Отиди на
Форум "Наука"

Нова ера или... ?


bmdiyh

Recommended Posts

  • Потребител

Наскоро попаднах на една статия в която се споменава за фондация "Keshe", която смята да предостави нови технологии на целия свят за свободно ползване. Статията ме заинтригува и започнах да се интересувам от идеята и концепцията на тези нови технологии открити от инж. Мехран Таваколи Кеше. Сдобих се с дигитални копия на книгите му и започнах да чета.

"

1. Създаването на Магнитното поле на Земята

Разпространеното мнение за създаването на Магнитнитените полета на Земята от научния свят се е базирало на разбирането за работещия принцип на динамото. Където процесът на произвеждане на (по)ток е прието че започва с движението на течна материя с висока температура във външното ядро (фиг. 1)...

Където се смята, че електроните на атоми са отделяни от тях и са оставяни да вибрират свободно и да се носят в тази зона и въртенето на твърдото вътрешно ядро на планетата взаимодействайки с тези свободни електрони във външното ядро създава да Магнитното поле на земята (фиг. 1 Поле М)

Ако е точно така как други планети и звезди създават своите Магнитни полета?

Звезди като Слънцето, притежават Магнитни полета и в същото време нямата твърдо вътрешно ядро като Земята. Слънцето определенто генерира Магнитно поле, което се простира отвъд Земята и Сатурн.

Първата грешка в тази теория за движението на електроните е такава, ние сега знаем, че плазмата на един атом е заредена единица и притежава много по-силни заряди, няколко пъти отколкото по-малко копие електрона.

По този начин е по вероятно главното магнитно поле на планетата да се създава от плазмени заряди отлкото от заряди на електрони. Със знанието което имаме сега - дори електрона е плазма подобна на структурата на протона.

post-599-017015000 1347198001_thumb.jpg

Фиг. 1: Две взаимодействащи плазматично магнитни полета във вътрешните ядра на Земята водят до създаването на Магнитното поле на Планетата.

Бележка: Карълайн Ядрото, може да съдържа плазми, атоми (наноматериал), молекули, различни материа, водород, фосфор, уран и плутоний, и в следствие на ядрен разпад, цепене и възможно сливане, йонизация на материята, водеща до получаването на висока температура в това ядро, която се предава през твърдото вътрешно ядро за да подържа материята във външното ядро в течно състояние.

Чрез сегашното знание в плазмената физика и изследвания във Фюжън индустрията, е известен факт, че динамичните протони (плазма) от атомите са положително заредени единици, които генерират свои собствени потоци, посредством това което е известно като Принципа на Бъркланд. Чрез този принцип за създаването на порок и за динамиката на плазмата в центъра на звездите, се създава главното магнитно и гравитационно полета на звездите..." (надявам се да съм го превел разбираемо)

Това е в началото на първата му книга. Звучи много странно, след това обяснява за създаването на гравитационното поле на земята и за това че магнитното и гравитационното полета не могат да съществуват едно без друго и се зъдават едновременно. На базата на тези принципи е създал технологии, с които може да се произвежда енергия, да се пътува и т.н. Все още не мога да схвана целата работа. Горните кавички бяха само пример за това, което говори инж. Кеше и как нещата които казва са доста отлконени от класическата физика. Аз не съм физик, не разбирам толкова, не мога да проумея дали този човек е много по-напред от света или си прави много сериозен майтап с него.

Ако не се е разбрал откъса от книгата, съжелявам.

може да видите клип на презентацията му от 26-ти ноември 2011г. в Ейндховен, където обяснява нещата доста по-подробно. Моля за мнения по въпроса след като сте се запознали достатъчно добре с него за да го опровергаете (или не). Искам да разбера за какво става въпрос!
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако трябва да съм учтив ще кажа че това НЕ са пълни щуротии.

И ще кажа че ТО на Айнщайн е къде къде по-голяма щуротия.

сега да не кажеш, че и от ТО разбираш. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

no comment!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

И какво общо има тази анамиация с реалния свят? Аз съм виждал анимации (извинявай симулации) на летящо куче говорещо японски. И?!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Тази симулация беше публикувана вчера.

