Отиди на
Форум "Наука"

Дискусиите в интернет форумите и ефектът от тях


Дискусиите в интернет форумите и ефектът от тях  

17 потребители са гласували

  1. 1. Случвало ли ви се е, след като сте сте участвали (или пък само сте чели) в дискусия по някаква тема във форум, да промените или да коригирате първоначалното си мнение относно дискутирания въпрос?

    • - Не, никога.
      1
    • - Да, но изключително рядко.
      3
    • - Да, но само понякога.
      9
    • - Да, това редовно ми се случва.
      4
    • - Да, винаги така става.
      0
  2. 2. До каква степен се е променило мнението ви след участието ви в дискусията (или пък - след прочитането й, ако не сте пряк участник в нея)?

    • - Не ми се е случвало да променя мнението си. Напротив, най-често се случва да го затвърждавам.
      2
    • - Случва се частично да коригирам мнението си, на базата на нови данни и идеи.
      9
    • - Случва се напълно да променя мнението си, благодарение на някоя тематична дискусия.
      8
  3. 3. Защо решавате да се включите в дадена дискусия във форума?

    • - За да мога да покажа колко много знам по темата.
      3
    • - За да наложа мнението си по дискутираната тема.
      2
    • - За да ми кажат "Браво!" и "Благодаря!", понеже другите нямат какво повече да добавят!
      1
    • - За да ми сложат "плюсче" на мнението (а после - като се натрупат плюсовете, ще надмина някои модератори - Last Roman, Glishev, Aspandiat и Warlord - по "авторитет" във форума!)
      1
    • - Като участвам в много теми, ще изглеждам много умен и много знаещ форумен потребител.
      1
    • - Интересно ми е какво мислят другите относно моето мнение, моята теза, моята хипотеза.
      9
    • - За да провокирам и другите потребители да покажат своите знания.
      6
    • - За да провокирам други потребители да демонстрират незнанието си и да се направя на много велик - на техен гръб.
      0
    • - Аз участвам в дискусиите, за да споделя мнението си по определени теми, които са ми интересни.
      13
    • - Аз участвам в дискусиите, но гледам да прикривам мнението си по определени теми
      2
    • - Аз просто се забавлявам. Или убивам време.
      6
    • - Аз понякога участвам, за да дразня другите потребители и модераторите.
      1
    • - Участвам, участвам... Пиша навсякъде из форума. С надеждата да ме поканят да стана глобален модератор.
      0
    • - Имам няколко акаунта. (Дано админите не ги изтрият!) Да дискутирам и да споря със себе си ми е най-приятно и забавно, понеже дискутирам с интелигентни събеседници. (Със себе си, де!)
      0
  4. 4. Защо спирате да пишете по някоя силно дискусионна тема във форума?

    • Защото на мненията ми никой не обръща внимание, а не може да се спори с "радиоточки" (едно си баба знае, едно си баба бае).
      0
    • Защото опонентите ми си нямат ни най-малка представа за темата, по която се дискутира. Първо да прочетат няколко книги, посветени на тематиката, по която спорим, и тогава да се включат отново. Да ама - не! Те не искат!...
      1
    • Защото, каквито и аргументи да посочвам, само си губя времето в безсмислени спорове.
      1
    • Защото спорещите страни искат да "чуват" само собственото си "аз".
      1
    • Защото има модератори, които смятат себе си за всезнаещи и непогрешими. А дали в действителност е така? Добър въпрос за размисъл...
      1
    • Защото някой потребител измества основната посока на темата или връща дискусията в началото й.
      1
    • Защото някой модератор или администратор заключва или скрива темата.
      1
    • Защото съм изчерпал аргументите си и повече няма какво да кажа по нея.
      1
    • Защото след определен момент дискусията спира да ми бъде интересна.
      1
    • Защото след определен момент темата се изчерпва.
      2
    • Защото все се намира някой, който да ми се подиграва заради написаното от мен.
      0
    • Защото просто нямам интереси в областта на науката.
      0
    • Понякога и аз се питам - защо...
      0


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Тази тема-анкета е създадена по молба на наш потребител, пожелал да остане напълно алкохолизиран... Опа, пардон!, исках да кажа - напълно анонимен. :harhar:

Надяваме се тя да провокира вашия интерес и благодарим на всеки, който гласува в нея. И - на всеки, който сподели своето мнение.

На втория и на третия въпрос можете да отговорите с повече от един отговор.

---

Редакция:

Днес добавих нов въпрос. Ако искате, прегласувайте анкетата.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не бързайте да отговаряте, преди да сте прочели внимателно всички отговори!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Анонимноста е странно изискване, като се има предвид, че повечето потребители са анонимни, или поне донякъде.

