Отиди на
Форум "Наука"

Няколко задачи???


dbIdb

Recommended Posts

  • Потребител

Нека ако някой може да ги реши:1.От етанол чрез реакции на: естерификация, окисление, присъединяване и хидролиза получете етилов естер на млечна киселина. 2.От пропан да се получи анилин чрез процеси на : халогениране, хидролиза, окисление и заместване.Напишете оптичните изомери на анилина 3.Декарбоксилирайте киселините: серин салицилова киселина и лизин.Как получените продукти ще реагират с: натриева основа, солна к-на, ацеталхлорид, формалдехид, азотиста к-на.4.От пропанон при халогениране се получават два изомера.Как поотделно от всеки ще се получи пропанон/ацетон/? 5.От пропин и процеси на присъединяване на водород и хлор;заместване с хлор и хидроксид получете глицерол, а от него тринитроглицерол и тристеарин?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ще кача решенията утре, че сега имам работа и не мога. Ако някой има още задачи по ОХ като тези, мога да му помогна с решаването, ако ми даде условия, че ми трябват

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...