Отиди на
Форум "Наука"

БГ Наука в радио "БИНАР"


Recommended Posts

  • Администратор

Този петък (15.02.2013) в предаването "Рибен буквар" на радио БИНАР, където аз и брат ми бяхме гости преди няколко мсеца - http://www.binar.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%A0%D0%98%D0%91%D0%95%D0%9D-%D0%91%D0%A3%D0%9A%D0%92%D0%90%D0%A0.html ( http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=14301 ),

post-6-0-06466900-1353572387_thumb.jpg

аз съм поканен да бъда един от водещите на предаването. Заедно с Иван Христов ще водим това предаване, като аз мога да си поканя един гост и за свой първи гост съм избрал да бъде д-р Чавдар Черников, по-известен във форума като fixxxsers.

Ще си говорим за неговата книга - (Не)обикновените животни...

Анотация на предаването:

Може би си мислите, че знаем всичко за царството на животните? Донякъде е така, но - само донякъде. В предаването ще говорим за книгата "(Не)обикновените животни" с нейния автор д-р Чавдар Черников. Ще имате възможността да чуете куп непознати и невероятни факти от животинския свят, представени с такава удивителна компетентност и лекота, че духът на откривателя ще се събуди у всекиго от вас, а възхищението ви пред великото чудо на живота ще набере непознати сили. Разговорът ще бъде преплетен между книгата, животните и списание "Българска Наука", в списването на което нашият гост е от самото му начало...
Ако имате предложения за теми за разговор, които искате да обсъдим с fixxxsers или въобще каквото се сетите, пишете, а ние ще се постараем да засегнем всички ваши предложения.
Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В колко часа ще бъде това радиопредаване? А всички онези, които го пропуснат, ще могат ли да го чуят/гледат на запис?

Сигурен съм, че разговорът ще бъде интересен...

Моите въпроси са следните:

- Кое от описаните в книгата животни (или пък - извън тях) е най-необикновеното и - защо?

- Какво го отличава от останалите необикновени животни?

- Авторът на книгата смята ли в бъдеще да направи научно-популярен филм (или сериал) по нея?

Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още едни питания:

- Какви са творческите планове на автора? Предвижда ли той да напише (или да издаде) следваща своя книга?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
В предаването "Рибен буквар" на 15.02.2013
Ние от "Рибен буквар" сме щастливи да ви съобщим, че екипът ни нараства с още един член. Този петък в ролята на водещ влиза Росен Теодосиев от списание "Българска Наука" и с Иван Христов ще изготвят заедно предаване.
Идеята ни за партньорство произлезе от факта, че сме съмишленици в една и съща кауза – популяризирането на наука в България. Взаимно вярваме в продуктивността на нашето сътрудничество, което да доведе до интересни дискусии и нови срещи в студиото ни. Надяваме се, че ще разширим кръга на нашите зрители и ще засилим интереса у хората в областите на научното познание, образованието и развитието като цяло!
Бъдете с нас и задавайте вашите въпроси на 15-ти февруари от 18ч. Какво сме ви приготвили и с кого ще ви срещнем, вижте сами!
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Успех в новото поприще на радио водещ!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Kakto каза Дорис - да гледаме радио!!! :):)

Успех!!!

въпрос: Към какви философски обобщения може да ни тласне изобилната информация от книгата?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

- Има ли необичайни растения и животни, които могат да бъдат отглеждани като домашни любимци?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
В първата част на "Рибен буквар" говорим с д-р Диляна Иванова от музея Фийлд в Чикаго за нейната дисертация "Житейски разкази за всекидневието в социалистическия град. (По примера на Русе)". Поставила си за цел да предложи подход за изследване на социалистическото всекидневие през призмата на микроисторията, Диляна Иванова се съсредоточава върху представите на обикновените граждани и осмисляните от тях промени в обществото, държавата и икономиката. Ще се фокусираме не толкова върху историческата конкретика за града, а върху антропологическите категории чрез които се описва социализма в Русе в устните разкази на жителите си.
Може би си мислите, че знаем всичко за царството на животните? Донякъде е така, но - само донякъде. Във втората част на предаването ще говорим за книгата "(Не)обикновените животни" с нейния автор д-р Чавдар Черников. Ще имате възможността да чуете куп непознати и невероятни факти от животинския свят, представени с такава удивителна компетентност и лекота, че духът на откривателя ще се събуди у всекиго от вас, а възхищението ви пред великото чудо на живота ще набере непознати сили. Разговорът ще бъде преплетен между книгата, животните и списание "Българска Наука", в списването на което нашият гост е от самото му начало...
Не пропускайте днес от 18:00 часа
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За огромно мое съжаление, аз ще пропусна директното предаване, но се надявам да може да се гледа/слуша негов запис.

Сетих се за още едно питане...

- Издателство "Българска наука" предвижда ли да изненада читателите с издаването на нови книги?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ще можем ли да чуем/видим предаването post factum?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Филмчето не (ми) тръгва.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Видеото си върви идеално откъдето и да го пробвам. Нещо в браузъра ти не е наред- флаш плеър, кодеци нещо такова.

A може би трябва да имаш това http://www.longtailvideo.com/jw-player/about/ . Аз не съм го инсталирал този плеър- поне не помня да съм го, но мисля, че като се инсталне ще тръгне видеото. Аз обаче имам много екстеншъни на лисицата, така че все от някъде тръгва и не съм критерий.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е. Опитах да си инсталирам програмчето, но не се получи. Свалих различни версии от различни места и - нищо! Едното се оказа сбор от компресирани текстови файлове (някакви скриптове за добавяне в сайт?!), другото се оказа, че не ще да се стартира, третото се стартира и по някое време инсталацията блокира. Нямам късмет с тая програма.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...