Отиди на
Форум "Наука"

Отрицателна и положителна енергия


dexter

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, искам да разбера как тези две енергии оказват основно влияние в психиката на човек. Въпросите ми са следните.

Каква е разликата между отрицателна и положителна енергия?

Как да разграничаваме едната от другата?

В какво трябва да вярва човек за да е в баланс със себе си и света около него ?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 123
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Декстър, не е нужно да се откриват повече теми. Определено тази трябва да бъде закрита, присъединявам се към колегата ;). По принцип си трябва да си прочел правилата преди да откриваш теми не, а само и да пишеш. Там си пише изискванията за тема, а и за пост. Трябва да имаш някаква формулировка, която даже да имаш не си писал. Що е енергия (според теб), що е положителна и отрицателна такава (пак според теб). Каква е връзката на енергията (тази според теб) с психологията на човека. Иначе така като теб е като 'с пълна пара през блатото'! Колеги затворете другата тема (че там фигурират електрони и позитрони и някой може да се излъже), а тази я насадете в паранауки, според мен де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тука наистина си формулирал твърде мъгливо въпроса си. В другата тема беше по- ясно.

Връзка между електрическа енергия и психика има, защото нервните импулси, които са физиологичната основа на съзнанието са едни електрохимични процеси.

http://www.kaminata.net/mehanizam-na-provezhdane-na-nervniya-impuls-urok-t3622.html

Балансът се осъществява чрез равновесие на процесите на възбуждане и задържане.

За сега толкова, защото имам друга работа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако заменим понятията "положителна" и "отрицателна" енергия с позитивна и негативна, поне на мен ми се струва, че всеки човек излъчва такива енергии в зависимост от характера си, от моментното си състояние - физическо или психическо, - както и от някакви други фактори, свързани, например, със симпатията или антипатията, която изпитва към този, с когото общува. За съжаление, "производството" на негативна енергия значително надвишава това на позитивната.

Мисля си също, че т. нар. "енергийни вампири" наистина съществуват и че по някакъв неосъзнат начин омаломощават жертвите си, след което те самите се чувстват приповдигнати, заредени с живот, а нещастните им жертви се чудят защо ли вече са като болни от умора и песимизъм...

В този смисъл въпросът на Декстър - "В какво трябва да вярва човек за да е в баланс със себе си и света около него ?" - придобива особено важно значение, защото вярата в нещо възвишено и стойностно може да е като щит срещу "вампирите" :fart:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може за тези енергии да се говори и в преносен смисъл като психологическо взаимодействие между личности, но има и биотокове, които могат да се регистрират, което си е пренос на енергия в крайна сметка. Един красноречив пример е директното управление на компютри:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=12342

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, искам да разбера как тези две енергии оказват основно влияние в психиката на човек. Въпросите ми са следните.

1.Каква е разликата между отрицателна и положителна енергия?

2.Как да разграничаваме едната от другата?

3.В какво трябва да вярва човек за да е в баланс със себе си и света около него ?

1 и 2 са свързани. С тези енергии съм на Вие, интересни са ми, но май не са за този форум.

За 3 нещата са много тънки. Вярата на религиите тъкмо това предлага. Моето мнение е, че вярата е първата крачка към знанието и познанието. Ако не е такава, значи си е религиозна. Същото може да се предизвика и медикаментозно.

Критичното мислене "яхва" вярата и така, в комбина, стигат до знание и познание. Или се стига до задънена улица и вярата изчезва. После вярата става в минало време и остава само реалната част - познанието (ако има такава).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може за тези енергии да се говори и в преносен смисъл като психологическо взаимодействие между личности, но има и биотокове, които могат да се регистрират, което си е пренос на енергия в крайна сметка. Един красноречив пример е директното управление на компютри:

http://nauka.bg/foru...showtopic=12342

Мда! А когато някой каже, че телепатията е възможна, вие веднага го обявявате за паранормалник... тоест за ненормалник :haha::glare:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, стана както в една друга тема: Писменоста се появила първа защото няма доказателства(запис) че е речта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, стана както в една друга тема: Писменоста се появила първа защото няма доказателства(запис) че е речта.

