Отиди на
Форум "Наука"

Внимание – опасни шарлатани!


Last roman

Recommended Posts

  • Потребител

Навремето децата получиха всимчки нужни ваксинации и жената прашинка не даваше да падни върху тях...Но нали има няколко болести които е по-препоръчана да ги преодолеят като малки защото дават имунитет за цял живот. Нещат и нещат да заболеят когато всички около тях боледуваха.  Жената се оплакваше се на детската лекарка, а тя и казва проблемът е, че са много чисти, почти стерилни децата. Да ги оставя малко да се "изцапат".... Баба ми също това казваше. Например падне биберонът и жената аламинут го сменя с друг стерилен....Нестана работата....

Получиха рубелола когато бяха на 18, 17 години...

Чувал съм за хора които на село са яли пилешки, патешки изпражнения, мислейки ,че е маджун....и нищо им няма....А сега кат засекат една сополива птица избиват всички в региона....

Така, че има нещо в това, че абсолютно стерилната обстановка разболява човекът....Но нарочно да произвеждат заразена детска храна и според мен е глупости на Н-та степен....Или журналистите са подразбрали нещо и надуват глупостите за увеличаване на тиражът на вестникът....СМСМ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Мнения 132
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Снимка на Наука и критично мислене.

Новото "ревю" на книга на (не)научна тематика посвещавам на книгата "Спешна помощ с вербална хомеопатия". Естествено оценката ми е повече от негативна и не бих могъл да я препоръчам на никого, а дори я смятам за опасна.

Автор на книгата е жената, която стана известна с прословутата фраза - "Арника монатана 200Ц".

В моята класация на псевдонауки и методи за лечение хомеопатията е много по-реалнаотколкото вербалната разновидност. В описанието на книгата се споменава, че техниката може да се използва навсякъде (дори в планината) при спешни случаи. Ако те ухапе пепелянка в планината, какво трябва да направиш? Взимаш чаша вода, изричаш вълшебните думи "пепелянка 200Ц" и вече имаш противоотрова. Така се справят хората със спешни случаи. 

Аз лично си представям вербалните хомеопати като някаква разновидност на Галндалф или Дъмбалдор. Превръщат обикновената вода в лекарство само с едно просто заклинание.

Но макар на някои хора да е смешно, в спешни ситуация, които са и много често животозастрашаващи, последното нещо, с което някой трябва да бъде третиран е хомеопатия, особено пък вербална. Нуждата от реална медицина е неотложна.

И се чудя на издателствата, защо издават подобни небивалици?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бих я лекувал когато я боли главата тази госпожа Силва Дончева. Стига да повтаря след мен, че неме боли, не ме боли главата.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лечение геморроя яйцом

Лечение на хемороите с яйца )))

Между другото - приемането на сурови яйца крие не само опасност от заразяване, но доуолкото си спомням суровия белтък свързва и изхвърля от организма един много важен витамин- мисля че беше витамин В 2. 

93630_20151223221205.jpg

А въобще с Божията помощ може да се лекува всичко от Кокоши тръни до СПИН. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Глобален Модератор

Сагата с шарлатанина Стаматов продължава:

Узакониха лекуването на рак с белина

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Романе, какво ще кажеш за хапчетата от пресован талаш?  Пардон, накълцани билки. 

Може и да не са билки, но чрез тези полузелени пресовани клечици се набляга, че илачът е  натурален, сиреч безвреден и много по-полезен от ббллл химикалите.

Неотдавна бях почнал  "мента глог валериана" и усетих, че вкуса на някои хапчета бие на плесен.  Тъкмо афлатоксин, който, ако си достатъчно упорит неминуемо ти докарва рак.   Лесно е да се равие плесен в едно хапче. Достатъчно е сутрин като пускат поточната линия, от машината да се отръска капчица конденз върху хапчето.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на д-р Тошков билковите таблетки си бяха от пресована слама. Почти не се разпадаха. Съответно не завиждах на бабите, дето ги пиеха по 3 пъти на ден.

Но в БГ контрол на хранителни добавки на практика няма, така че всичко си е на твоя отговорност. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...