Отиди на
Форум "Наука"

Източни бойни изкуства-Вътрешна енергия?


mnoogo

Recommended Posts

  • Потребител

Абе тази вътрешна енергия е допускане на бяс в сосбственото си тяло.

Ще мина и без нея.

Искаш не искаш но без нея не можеш да минеш.Не можеш да живееш без разум-вътрешна енергия1

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе тази вътрешна енергия е допускане на бяс в сосбственото си тяло.

Ще мина и без нея.

Лъха ми на восък и на разчистване на лични сметки с ИБИ а ла ваде ретро енергис (в далечния станиниски изток), което помага да се разграничи „бясът“ (с библейски заряд) от справедливия ортодоксален гняв водещ безапелационно до спешна ринопластика :).

Но за да е коректна критиката, първо трябва да се уточни, че обединяващото за западняка ИБИ бъка от най-различни техники, стилове и школи. А тези, които залагат приоритетно на енергията (т.н. вътрешни стилове), тупаникът е последната дупка на философията им. Там, в основата е вътршното развитие, усъвършенстване, както и здравето, а не бабаитлъка и едва ли ще се изправи някой такъв майстор срещу борец, боксьор или ще влезе в клетката на СБИ.
Най-удачно сравнение би се получило според мен на борба с джудо и сумо, а бокс с карате например. М/у другото Брюс Ли „обнародва“ дотогава почти херметичното кунг-фу (пак термин за удобство) и създаде стилове/вариации пригодени за уличен бой.
Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Понеже има доста спорове в темата за вътрешната енергия. Вътрешната енергия не е просто приказка. Всеки от нас има чакра потоци или енергийни потоци по български който след нараняване могат да спър да функционират. В бойното изкуство Винг Чун има даже уроци и курсове как да контрулриаме тези точки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, как една малка мравка може да носи сламка сто пъти по тежка в сравнение с това което човек може да носи или да вдигне.Случаи в природата колкото искаш!Мравката също употребява вътрешна енергия. :frusty2: .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно, как една малка мравка може да носи сламка сто пъти по тежка в сравнение с това което човек може да носи или да вдигне.Случаи в природата колкото искаш!Мравката също употребява вътрешна енергия. :frusty2: .

Да мравките имат ум и расъждават и имат въртешна "чи" енергия. Пич да не си настинал ?

А на онзи с кармата: аз нямам карма и не искам да имам нито пък чакри и подобни глупости.

Интересно , колкото пъти съм бил някой от тези с вътрешната енергия, защо тя не им помагаше ?

Абе добре че са промили на хората главите с тези глупости, та мога да ги спуквам от бой без затруднения, че иначе да съм го закъсал.

Редактирано от Haidut
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

екзоскелет му се вика на абилитито на мравката да влачи тежки товари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да мравките имат ум и расъждават и имат въртешна "чи" енергия. Пич да не си настинал ?

А на онзи с кармата: аз нямам карма и не искам да имам нито пък чакри и подобни глупости.

Интересно , колкото пъти съм бил някой от тези с вътрешната енергия, защо тя не им помагаше ?

Абе добре че са промили на хората главите с тези глупости, та мога да ги спуквам от бой без затруднения, че иначе да съм го закъсал.

Бил си някой не дотам усвоил системата.Не си попаднал на някой майстор да те подмята малко наляво надясно че да видиш как се бият такива с вътрешна енергия!!!:-))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 7 years later...
  • 10 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...