Отиди на
Форум "Наука"

Расизмът днес - засилва ли се той?


Recommended Posts

  • Потребител

a ЮАР по негърските гета те убиват само защото си бял.

racism-double-standards-354318.jpeg

Вярно е.

В тази тема обаче не трябва да се спираме само на "белия" или "черния" расизъм.

Трябва да осъдим и двата и да видим тяхното развитие.

Иначе няма да сме обективни.

За мен няма значение кой от двата ще разгледаме-стига да не спираме само на единия и да се правим,че другия не съществува.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В културите няма "добро" или "лошо"..Всяка култура е "добра" и "нормална" за себе си"..Там, където степента на роводост намалява е "нормално" (следва, закономерно) и намалявянето на расистките нагласи, и общо на расизма

ох, дойде ми сърце на място...

мисля, че е очевидно, че "степента на родовост" (каквото и да означава това) у нас намалява (поне след българите, за другите и поставилият темата не се интересува), най-малкото поради постепенната депопулация на популацията, вървящо със свиването на родата :biggrin:, и вече от тук абсолютно научно доказано можем да твърдим, че не може да има "ненормално" засилване на расизма у нас, което и питаше "веселият" Глостър :biggrin:

мисля, че темата е изчерпана...

п.п. инак покрай темата се сдобих с много интересни "извори" - два бисера

запитах чичко Гугъл какво мисли - What Is the Most Racist Country in Europe?

и получих отговор (не научен) - Sweden is the most racist country - http://www.danielpipes.org/comments/151832

също така, това интервю е безценно (точно по темата)

http://www.pressadaily.bg/publication/4761-Играем-без-публика-заради-расизъм/

-Виктор, нормално ли е в 21-ви век в България проявите на расизъм по стадионите да са толкова чести?

-По принцип не е. Явно страната не е достатъчно отворена към света. В някои малки градове като Враца не са виждали черен човек и се отнасят много лошо. В София също има расизъм, но не е толкова силно проявен.

и т.н.

(сега аз като отворен човек към света ми е също така много интересно, какво този Виктор може да ми каже за своята страна, например колко е голяма, хубава ли е, мирно ли е населението, как се играе там футбол, в 21 век колко са отворени към света, ако български футболист отиде да играе там, колко мача може да изиграе жив и здрав (според него...)

но тези подробности са ни спестени... )

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Белия расизъм ражда противодействие.

Ами така е,ако ние не се ограничим,ще ни ограничат те....

И никой не ни е виновен.

Ами да, те белите са изначално и по библейски виновни за всичко в този свят.

Па после питай, "Къде видя антиевропеизъм?

Значи като говоря против расизма-говоря против Европа?".

Щото, все пак Европа е основно заселена (все още) с бели, нъл тъй?

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм го казал точно така,нито смятам,че са виновни за всичко,но наистина белия расизъм е огромен преди 20 век.

Учени съвсем сериозно са "доказвали",че другите раси са по-нисши от бялата.

Пак бели взимат хиляди негри в робство,пак те избиват хиляди индианци защото са "по-нисши".

Холокост,прочиствания.

Ами изтребването на тасманийските аборигени.

Това го имаме на толкова много места.

Всичко това има само един пример,който е съпоставим-Хаити.

Само там имаме подобни кланета и изтребвания-само че на бели от черни.

Но само там...

Престъпленията на черния расизъм и на жълтия и т.н. са все-още мижави пред тези на белия.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм го казал точно така,нито смятам,че са виновни за всичко,но наистина белия расизъм е огромен преди 20 век.

Учени съвсем сериозно са "доказвали",че другите раси са по-нисши от бялата.

Е, как да не си го казал "точно така"? И двете изказвания са твои буквални цитати в тази тема под №23 и 24.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имам предвид,че не съм казал че белите са виновни за всичко.

Държа на другите си твърдения.

С оглед на темата, обаче излиза, че считаш, че днешната ксенофобия и расизъм на арабите е само и единствено ответна реакция на расизма на белите, ерго той е изначален, предикат и предпоставка за арабския. Ако го нямаше (расизмът на белите), арабите сами по себе си щяха да бъдат едни толеранти, либерални и глобално отворени хорица..., ама на - налага се да... реагират.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

При арабите не е точно расизъм,поне не класически към нас.

Там имаме според мен религиозна и културна омраза към белите(не при всички араби,разбира се).

Това е мое мнение-но все пак расистите гледат преди всичко цвета на кожата,а арабите не го правят спрямо нас.

Но имаме расизъм на арабите към черните афрканци,отделен от европейския наистина и много стар.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защото когато някой е хомосексуален,стига да не го демонстрира навсякъде не пречи на никого.

Но расизма е открит повечето пъти и затова е деструктивен и нехуманен.

:biggrin: искаш да кажеш, че прикритият расист е като скрития содомит, не пречи... :biggrin:

имам една наистина голяма питанка към либерали като теб ...

виж сега, преди време прочетох това, и много се обърках....

