, но моят пра-дядо с 49 представки "пра-" оцелял. Той също бил българин. От него съм наследил свoята Y-хромозома.

Между Y-хромозомата и митохондриалната ДНК

Да разгледаме всички мои предци, които са живели в началото на девети век. Заради браковете между далечни роднини през изминалите векове дотогава, можем да редуцираме техния брой до около стотина души, от дядо ми Курти до баба ми Славка.

Привържениците на теорията за славянския произход на българите са хора, вкопчили се в полите на баба ми Славка. Привържениците на теорията за азиатски (тюркски или ирански) произход на българите са хора, втренчили се в потурите на дяда ми Куртя. И едните, и другите не обръщат внимание на стотината души, наредени между тях, от дядо ми Христо до баба ми Тамара: ромей до ромейка, ромейка до ромей. И все християни. Именно автохтонната теза не пренебрегва тези хора.

Извод първи. От памтивека по Нашенско са живели мои предци.

Извод втори. От памтивека по Нашенско са живели мои цивилизовани предци, носители на европейската култура.

Извод трети. Още от Апостолски времена по Нашенско са живели мои предци - християни.

Първи въпрос за препитване: Какви са били родом Светите Солунски братя Методий и Кирил и откъде са научили славянския език?

Втори въпрос за препитване: Как може да се нарече клането при Ахелой, при условие, че там били изклани както синове на баба ми Тамара, така и синове на баба ми Славка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привържениците на теорията за славянския произход на българите са хора, вкопчили се в полите на баба ми Славка. Привържениците на теорията за азиатски (тюркски или ирански) произход на българите са хора, втренчили се в потурите на дяда ми Куртя. И едните, и другите не обръщат внимание на стотината души, наредени между тях, от дядо ми Христо до баба ми Тамара: ромей до ромейка, ромейка до ромей. И все християни.

Молитва за душите на стотината ми предци от 9-ти век, от дядо ми Христо до баба ми Тамара.

Боже на духовете и на всяка плът, Който стъпка смъртта, съсипа дявола и подари живот на Твоя свят!

Сам Ти, Господи, упокой душата на починалите Твои раби


Христо 

Славка

Васил

Стефанкa											

Серафим

Анастасия(Сийка)	

Йордан

Савка(Савина)	

Иван

Христина		

Гаврил

Евгения		

Андон

Юлия		

Атанас

Николина	

Евтим

Варвара		

Григор

Климентина	

Трифон

Катерина	

Харалампи

Александра	

Евстати(Стати)

Минка		

Тодор

Ангелина	

Герасим

Параскева	

Алекси

Димитрина	

Яков

Елисавета	

Захари

Захарина		

Аврам

Наталия		

Лазар

Мария		

Георги

Магда		

Кирил

Ана		

Коста

Павлина		

Сотир

Петрана		

Панайот

Яна		

Петър

Елена		

Павел

Ирина		

Апостол

Гергана		

Дамян

Зоя		

Илия

Дафина		

Александър

Лидия		

Симеон

Дора		

Ставри

Евдокия		

Параскев

Агата		

Димитър

Аксиния		

Нестор

Атанаска		

Ангел

Донка		

Михаил

Иванка(Йоана)	

Рангел

Татяна		

Рафаил

Йорданка	

Минчо(Мина)

Силвана		

Матей

Василка		

Климент

Лазарина	

Андрей

Ева		

Сава

Райна		

Спиро

София		

Игнат

Стилияна	

Анастас

Теофана		

Наум

Марта		

Стефан

Костадинка	

Стамат

Илияна		

Курти

Тамара

в място светло, в място злачно, в място прохладно, където няма никаква болка, скръб и въздишка.

Всяко съгрешение, което са сторили с думи, или дело, или мисъл, прости, като благ и човеколюбив Бог, тъй като няма човек, който да живее и да не съгреши. Един Ти, Господи, си без грях: Твоята правда е правда вечна, и Твоето слово е истина.

Защото Ти си възкресението, животът и покоят на починалите Твои раби, Христе Боже наш, и затова на Тебе отдаваме слава с безначалния Твой Отец и пресвятия, благ и животворящ Твой Дух, сега и всякога и във вечни векове. Амин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първи въпрос за препитване: Какви са били родом Светите Солунски братя Методий и Кирил и откъде са научили славянския език?

Ромеи-християни. Славянски език са научили от бавачката си, която ще да е била землячка и колежка ма баба ми Славка.

Втори въпрос за препитване: Как може да се нарече клането при Ахелой, при условие, че там били изклани както синове на баба ми Тамара, така и синове на баба ми Славка?

Свада между сватове. Почти като свада на сватба. Синовете на баба ми Тамара, изклани при Ахелой, и синовете на дядо ми Христо, изклани при Ахелой, като едните клали другите и обратно, са били сватове, щом съм се родил аз.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привържениците на теорията за славянския произход на българите са хора, вкопчили се в полите на баба ми Славка. Привържениците на теорията за азиатски (тюркски или ирански) произход на българите са хора, втренчили се в потурите на дяда ми Куртя. И едните, и другите не обръщат внимание на стотината души, наредени между тях, от дядо ми Христо до баба ми Тамара: ромей до ромейка, ромейка до ромей. И все християни.

Молитва за душите на стотината ми предци от 9-ти век, от дядо ми Христо до баба ми Тамара.

Освен мене, сестра ми и родата, днес по светът живеят около половин милион потомци на изброените мои предци от 9-ти век. Те са мои братовчеди, далечни или близки.

От тях, 65% сега са турци, 10% са българи, 10% са гърци, 10% са румънци. Останалите 5% са най-различни: араби, сърби, унгарци, италианци, ..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...