Моите отговори бяха следните.

1. Да, понякога.

2. Случвало ми се е да си променя мнението изцяло, случвало ми се да го променя и частично. Разбира се, случвало ми се е и да не го променя.

3. - Аз участвам в дискусиите, за да споделя мнението си по определени теми, които са ми интересни. Също така участвам или следя теми, които са ми интересни, с цел да прочета мненията на другите участници.

Нещо което ми е правило впечетление е, че има разлика между форумите на български и тези на английски. Предполагам, че е поради повечето участници в тези на английски.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

гледам някой от многобройните ми фенове ще да е.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

по принцип споровете в нета са безсмислени. Но стават за убиване на времето и генериране на майтапи. А са и добра сверка за интелектуалното състояние на обикновения потребител.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още един компонент има при мен (много пъти излиза като спамване), е обогатяването на темата от друг аспект от друга гледна точка. Па има когато е оценено като тролване и изтриват човека като Язов от снимките на Сталин....

:-)

post-5590-0-46104300-1355295228.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

първият фотошоп в историята:)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нито един зевзек не е маркирал, че иска да се прави на велик.

а аз пък искам да стана глобален модератор! хъм, вече са ме направили глобален...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Още един компонент има при мен (много пъти излиза като спамване), е обогатяването на темата от друг аспект от друга гледна точка. Па има когато е оценено като тролване и изтриват човека като Язов от снимките на Сталин....

:-)

Това е Ежов (по руски Йежов), бре Скуби. И не е първия, търкат така одавна Троцки от снимките с Ленин ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е второстепенен въпрос....как са се казвали онези фигури около главният субект.

Важното е метода с който са заблуждавали, фалшифицирали.....

:~D

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виртуалното пространство на форума е като един миниатюрен модел на обществото. Един се издига, друг пропада. Все пак, добре, че виртуалната личност не изчерпва реалната, та с изтриването не се свършва битието и.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

  • - Интересно ми е какво мислят другите относно моето мнение, моята теза, моята хипотеза. (9 votes [20.45%])

  • - За да провокирам и другите потребители да покажат своите знания. (6 votes [13.64%])

  • - За да провокирам други потребители да демонстрират незнанието си и да се направя на много велик - на техен гръб. (0 votes [0.00%])

  • - Аз участвам в дискусиите, за да споделя мнението си по определени теми, които са ми интересни. (12 votes [27.27%])

  • - Аз участвам в дискусиите, но гледам да прикривам мнението си по определени теми (2 votes [4.55%])

  • - Аз просто се забавлявам. Или убивам време. (6 votes [13.64%])

Всичко това, но има и още; Поддържането на добър български изисква писането на определен брой знаци всяка седмица. За правилен не смея да кажа, там вече губя битката и никакви форуми не помагат, но все пак ми опреснява граматиката.

Обменям мнения с изключително креативни хора, което обогатява (под това, че тука се обаждат изключителни хора, се подписвам - ако трябва, с името си).Нямам спомен да съм дразнил модератор, защото е модератор. Ако някой е написал нещо, което не ми харесва, понякога съм дразнил - независимо модератор или не, с което не се гордея. Форумът е полезен. Плюсчетата са интересни, но и ни застрашават да заизглеждаме като пауни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Историк, по повод "полемиката" в темата Quo vadis domine , пардон - Македония разбрах, че трябваше да метнеш още едно въпросче : Защо спирате да пишете по някоя тема , с възможни отговори -

1. защото не може да се спори с радиоточки ,

2. защото опонентите хал-хабер си нямат от темата,

3.защото опонентите искат да "чуват" само собственото си "аз".

4. защото каквито и аргументи да посочиш, само си губиш времето

5. защото е забранено да се спори с модератор, който е всезнаещ и никога не греши.

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, никъде в правилата не е записано, че е забранено да се спори с модератор(и) в темите. Друг е въпросът всяка от спорещите страни какви доводи привежда за доказване на своята теза.

Ще добавя този въпрос към анкетата и може би ще се наложи да я прегласуваме. (Ако форумното население няма нищо против, разбира се!)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Готово!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

..........

5. защото е забранено да се спори с модератор, който е всезнаещ и никога не греши.

Това май е за мен ;). Ама някога да съм ти забранявал да спориш с мен? Или да съм те 'репресирал' по някакъв начин? Ако имаш предвид, това, че исках да се изясниш за леберастията, то това го искам от всички. И вече си има дискусия, която не е баш за това, но сега ме нързи да пусна тема точно по проблема.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...