За тебе има един раздел по-долу, "Паранауки" се казва

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Кеше не само е успял да се промъкне и в този форум, но евентуално ще се домъкне и в България.

http://reporterbg.com/index.php?id=51093

Проблемът обаче са разходите по пристигането и престоя на Кеше. За целта инициаторите на срещата най-вероятно ще отворят дарителска сметка.

:groupwave2:

Аз като им твърдях на инициаторите, че накрая ще изкарат и пари от тази работа те се клеха, че нямало да правят такива работи :harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако трябва да съм учтив, ще кажа, че това са пълни щуротии.

Ако са били учтиви навремето, сиурно така биха казали и на Бруно, ама не са били толкова учтиви и са хукнали да събират дръвца за кладата :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако са били учтиви навремето, сиурно така биха казали и на Бруно, ама не са били толкова учтиви и са хукнали да събират дръвца за кладата :)

Интересно, че никой, който смята тия Кешаци за щуротии, няма да тръгне да строи клада, но някои от тези, които са му големи фенове, са на една крачка от това.

И какъв точно ти е аргумента? Понеже преди много време, някой е бил прав, а група ограничени мракобеси са смятали че греши (а дали не е било чиста изгода нямаща нищо общо с истината), то следва че всеки път когато някой предложи нещо налудничаво и специалистите показват, че греши, то ние трябва сляпо да му се доверим? Доста странно, не мислиш ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, че никой, който смята тия Кешаци за щуротии, няма да тръгне да строи клада, но някои от тези, които са му големи фенове, са на една крачка от това.

И какъв точно ти е аргумента? Понеже преди много време, някой е бил прав, а група ограничени мракобеси са смятали че греши (а дали не е било чиста изгода нямаща нищо общо с истината), то следва че всеки път когато някой предложи нещо налудничаво и специалистите показват, че греши, то ние трябва сляпо да му се доверим? Доста странно, не мислиш ли?

Бъзикам се бе човек :) ...ама не е лошо да ни обясниш аргументирано къде точно ни баламосва :) Ето например, в темата за османското робство, Невски аргументирано обясни че в английския език няма такова понятие и затова е правилно да го наричаме владичество, и аз се съгласих да го наричам така ...............когато ходя в Англия :)

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бъзикам се бе човек :) ...ама не е лошо да ни обясниш аргументирано къде точно ни баламосва :)

Когато човек не може сам да прецени за достоверноста на подобни неща е нормално да се довери на специалистите. В случая физиците. Поне аз така правя. Разбира се има вероятност всички физици да грешат, а той да е прав, но изглежда доста неправдоподобно. Като се има предвид, че това което той предлага е в разрес с добре тествани закони.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако на някого му се чете подробно за Мехран Кеше и за фондация "Кеше", ето два адреса:

http://www.keshefoundation.org/en/

http://peswiki.com/index.php/Directory:Keshe_Foundation

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бъзикам се бе човек :) ...ама не е лошо да ни обясниш аргументирано къде точно ни баламосва :) Ето например, в темата за османското робство, Невски аргументирано обясни че в английския език няма такова понятие и затова е правилно да го наричаме владичество, и аз се съгласих да го наричам така ...............когато ходя в Англия :)

И аз не се доверявам направо на специалистите. :)

За съжаление обясненията на ЧЗН (човеците, защитаващи науката) не винаги са разбираеми и още по-лошо, не винаги са верни.

От първия пост се вижда, че базовите положения от, които тръгват идеите на Кеше са елементарно погрешни. Теорията на геодинамото не е това, което се твърди тук, Най-общо казано, магнитното поле на Земята се създава от разликата в скоростта на въртене на горните и долни слоеве на външното течно ядро на Земята (играят роля на стартер и ротор ). Тази разлика пък се обяснява с конвекционните течения , които предизвикват триене и забавяне на външните слоеве. Дали има твърдо ядро не е от значение.

Освен това, всички знаем за опита на Кавендиш , от който се вижда, че гравитационните сили се пораждат от масата на телата.

http://ru.wikipedia....°РІРµРЅРґРёС€Р°

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е това да беше написал Гравититу, че да му кажа браво, сега на тебе казвам браво :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...