Отиди на
Форум "Наука"

Зеландизмът - учението на Вадим Зеланд


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://zelands.com/catalogue.pdf

Малка книжка в ПДФ. На английски език.

Хубаво е да бъде прочетена или поне - разгледана, за да се разберат по-добре някои теми, пуснати в нашия форум.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и на български "Пространство на варианти" - http://www.google.bg...N5jo2AFUWO7VYcg. А тук има още доста книги на Зеланд -- http://www.google.bg...DLq20_CXmSHdSNw.

Аз се опитах да прочета книгата му "Пространство на варианти", но ми се стори абсолютна безсмислица и бързо я зарязах:crazy_pilot: Но може и да греша.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хвърлих им едно око, в този подфорум им е мястото. Аз не бих отделил време да ги чета и съм сигурен, че ако прочета повече от три страници без прекъсване, що получа мозъчен кръвоизлив.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не грешиш!

Пълни простотии!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля че съм почвал да го чета. Може би съм зачитал по сергиите - не е за мен.

Интересно ще ми е мнението ви за Кастанеда или Монро...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно ще ми е мнението ви за Кастанеда или Монро...

Мерлин Монро не е лоша :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

През 1984 година, когато Пътуване към Икстлан стана книга на годината, буквално ми я навряха в ръцете. Тогава, тази книга не успя да ме впечатли. Няколко години по-късно прочетох още неща от Кастанеда, но също не успя да ме грабне.

Като цяло ми се струва, че книгите му са доста далеч от моя начин на мислене. Не че лош ... просто ми е малко скучен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Някъде из интернет прочетох, че...

Ако се явиш на изпит по психология или философия, ще си вкараш непоправим автогол, ако обявиш на всеослушание, че си чел псевдо научните бози на автори като Вадим Зеланд, Пауло Куелю, Ошо, Карлос Кастанеда, Хорхе Букай, дон Хуан и др. такива.

Да добавим, че всяка манекенка и всяка чалга звезда (или поне - всяка чалга фенка) ги чете, но по-умна, по-мъдра, по-интелигентна не е станала.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да добавим, че всяка манекенка и всяка чалга звезда (или поне - всяка чалга фенка) ги чете

А стига бе, ще ми се разчекне устата от смях като си представих Софчето как срича :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зеландизмът като теория е критикуван от представителите на светската и религиозната общности.

Скептици предполагат, че Зеланд "е увредил ума си” и бърка субективното с обективната реалност, че неговият подход към психологическите проблеми на живота са разглеждани неприемливо от научна гледна точка. Обвиняван е в плагиатство и в компилация на различни езотерични идеи, както и имитации на по-ранни автори. Зеландия не крие този факт – в книгите си той казвам, че не споделя нещо ново. Много негови критици са изразили съмнения относно оригиналността и ефективността на процесите, описани в книгите му.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...