Отиди на
Форум "Наука"

Хайде малко кино за танкове и противотанкови оръжия:


КГ125

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

tankove:

No.1 – Леопард 2 /Леопард 2А5 на филма/

http://www.youtube.com/watch?v=KxdEtyxa7Ao

руски:

http://www.youtube.com/watch?v=EHYRUlE5szw&NR

http://www.youtube.com/watch?v=6wozSmAb6IM&NR

противотанкова ракета Javelin – да не се самозабрави някой танкист, де 

http://www.youtube.com/watch?v=Ad8HRN-ue0w&NR

и др. ПТ:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тия дни гледах филма девета рота,за авганистан.Ако можете свалете го и го гледайте -страшен е.И при това е реалистичен.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

http://torrents.linkos.bg/details.php?id=15650

http://torrents.data.bg/details.php?id=301...list=1#filelist

Мисля, че ще може да се регистрираш без проблем и на двете места.

Субтитри ще намериш тук: http://subs.unacs.bg/search.php

като напишеш 9 Rota

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да го свалим, ама отде? Я помогни на компютърно среднограмотния гражданин.

Аз го свалих от локалния сървар,от торенти още не мога да свалям.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Интересно, кадрите обаче го дават само как се движи (не по-бързо от някои танкове) и как стреля и то по статични цели. Определено е поредният шедьовър на братушките, но се съмнявам в ефективността му срещу танкови войски, на учения също няма да е съвсем реално... дали вече е използван в полеви условия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вавежда се в опотреба.До няколко години ще е напълно въведен.Иначе за ефикасноста найстина не се знае.Срещу един танк сигорно ще има огромен успех...но за повече незнам.Със сигорност ще нанесе доста щети дори и по най-здравите танкове.Лично аз мисля че ще има доста голяма полза и ефикастност,та нали за това го въвеждат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Сега ще я потърся Хризантемата, че на тоя вБОКС не ми тръгва видеото. Поначало ПТ средствата са много напреднали, както и броните, но общо може да се каже, че нито едно средство не е универсално, само начина на използването му в съчетание с други, т.е. комплексно, дава резултати при битки:)))

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Заповядай още един линк от YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=mZ0Ve7_Rekk

На мен ми изглежда доста...с общи думи ще се съглася с Warlord, че не залагам големи надежди срещу танкови войски... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

KG125...съвършено си прав.То се вижда на клипчето че това чудо ще има какво да покаже в евентуална битка и ще има успехи.Нали за това го правят хората и е удобрен проекта.Ако нямаше надежда,а съмнения изобщо нямаше да се финансира и пототип...а щеше да остане захвърлен проект сруд многото излишни и несполучливи листи със чертежи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха. Цялата работа е в прицелния и стрелковия комплекс. Шасито си е на БМП-3, т.е. на класически лек руски верижен бронетранспортьор.

Оттам нататък текста на диктора... сори, ама той е апологетичен и нищо не ни казва. Например за БМП-то. Ходовите му качества са добри, а диктора ги прави изключителни. За оръжието вече не знам, но те няма и да кажат.

Концепцията е добра - качен е ПТУРС на бързоподвижно шаси. Т.е. добро противотанково средство според мен, вече какви са му възможностите конкретните, не знам.

Схемата е сходна с тази на ударните хеликпотери, само че по земята. Три коли унищожавали 14 танка, една рота... Докато не ги намерят обаче, а намерят ли ги, на това БМП не му трябва и снаряд, ще го надупчи даже и тежката картечница на танка.

Един Апах унищожава 16 сам, пак, естествено в идеални условия.

Мога да кажа така: Добра противотанкова машина, твърде много хвалена от диктора на филмчето.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
KG125...съвършено си прав.То се вижда на клипчето че това чудо ще има какво да покаже в евентуална битка и ще има успехи.Нали за това го правят хората и е удобрен проекта.Ако нямаше надежда,а съмнения изобщо нямаше да се финансира и пототип...а щеше да остане захвърлен проект сруд многото излишни и несполучливи листи със чертежи.

Може и да е с търговска цел ;)

На мен ми изглежда удачно, но трябват повече такива и грамотно използване. Маскиране в местности и т.н и т.н. Дразни ме само как го прехвалват - можело да обърне боя и пр.... дрън дрън. Всичко може да обърне боя, или да не го обърне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е вярно е че е малко прехвалено...всеки го прави...реклама,нали знаете.Че може да обърне боя може,ама може и да не го направи.Не всеки ден е Велик ден.Ама явно не е само за търговски цели,щото ще го въведат изцяло във въоражение и както казва този ще е основното противотанково оръжие...поне за сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

E, то не се знае по телевизията като кажат нещо, дали е вярно или не:) Целта на тия филмчета е да убеждават зрителите в неоспоримото предимство на родното оръжие "без аналог" в света, а не да дадат точна информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е може да е добро оръжие Хризантема,ама все ще се намери аналог просто не съм търсил.То според мене аналог нямат Скалният орел(Су-47 Беркут) и Топол М.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Това с Javelin от първото мнение ми се вижда много пресилено. Не ми се вижда възможно от танка да не остане нищо. Дори и да му се взриви боекомплекта. Много реклама.

Хризантема пък ми изглежда чудесен комплекс за стребла от засада. Стреляш, унищожаваш и бързо изчезваш. Заемаш нова позиция и пак пуцаш :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това с Javelin от първото мнение ми се вижда много пресилено. Не ми се вижда възможно от танка да не остане нищо. Дори и да му се взриви боекомплекта. Много реклама.

Хризантема пък ми изглежда чудесен комплекс за стребла от засада. Стреляш, унищожаваш и бързо изчезваш. Заемаш нова позиция и пак пуцаш :biggrin:

Възможно е да е пресилено, но от друга страна ако мишената е лицензен танк, т.е. некачествено направен и е напълнен с БК - може пък и да е възможно. Заварките на бронираните листове кат не издържат ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Канадски Леопард 1 в Афганистан. Показва "какво има вътре" как се пълни и пр. реалистични неща. Вкл. колко е чистичко:):).

Запознатите ще обърнат внимание на допълнителната защита на танковете. Модернизация ли е, що ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля че стана ясно че съм привърженик на руското оръжие,но леопарда за мене е един от най-добрите танкове.Това не е модернизация мой човек,модернизацията е съвсем друго нещо.И относно за пръскането на танк.Ми като се му сможим целият БК и сложим тротил,после гръмниме и ще се тръсне като граната на парчета и ще "изчезне".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...