Отиди на
Форум "Наука"

Турски учебници: Част от БГ е наша


Recommended Posts

  • Потребител

ee3c5edf7474.jpg

Турски учебници: Част от БГ е наша

Учениците в Истанбул са получили мултимедийни учебни пособия, от които става ясно, че

територията на Турция включва цяла Армения, някои региони на Ирак, райони на България, гръцката част на остров Кипър и райони на Грузия.

Авторите твърдят, че Батуми е изконно турски град в състава на Грузия, предава „Кавказкий узел”.

От външното министерството на Грузия са обявили, че ще проверят информацията.

Турците пък казват, че е станала грешка.

В регионалното просветно ведомство в Истанбул били шокирани от случилото се и недоумявали откъде се е появило учебното помагало.

По данни на „Милиет” „актуалната карта на Турция" е включена в компактдиск, изготвен от национална образователна програма на министерството на образованието като безплатен учебен материал.

Миналата седмица вицепремиерът на Турция Бюлент Арънч е заявил е Тбилиси, че е "недопустимо, да се разпространяват подобни помагала" и е поискал подробна информация по въпроса, отбелязва "Грузия сегодня". Арънч е заявил, че пръв е научил информацията и е уверен, че е станала просто грешка, съобщава News.ge.

Дипломатичският конфуз е пълен,

защото Грузия е стратегически и главен търговски партньор на Турция. Подобна е и ситуацията с България.

"Отношенията между Турция и България са изградени на основата на приятелство, добросъседство и партньорство и се развиват динамично в областта на политиката, икономиката и културата. Вярвам, че Турция и България като две съседни съюзнически страни, дават значителен принос за мира и спокойствието на Балканите", заявява посланикът на Турция у нас Н. Пр. Исмаил Арамаз. "Навлизаме във впечатляващ етап в междудържавните отношения", отбеляза преди часове Арамаз пред журналисти в Пловдив. Посланикът е изтъкнал, че България е третата по важност и големина страна-вносител за Турция.

BNews.bg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ee3c5edf7474.jpg

По данни на „Милиет” „актуалната карта на Турция" е включена в компактдиск, изготвен от национална образователна програма на министерството на образованието като безплатен учебен материал.

BNews.bg

А "аналната карта на Турция" е включена в компактдиск, издаден в Кюрдистан :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе, нали кьорфишеци трябва да има.

А това, че например се бавят парите за безработните и за майките с деца, че заплатите са недостойно ниски, а безработицата е висока, но за сметка на това политиците ни са продажни и свръх богати (6% от българите присвояват парите на останалите 94%, според една статия) - всичко това мигом се забравя, когато се появи някаква такава статия.

А такива статии се появяват винаги, когато вниманието на народа трябва да се отклони встрани от нещо много по-важно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според националния идеал на всеки от съседите ни България е негова. А това, че всички те са заграбили наша земя, за това се мълчи.

Какво става, да речем, със Западните покрайнини?

Те са били дадени на несъществуващата вече империя, наречена Кралство на сърби, хървати и словенци. Ако приемем, че новата империя Югославия е негова наследница, ОК, ама и тя вече не съществува.

Сърбия не може да претендира за тези земи, понеже двете империи, субект по международните договори, вече не съществуват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, нали кьорфишеци трябва да има.

А такива статии се появяват винаги, когато вниманието на народа трябва да се отклони встрани от нещо много по-важно.

Тази просто е преписана днес :crazy_pilot: Друг е въпроса,че при нас винаги е актуална.

Новости Кавказского Узла

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако става дума за картата на снимката това си е стара карта и съставителите на учебника нямат никаква заслуга за съставянето й, а просто са копнали изображение с изтекли авторски права.

Между другото днес по новините чух, че в момента раждаемостта е такава, че сред новородените през последните години, българите са вече малцинство. Сиреч след 25-50г. българите в България ще са нещо средно между малцинство и изчезващ вид. Тъй че скоро картата по-горе изобщо няма да е актуална, защото в нея ще фигурира изчезнал вид.

Гърците също няма какво толкова да се вайкат. Много гръцки семейства са осиновили деца родени от ромка българска гражданка. Тъй че и там циганизацията протича успешно.

Опасявам се, че проблемите са ни много по-сериозни от това каква старинна крата е пусната в някой турски учебник.

Редактирано от Galahad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И че те няма да се решат със свръхевтин псевдонационализъм!

А както как?

Да раждаме деца,да не се затрием като нация? да подредим двама трима шефове до стената?

Картата много малко ме занимава,съгласна съм с казаното от Историк.Ясно е,че сме в някаква задъдена улица.

Изясни ми на какво казваш псевдонационализъм,защото нещо не ми е ясна дефиницията ти.Моля.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами псевдонационализъм е например да казват, че искат да съдят Република Турция за обесването на Левски... На такова ниво неща са смъртна опасност и за патриотизма, и за народите, и за всичко.

Такива карти могат да се намерят навсякъде - някой сгрешил, или написал нещо нарочно, чудо голямо. И у нас имаме такива карти.

Истинският патриотизъм е нещо много по-сериозни и просветено, това имах предвид. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А както как?

Да раждаме деца,да не се затрием като нация? да подредим двама трима шефове до стената?

Картата много малко ме занимава,съгласна съм с казаното от Историк.Ясно е,че сме в някаква задъдена улица.