Според Вашингтон Пост ако бяла жена каже, че предпочита бели мъже, то това е расизъм

http://www.extremecentrepoint.com/?p=4732

тази жена определено е расистка, и трябва да бъде заклеймена без никакво съмнение, защото е останала жертва на едни отвратителни предразсъдъци и предубеждения...

сега...

виж казус, представи си (както пее бай Джон, че няма Бог и т.н и т.н други либерални работи), та представи си, че те поставим на мястото на тази жена, едни твои приятели решат да те запознаят с някой, който смятат че е подходящ за теб, да се обвържеш "докато смърта ви раздели"; и на тази сгляда дойде едно хубаво момче, интелигентно, културно, супер... и ти си представи, без да го опознаеш, решиш и им кажеш, че не смяташ, че може да се обвързваш с мъже! как се казва К'ВО ПРАВИМ?! може ли невинното момче содомитче и твоите приятели, организирали сглядата да те обявит за ХОМОФОБ?! мисля че биха имали всички основания, защото ти поради предразсъдъци изключваш възможността изобщо да опиташ и да видиш дали тази връзка няма бъдеще.

както и да го мисля, стигам до извода, че един млад либерал, за да докаже че е такъв, че няма предразсъдъци, и е освободен от тях , трябва да си вземе едно момче содомитче, и даже по възможност и негърче, за да изключи подозрения в латентен расизъм ...

докато не направи това винаги ще остане под подозрение във фалшив либерализъм, ти чини ми се, само се правиш на либерал)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това с арабите е неуместно. Те са от бялата раса и не може да са на расова основа срещу европейците. Исляма отхвърля расизма, както и другите универсални религии. Не може да си расист и мюсюлманин или расист-християнин. Безмислено е. Геноцида в Дарфур е пример за бял расизъм от страна на арабите, но над чернокожите суданци-мюсюлмани, а не срещу европейци. Пример е и за това колко са се отдалечили от корените на религията си местните араби...

Редактирано от Стоедин
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости.Но пак ме разсмя.

Сексуалната свобода предполага да избираш СВОБОДНО.

Това което предлагаш,не е либерализъм,а да правиш нещо което неискаш,само за да покажеш,че си либерал-значи тогава си фалшив либерал.

Аз като истински либерал имам пълното право да откажа на някой хомосексуален,както и на някоя жена-бяла или черна.

Прикритите расисти наистина не пречат.Стига цял живот да са такива.

Защото расизма трудно се изкоренява в самия човек,но да не го показваш не е трудно.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Искрено се забавлявам как Симпъл стюпидът търкаля наляво и надясно обърканата главица на момъка Глостър. :tooth::tooth::tooth:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Глупости.Но пак ме разсмя.

ех, радвам се, че пак те радвам...

значи този път стигнахме до Свободата, ама със Свободата е пак като с "нормалното", за всеки тя е различна...

кажи ми приятелю, от каква Свобода извеждаш ти туй, че някой който има расистни убеждения, не трябва да е свободен да ги изразява... ( а пък едни содомити имали свобода да го правят...)

и откъде съдиш, че расизма е нещо лошо, та да се "изкоренява", къде са му корените, та да го изкореняваме...

изобщо от къде го вадиш туй, че содомитството е нормално и проява на свобода, а расизма е лошо и не свобода...

изобщо, извинявай, но вие либералите каква връзка имате със Свободата, пишете ли си с нея, имейла ли знаете, пощенската кутия ли, кога и къде ви е оторизирала, та да говорите от нейно име, и да определяте за кое Свободата казва че е "свободно" и "нормално", и за кое "не"...

дай ни го и ние да си пишем с нея, че тъй през човек някак си се раждат недоразумения...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искрено се забавлявам как Симпъл стюпидът търкаля наляво и надясно обърканата главица на момъка Глостър. :tooth::tooth::tooth:

Хайде ако имаш да кажеш нещо конкретно по-темата,да го кажеш...

И на Глостър никой не му търкала главата,поне както знаем от историята-става точно обратното.

Редактирано от Gloster
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ех, радвам се, че пак те радвам...

значи този път стигнахме до Свободата, ама със Свободата е пак като с "нормалното", за всеки тя е различна...

кажи ми приятелю, от каква Свобода извеждаш ти туй, че някой който има расистни убеждения, не трябва да е свободен да ги изразява... ( а пък едни содомити имали свобода да го правят...)

и откъде съдиш, че расизма е нещо лошо, та да се "изкоренява", къде са му корените, та да го изкореняваме...

изобщо от къде го вадиш туй, че содомитството е нормално и проява на свобода, а расизма е лошо и не свобода...

изобщо, извинявай, но вие либералите каква връзка имате със Свободата, пишете ли си с нея, имейла ли знаете, пощенската кутия ли, кога и къде ви е оторизирала, та да говорите от нейно име, и да определяте за кое Свободата казва че е "свободно" и "нормално", и за кое "не"...

дай ни го и ние да си пишем с нея, че тъй през човек някак си се раждат недоразумения...

Доколкото съм чел правилата на форума расизма е забранен.

Аз няма да дискутирам в тази тема,дали расизма е лош,то за мен е ясно.

