Отиди на
Форум "Наука"

Дисбаланс на меридианите на главата


Recommended Posts

  • Потребител

Някой запознат ли е с меридианите минаващи на главата, въобще цялата медицина за тези енергийни меридиани и т.н. Трудно е да обясня проблема си, но ще бъда кратък. Преди 1 година имах ужасни болки в задната част на главата, сякаш мозъка ми се разделя на две. Не може да се обясни с думи. Даже една моя позната ми спомена че може да имам някаква травма на мозъка.

Привет

мисля, че е добре да си направиш изследвания на главата.

Възможно е да имаш травма на мозъка, която да е резултат от енергийния дисбаланс или изтичането на енергия по някой от меридианите, минаващи през главата.

Въпреки че е минала вече почти една година аз се интересувам от тези енергийни меридиани. Вече не се съмнявам за голямата дупка над главата ми в енергиен план, може би от там наистина е изтичала важна енергия и затова съм отслабнал толкова.

:head_hurts_kr: :head_hurts_kr:

Както казах може би затова съм слабеел. Реално ако имаме дупка в енергиен план ние отслабваме защото от там излиза нашата енергия. Китайците я наричат Ци

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B8

Все пак това трябва да се потвърди. :book: :book: Не зная къде да търся и се надявам да ми помогнете с каквото можете. Много съм объркан.

Редактирано от Bai Mangal
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Трябва да посетиш специалист по китайска медицина, енерготерапевт или иглотерапевт.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Трябва да посетиш специалист о китайска медицина, енерготерапевт или иглотерапевт.

ти като глобален мод, що не разкараш темата в 'мистерии и загадки' или в 'паранауки'?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това според мен е твърде далече от медицината! Търси помоща на специалист - лекар, а не на някакви окултисти, шарлатани и хора, които хал хабер си нямат от материята, но дават съвети- най- малкото това може да е опасно.

Между другото при травма на мозъка няма да изпитваш болка, защото в мозъка липсват рецоптори за болка.

-----------------------------------------------------------------------------------

Надявам се автора да разбере защо тази тема съм я преместил от Медицина в Паранауки. Подобен тип шарлатанства са най- разпространени и силни в нискообразовани и лесно манипулируеми общества. Основна цел на Бг Наука е поне хората интересуващи се от наука ( каквито надявам се са всички потребители тук ) е да мислят с главата си, ако трябва да се съмняват и да търсят истината.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...