Отиди на
Форум "Наука"

Пръстен на Борис 3ти


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Интересува ме, дали, някой може да даде повече инфо за този царски пръстен?

Кога е правен, с каква цел и имали тираж?

Има ли място в нета, където да мога да видя и други такива?

Благодаря, предварително!

post-12187-040236000 1352277466_thumb.jp

post-12187-075589500 1352277492_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

по-скоро сувенир отколкото оригинал.

Нама логика и ясна идея поради каква причина трябва да се изработва пръстен с вензел...още повече маркировките не са царски а съвременни. По-скоро някой бижутер си е правил експирименти

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Със сигурност пръстена е от царско време.

Имам го от баба ми.

Семейството и по това време е било много близко с царското семейство.

Знам, че е бил на брат и, който е бил приближен офицер до царя.

Въпроса е, имали и други такива и има ли история, която да се прочете някъде?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може да е бил за спомен. Монетните дворове на монархиите понякога произвеждат такива знаци (пръстени, медали) като подарък и за спомен, раздавани при подходящ случай като личен жест. Ако пръстенът наистина е отдавна в семейството, вероятно става дума точно за нещо такова. При аудиенция с папата например всеки приет получава нещо като монета или медал за спомен. Това е много стар жест в Западна Европа, а раздаването конкретно на пръстени от монарси е засвидетелствано в доста източници. Доколкото нашата династия е с немски произход и си носи немските обичаи, в този пръстен няма нищо странно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ахъм...значи е най-малко на Борис III . иначе е неверочтно готин, сигурно и скъп...е малко маркировките не са като тези за периода, ама това пък какво ти пука, щом пише Б III, а и е от баба ти, 100 % е ориганал. Може би тя ги е слагала по-късно със щемпъла :grin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...