Расизма е едно от най-деструктивните неща в модерния свят.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хайде ако имаш да кажеш нещо конкретно по-темата,да го кажеш...

Щеше да има смисъл да коментирам, ако беше формулирана по някакъв смислен начин. А не някакъв момък дето го е облъчила Сороска радиация да се чуди какво иска да пита. Съвсем закономерно както почва темата, така и се развива с писане на глупости. Изключвам реакционото сквернословение на Симпъл Стюпида. :tooth:

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забележка. Расизмът често е хомосексуално ориентиран, което за мен означава, че не е пълен. За да бъде такъв, трябва да е бисексуален. (Иначе се получава и сексуална дискриминация освен всичко друго).

Редактирано от bravo
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Доколкото съм чел правилата на форума расизма е забранен.

Аз няма да дискутирам в тази тема,дали расизма е лош,то за мен е ясно.

и аз спирам да дискутирам...

защото има забранени теми...

и е срам за теб като либерал, да пишеш в тема, в която "Свободата" не е гарантирана... (забележи дори без да протестираш...)

а инак, че на теб всичко ти е ясно е повече от очевидно, мисля че в това е и част от проблема...

повярвай ми на мен нищо вече не ми е ясно... :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами разбира се,че трябва да се ограничава и забранява расизма.

Кой либерал е бил против това?

Расизма днес е престъпление,ако е открит...

Нямам какво повече да добавя...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щеше да има смисъл да коментирам, ако беше формулирана по някакъв смислен начин. А не някакъв момък дето го е облъчила Сороска радиация да се чуди какво иска да пита. Съвсем закономерно както почва темата, така и се развива с писане на глупости. Изключвам реакционото сквернословение на Симпъл Стюпида. :tooth:

Е след като реакционното писане на Симпъл Стюпида явно ще престане по-негово желание поеми ти реакцията.

Само ако може без лични нападки,като "някакъв момък дето го е облъчила Сороска радиация".

Що ли ми се струва,че аз не давам лични определения за никого откакто съм в форума,но това не спира другите да го правят :hmmm:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде да видим,кое от тези твърдения не е вярно.Ако някой ми го докаже,че поне едно не е така,много ще се зарадвам.

-расизма е най-организиран при белите.Той е директно свързан не само с омраза,а с чувство на превъзходство.

-расизма при белите в историята е нанесъл много повече вреди и най-големите етнически и расови прочиствания са извършени от него.Арабите ги считам за бели.

-неонацизма се завръща.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много ми е странно,когато се каже,че сериозен проблем днес е "либерастията" и "толерастията".

Обаче нещата не са двупосочни-разисмът не се смята за сериозен проблем на западната цивилизация,въпреки че се усилва отново.

"Толерастията" и "левичарството" били деструктивни,обаче расизмът е нещо което не е деструктивно.

Само преди стотина години разни учени са вярвали,че официално белите са "висшата раса" и то в САЩ и Великобритания.;

В същото време един шведски учен е считал,че аборигените са вид животни.

Нещата не могат да се променят коренно за стотина години.

Това може да се види в цяла Европа и Америка-

-все повече се появяват неонацистки организации,"бели братства" и т.н.

-появата на някой расистки партии,донякъде прикрили се.Ако говориш обаче с някой от обикновените членове,веднага ти става ясно какви са целите им.

-Някой от тези организации имат форуми,където се водят напълно нецивилизовани и нечовешки дискусии-включително и в България.

И продължаващото деление на хората,предрасъдъците и т.н.

Е след като реакционното писане на Симпъл Стюпида явно ще престане по-негово желание поеми ти реакцията.

Само ако може без лични нападки,като "някакъв момък дето го е облъчила Сороска радиация".

Що ли ми се струва,че аз не давам лични определения за никого откакто съм в форума,но това не спира другите да го правят :hmmm:

Това отгоре е първия ти пост, който се явява и откриващ темата. И каква е тезата ти? Освен разни общи приказки аз не виждам формулирано мнение, че "еди какво си е така, ЗАЩОТО..."

Или ако се съди по заглавието, явно смяташ, че расизмът се засилвал. Ми хубаво, аз какво да направя, че така ти се струвало. Въпросът за расизма съм си го изяснил за мен отдавна и не виждам какво мога да обсъждам с човек, който заявява "Аз няма да дискутирам в тази тема,дали расизма е лош,то за мен е ясно." След като ти е всичко ясно, какво искаш от мен? Да си губя времето в "спорове" с теб ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дускусията е дали се засилва,а не дали е "лош".

Какво добро има в него?

Не мога да повярвам,че има хора,които считат,че расизма е нещо добро тук.

Впрочем това не е ли забранено от правилата на форума?

Иначе от теб искам само да спреш с личните определения за мен и да говориш по-темата.

Ако не искаш,не го прави-но не давайте повече мнения,непряко свързани с темата.

А темата е "дали расизма се засилва днес?" и ако да "защо".

Същото важи и за Симпъл Стюпида-това не е тема за либерализма,Сорос,хомофобията,хомосексуалните и как ще ме гръмнат в негърските гета и т.н.

Колкото до твърденията които били общи приказки-кое не е вярно.

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...