Изясни ми на какво казваш псевдонационализъм,защото нещо не ми е ясна дефиницията ти.Моля.

'Както как?' - не е ясно.

Раждането на деца .....хм, това е много лично и няма как да стане, нито 'по заповед', нито от 'национализъм'. Но ми прави впечатление, че тук (в Чехия), рядко има семейства с по-малко от 3 деца. За словаците на работа тук пък 'нормата' е 4. Имам три колежки с които сме по-близки. Едната е трето дете от 4, другата е 2-ро от....6. Третата е трето от 3. Не са на моята възраст, а са доста по млади, т.е. не е някакъв 'остатък'. Вярно, не са от Братислава, Кошице или Банска Бистрица.

Винаги съм се смял на 'писаниците', че българите в България изчезваме, защото 'истинските' българки не щат да раждат! А нима циганите в България не са българи? Ако ние не ги приемаме, те как да бъдат? Има много обяснения и модели за това, как това няма да стане, ама сега точно ме мързи да пиша. Но пак ще дам пример с Чешко. Тук има много цигани (верно не български, а словашки) и тъй като съм контактна личност познавам доста ;). Те без всякакъв 'свян' 'си признават' че са цигани. Един от тях живее и работи 11год. в Чехия, друг 6 (семейни с по 3 деца). Когато разбрах на шега казах ' абе какъв словак си ти бе, ти си чист чех (и на чешки приказват, не на словашки)', че като скочи онзи ми ти мъжага

- не съм чех и никога няма да бъда!

- А какъв си? - питам

- Словенец (словак).

Та въпроса си е съвсем друг, не е до карти.

Колегата ми (хлапе на 25 години) се беше засилил да става чех. Та в цизинска (чуждестранна) полиция искаше да ме мъкне да се регистрира, че след 5 год. да кандидатсва за поданство. Ама аз го 'светнах' (аз мога моментално да стана, защото хем съм роден, хем имам годините, е малко езика трябва да поошлаифам). Не става въпрос за това, че те нямат двойно гражданство (т.е. станеш ли чех, губиш българското), а за това като какъв се чувстваш. Хем е католик ;). Той живее и мисли за България. Пари праща. семейството му е там, гаджето тоже. Даже да стане чех, няма да престане да се чувства българин.

Но това май е извън темата ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Митак, циганите не са, и не желаят да бъдат считани за българи. Или българките ще раждат, или ще загинем катонарод , няма средно положение. Защото, след 30 години циганите няма да желаят да се интегрират към българското общество, а ще искат българите да се интегрират сред циганското общество. Циганите в момента са в печеливша позиция и няма защо да се интегрират никъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Циганското общество включва всички които се чувстват цигани, смятани са от останалите за цигани, подчиняват се на мешерето, на циганските барони, не желаят да бъдат част от друго общество. Циганското общество включва всички за които изразите "ром", "циганин", "мангал" означават "наш". Всички за които израза "българин" означава "друг".

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А както как?

да подредим двама трима шефове до стената?

Идеята става все по-популярна и може би не е чак толкова далече времето да бъде реализирана, с млаката разлики от още около 2-3 нули зад цифрите. Струва ми се, че управляващите не виждат каква пропаст зее между тях и управляваните, но това си е нормално, защото така е ставало и преди другите революции. Комисар Нели Крус казва: Ситуацията с медиите в БГ е тревожна Но истината е, че поръчковите бълг. медии нямат никаква тежест в обществото. Залага се на нета, където наистина има вече някакво алтернативно и по-свободно мнение. Но не се отчита, че то е на хора с компютри и интернет в най-бедната страна на ЕС, а май вече и на Европа.

Раждането на деца се преопределя от състоянието на сигурност, в което се намира дадена група. При българите спада драстично и клонящо към нула. При ромите няма проблем, но при тях има сигурност, защото те може да не си плащат тока, да не си плащат водата, да се возят безплатно по влакове и автобуси, получават помощи и ако гръмнеш някой докато те обира, те тикват в затвора.

Тъй че за картата няма какво да се безпокоите. Дори да е с някакви претенции към миналото, то със сигурност бъдеща Турция ще е много по-голяма на север за сметка на България. Днешна България се управлява от Държавна сигурност, а доносниците са се продали на Турция.

Защо вдигате пара за една старинна карта, а не за новите снимки на днешнито доносничество?!?

big_1183908.jpg

Ето това е вече картинка за размисъл!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.

Кога,къде и какво да нося? :book:

Знаеш ли,не го вярвам това.Докато има такива обяви:

Хората ще се чудят как да избягат и няма да има кой да възстава.

Е,де то това може да е карта на бъдещето...

:doh: Сладури

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Няма какво да се размишлява картинката е ясна - агент Гоце награждава агент Сава за дето му докара автобуси от Анадола за да гласуват за него.

Иначе официалното медийно становище за случката е, че е награден щото видиш ли бил опазвал етническия мир в България :eek_yello: :eek_yello: :eek_yello: от тогава орден Стара планина съвсем се обезцени, сигурно вече може да се намери и по сергиите пред Ал.Невски за по 50 стотинки.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
„Турция никога не е имала и няма териториални претенции спрямо България и своите съседи", заяви турският посланик в България Исмаил Арамаз пред външния ни министър Николай Младенов.

http://www.manager.bg/news/sled-skandala-s-uchebnika-turtsiya-nyama-teritorialni-pretentsii-kam-balgariya

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...