Не, онази тема беше просто игра на думи без влагане на факти или някакво друго логическо съдържание.

Няма полза от фантасмагории или философстване без да се търси информация.

Но и като има някакви реално доказани факти не може да се прави веднага екстраполация. Електроенцефалографията съществува от много време и както се вижда от примера се развива и усъвършенства в приложни направления, а не само в диагностични, но да се свърже с телепатията е все едно от това, че можеш да подскочиш десетина сантиметра нагоре да си направиш извода, че можеш да литнеш без самолет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма полза от фантасмагории или философстване без да се търси информация.

Е, има хора, които правят някакви опити в тази насока - http://www.google.bg...j7vJq4PFTnDjCxQ. Засега резултатите са много далече от желаните, но съвсем не са и за пренебрегване.

Електроенцефалографията съществува от много време и както се вижда от примера се развива и усъвършенства в приложни направления, а не само в диагностични, но да се свърже с телепатията е все едно от това, че можеш да подскочиш десетина сантиметра нагоре да си направиш извода, че можеш да литнеш без самолет.

Или обратното - все едно от това, че не можеш да подскочиш повече от десетина сантиметра нагоре, да си направиш извода, че нищо не може да литне без самолет. Ми има птици все пак, нали? А що се отнася до човешкия мозък - има още твърде много за изучаване, преди да отсечем категорично на какво е способен и на какво не.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Електроенцефалографията съществува от много време, но засега няма ясна и еднозначна връзка с въпросите на Декстер и с телепатията (понеже и за нея стана дума).

Гравити, може и така да е ако се разглежда от научна гл.т., но в случая въпроса не се задава от Нея, а от човек, потребител на форума - Декстер (абе къде отиде тоя човек).

А понеже човек не може да е наясно със всичко, пита - за него въпроса е съдържателен. А докато на човека не му се изясни, дакажем благодарение на Гравити, въпросите ще си останат активни, със съдържание (смисъл, ако това си имал предвид).

Използвай момента когато някой пита, да му отговориш. Така и той евентуално ще разбере, въпросите му ... накъде водят. И въпроса с въпросите, за него, се решава веднъж за винаги (или поне засега).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, искам да разбера как тези две енергии оказват основно влияние в психиката на човек. Въпросите ми са следните.

Каква е разликата между отрицателна и положителна енергия?

Как да разграничаваме едната от другата?

В какво трябва да вярва човек за да е в баланс със себе си и света около него ?

В обратен ред:

Бих препоръчал да вярваш в себе си и да се съмняваш във всичко. А с повече усмивки ще привлечеш повече ... позитрони, да речем.

Отговора на втория въпрос се съдържа в първия.

Първия ще произлезе от третия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както обикновено, ако се уточнят понятията, ще се види, че въпросите са безсъдържателни.

Ако трябва да бъдем съвсем пунктуални и тъй като в Голямата Червена Книга не пише нищо по темата- въпросите са без-с-мислени :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, има хора, които правят някакви опити в тази насока - http://www.google.bg...j7vJq4PFTnDjCxQ. Засега резултатите са много далече от желаните, но съвсем не са и за пренебрегване.

Или обратното - все едно от това, че не можеш да подскочиш повече от десетина сантиметра нагоре, да си направиш извода, че нищо не може да литне без самолет. Ми има птици все пак, нали? А що се отнася до човешкия мозък - има още твърде много за изучаване, преди да отсечем категорично на какво е способен и на какво не.

О, да,да не отсичам категорично нищо. Също мисля, че има много още , което не знаем и тепърва ще се разкрива. Но и трябва да бъдем критични към предлаганата информация. Например, в цитирания на линка случай според мен няма brain-to-brain, директен контакт на двата мозъка. Щеше да е така, ако не участваше зрението на единия.

Електроенцефалографията съществува от много време, но засега няма ясна и еднозначна връзка с въпросите на Декстер и с телепатията (понеже и за нея стана дума).

........

Има връзка, Сириус. Нали тя ни показва как функционира мозъка, а телепатията, ако има такава е също функция на мозъка.

Ако трябва да бъдем съвсем пунктуални и тъй като в Голямата Червена Книга не пише нищо по темата- въпросите са без-с-мислени :grin:

Най-простият начин да заявиш, че знаеш нещо без да кажеш нищо.

