Отиди на
Форум "Наука"

нашите котки


Recommended Posts

  • Потребител

споделете какви са вашите котенца, какво обичат да правят, гушкат ли се или хапят, какво ядат, какъв характер имат.....

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 68
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Модератор Биология

Местя темата в правилния раздел!

Има си раздел "Фелинология", който си е за котките.

Тук може да си приказвате колкото искате за котки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз нямам котка. Снимал съм комшийските котки, които ядосаните им стопани по някой път изгонват навън пред блоковете.

post-2642-079205300 1343419131_thumb.jpg

post-2642-034783900 1343419168_thumb.jpg

post-2642-069357700 1343419177_thumb.jpg

Първата котка, на дървото, е доста притеснена, но на вторите две, излегнали се върху автомобилите, хич не им пука. Което ми позволи да им направя нещо като класически портрет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мои снимки и клипчета на котки може да видите тук:

http://momenti.info/ff4.php?a=1&new=IMG_6094.JPG&new1=%CC%E0%F6%E0%20%E2%FA%F0%F5%F3%20%EA%EB%E0%E2%E8%E0%F2%F3%F0%E0%F2%E0&new2=%CC%E0%F6%E0%20%E2%FA%F0%F5%F3%20%EA%EB%E0%E2%E8%E0%F2%F3%F0%E0%F2%E0&page=1

(ще ги има до понеделник-вторник, защото тогава изтича срока на хостинга)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При всички котки е така.

От котешката анатомия най-много ме впечатляват очите: полусферичната роговица, вертикалната зеница. Харесвам как гледат котките, когато са спокойни - през тесен процеп под отпуснатите клепачи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето както обещах това е Бианка - или както често я наричаме Биби, Летящата динозавърка, Жбрънч, Куцувласка, кучето, Империята, Лъвицата от овча купел . Най-красивата котка в западна българия и епир.

post-1993-073484000 1343988151_thumb.jpg

post-1993-018139800 1343988162_thumb.jpg

post-1993-083039300 1343988171_thumb.jpg

post-1993-086150600 1343988180_thumb.jpg

post-1993-053235500 1343988187_thumb.jpg

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И моите котки не са кастрирани. Някак ми е неприятно да им причиня такова нещо, пък и ме е страх от операции. За това ги търпя от време на време да ми врещят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

е каква е според тебе? то самото име подксазва :tooth:

Ей, това са то аматьорите... Името може да подсказва, но не доказва! :tooth:

Преди време един приятел си бе взел морско свинче и го кръсти Джон. То пък, като поотрасна стана ясно, че е мома. Ама името му си остана като го завъртяхме на Джонса. :biggrin:

И ако твърдиш, че котето е мацка, що ще я кастрираш, бе касапин? :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами женските също се кастрират, ти май никога не си имал котка.

на тях не им се познава пола до 2-3 месеца. После вече става ясно. Но Биби е вече на 2 годинки, скоро имаше рожден ден :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Полът на котките си личи по външността, както при хората. Ктараците са с по-груба структура, по-едри и с по-големи глави.

За кастрирането се твърди, че е полезно, предпазва от някои болести и от нежелано размножаване.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...