Отиди на
Форум "Наука"

Бъзикилийкс: Умберто Еко за България


Recommended Posts

  • Потребител

http://neverojatno.wordpress.com/2012/01/12/eko/

Хареса ми статията и затова реших да я споделя с вас, ако искате коментирайте. според вас дали има нещо истинно в думите му? Според мен има.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

http://neverojatno.w...2012/01/12/eko/

Хареса ми статията и затова реших да я споделя с вас, ако искате коментирайте. според вас дали има нещо истинно в думите му? Според мен има.

Авторът на статията не е Еко, но ако се абстрахирам от този факт и трябва да коментирам статията, е ... не бих и дал особено висока оценка за оригиналност.

Някаква истинност може и да има, например... например, че бившата върхушка се пребоядиса, но това са общоизвестни факти.

Нищо ново не ни казва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Материалът просто е пародиен. Не че е лош, но това е прочут сайт с фалшиви текстове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да въобще не бях обърнал заглавие на сайта. Изглежда, че се изложих. :laugh::whistling:

Стига де! Бъзикилийкс като какво звучи, а?

Статията разбира се не е Умберто Еко, което разбира се нито означава, че не е хубава, нито че не е вярна. Може би част от бъзика е и че думите са сложени в устата на чужденец, защото за българина всичко истинско и вярно иде от чужбина.

За съжаление това е поредното общодостъпно писание, което ще покрие казаното в нея:

Не градя впечатленията си само от последните години, но и от времето, когато Източна Европа преживяваше това, което сега преживява арабският свят. И тогава във вашата държава промяната премина някак си спокойно, лежерно, да не кажа, че това, което трябваше да стори обществото, бе сторено от комунистическата върхушка. Вие бяхте и си оставате прецедент, властимащите свалиха сами себе си, пребоядисаха се и отново поеха управлението, докато обществото им ръкопляскаше по площадите, имитирайки някакви опозиционни митинги, дори не и протести.

или

Наблюдавам вашата страна отдавна и знам, че тука нещата се случват или с голяма доза закъснение, или изобщо не се случват.

И тъй като сега е ракиеното време, то по формулата, която също не е мое творение:

Крещим, но щом изтрезнеем,

забравяме думи, клетви,

и немеем и се смеем

пред народни свети жертви!

Да сложа и аз едно

s12628.gif

Пък утре кога слънце изгрее и главата изтрезнее ще се възмущавам и аз редом с другите от глупостите на този Псевдо-Умберто. Все пак и аз съм част от най-бедния народ на ЕС.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...