:grin:

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

О, да,да не отсичам категорично нищо. Също мисля, че има много още , което не знаем и тепърва ще се разкрива. Но и трябва да бъдем критични към предлаганата информация. Например, в цитирания на линка случай според мен няма brain-to-brain, директен контакт на двата мозъка. Щеше да е така, ако не участваше зрението на единия.

Има връзка, Сириус. Нали тя ни показва как функционира мозъка, а телепатията, ако има такава е също функция на мозъка.

...

Дорис, Дорис,

Наистина ли мислиш, че показва "как функционира мозъка"? Или показва нещо друго, по-специфично.

А кръвното показва ли как функционира сърцето?

Значи не знаеш дали телепатията съществува, но знаеш че е функция на мозъка.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тия термини положителна и отрицателна енергия са съвсем абстрактни и субективни и имат връзка само с психологията. Тук явно се долавя някакъв стремеж да се свържат с физиката, но без доказателства просто няма смисъл от излишно философстване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия термини положителна и отрицателна енергия са съвсем абстрактни и субективни и имат връзка само с психологията. Тук явно се долавя някакъв стремеж да се свържат с физиката, но без доказателства просто няма смисъл от излишно философстване.

Има някакъв такъв момент, но точно тук не виждам такъв. Декстер пита но не знае има или няма връзка. Аз не знам за такава и не съм писал никъде за такава. Раздела паранауки смятам, че е много подходящ за критично мислене върху някои явления в областта където науката още не е неоспорима. Но все повече заприличва на раздел за гаргара с долнопробни жълти статии. (справка: Дядо Коледа -нинджа). А той си е от рода на историческото моделиране - далеч от науката, но не и без смисъл да се помисли.А от гаргара до мислене има малко разлика. А когато науката не е категорична, много по-полезно е да се пофилософства от колкото да се прави гаргара.А като гледам последния пост на последния римлянин ... няма нищо свързано с науката. Нито с научно/критично мислене, нито дори уважение.

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

сирка, сирка, ти наистина ли знаеш какво е мозък и дали имаш такава субстанция между двете ти уши? С оглед на писанията ти дотук, аз лично много се съмнявам, но разбира се, ще се радвам на опровержение от твоя страна :)))))))

Римлянино, ти май се изживяваш като някакво универсално мерило за мозък. Нещо от типа: "Имат мозък само тези, които мислят като мен, а пък другите - тц! Те са кухоглавци." :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, искам да разбера как тези две енергии оказват основно влияние в психиката на човек. Въпросите ми са следните.

Каква е разликата между отрицателна и положителна енергия?

Как да разграничаваме едната от другата?

В какво трябва да вярва човек за да е в баланс със себе си и света около него ?

Много просто.

На английски му казват тхинк +, мисли положително.

Ние му казваме във всичко зло има и добро.

Нали примерът с чшата на половин пълна с вода.

Едни казвът, че наполовина е празна а други, че е пълна....

Толкоз.

С каквито мисли се кондиционираш такова, ще си го преживяваш....

http://www.youtube.com/watch?v=8gyNOhby1b0

:harhar::fool::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Римлянино, ти май се изживяваш като някакво универсално мерило за мозък. Нещо от типа: "Имат мозък само тези, които мислят като мен, а пък другите - тц! Те са кухоглавци." :happy:

най обичам хората да схващат от раз какво точно имам предвид. За съжаление по-горният субект е далеч от това прозрение, затова ще трябва да се запасим с достатъчно търпение.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

най обичам хората да схващат от раз какво точно имам предвид. :)

Това, че успях да заслужа одобрението ти, дотолкова ме зареди с положителна енергия, че чак шапката ми хвръкна, а и аз след нея :harhar::)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Римлянино, ти май се изживяваш като някакво универсално мерило за мозък. Нещо от типа: "Имат мозък само тези, които мислят като мен, а пък другите - тц! Те са кухоглавци." :happy:

Шпага, а ти защо си винаги такъв закрилник на, как да ги нарека, хората с алтернативно мислене и виждане на науката?

внимавай, че гравитацията не прощава. :grin:

:)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...