Отиди на
Форум "Наука"

рН на дестилирана вода


Emil z Lonneberg

Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Нашият уред е глупав. Не знае да си поиска сам.

Аз трябва да пусна една нова тема за помпи, че да видим какво ще измислим там...

На екрана фигура на сондичка няма ли? Като веме да мига... Е, зависи с какъв тип индикация е вашият

Давай за помпите

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ми калибрирай, макар че за мене това е разумна точност.

Може да иска и смяна на електрод /ако е сменяем, ако е с гел електролит/ или пълнене - ако електролитаът на сондата е 3 мол KCl

Пробвай да замериш в чаша вода 3 пъти и/или на 3 разл места - до повърността, дъното... Да видим ще се различават ли ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сменяме електрода веднъж годишно.

Просто ми трябва точност, че за експеримента трябва да мога да напиша - извършени при рН 7.4

Щото единият ми разтвор е 7.2, другият ми е 7.4.

А и клетките променят секреторните си свойства при промяна на рН с 0.1 ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не можеш да правиш компромис при конкретния експеримент

като е 7.4 трябва да е 7.4 и да е описано така, при 7.2 - аналогично

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Имаме омекотителна инсталация купена преди 2 год за 2 500 лв.

регенерира се със сол на таблетки. За 500 кг таблетки ми взеха 300 лв, но ги ползваме много време (поне 3 месеца)

Понеже водата която ползвам е от кладенец на инсталацията имам два филтъра на вход.

1 л вода го залагам на цена 0.02-0.03 лв. понеже не плащам водата това е само консумацията на сол за регенерация

На вход водата е 20-30 dGH на изход 2-4 dGH .

Иначе чудесна работа върши, заслужава си всеки лев.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Прав си, но не знам...

Моят тъст си ползва вода от кладенец, само че е много твърда. Има отлагане дори по пластмаса - по стената на кана за варене на вода... Отлагането става видимо от 2-3 завирания..

Кандардисвам гида пият минерална / бтилирана, ама...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И за какво ти е тая занимавка? Да пречистваш и без това чистата вода? Хайде пречиствателни филтри за мръсната градска вода разбирам, и аз ползвам такива в института за да пречиствам питейна, вместо да си купувам минерална. Но обикновено водата от кладенеца е много по-чиста от градската. А за омекотяването за мен е грешка. Не знам какви са последиците за здравето и дали въобще има такива от прекалено твърдата вода, но определено има такива дължащи се на прекалено меката вода. На организма ти са нужни калций и магнезий. Освен ако водата не е нужна за промишлени нужди естествено.

Тръбите са стари и има много ръжда

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...