Отиди на
Форум "Наука"

Обръщение към възпитаниците на Софийския университет „Свети Климент Охридски”


Recommended Posts

  • Администратор

Драги възпитаници на Софийския университет,

Вашата общност е започнала да се формира преди... 125 години! Важна годишнина, отговорна, многозначителна. Безспорен повод да празнуваме, а и да си припомним. Каним ви да си припомним заедно как пораснахме на студентските банки в Софийския университет.
obr_schenie_k_m_v_zpitanicite_na_sofijsk
Когато и да сте завършили Алма Матер, колкото и години да са минали, не може да не пазите спомени за преподаватели и колеги, за любопитни обстоятелства, интересни случки и важни събития, свързали вашите лични истории с тази на Софийския университет. Разкажете ги!
Въпросите, които ви задаваме тук, не са анкета. Те отприщиха нашите спомени, надяваме се да помогнат и на вас да се върнете в студентските години. Всички размисли и разкази, които биха предизвикали, са добре дошли.
Как стигнахте до решението да учите в Софийския университет?
Как избрахте специалността си?
Какво ви впечатли най-много, когато за първи път влязохте в Алма Матер?
Как ви въздейства сградата на Университета?
Кой беше любимият ви преподавател?
Коя е лекцията, която винаги ще си спомняте?
Кой беше най-тежкият изпит и защо?
Кой е най-ценният съвет, който сте получили от ваши колеги или преподаватели?
Как се обличаха и как се държаха преподавателите? А студентите?
Какво си спомняте от академичния фолклор?
Как се придвижвахте до Университета?
Кога за последно прекрачихте прага на Университета, по какъв повод и какво беше първото нещо, което си помислихте?
Какво четяхте като студенти? Каква музика слушахте?
Как изглеждаха аудиториите?
Кои бяха любимите ви места в Университета? С какви случки ги свързвате?
Кои бяха любимите ви заведения около Университета?
Кое беше популярното питие от вашето следване?
Какво си спомняте за „Яйцето” и легендарното Маме?
Какво беше предпочитаното меню в мензата?
Какво си спомняте от първата си студентска бригада?
Какво можехте да си купите с парите от една стипендия?
Кога за първи път влязохте в Музея на Софийския университет?
Във връзка със своята 125-годишнина Софийският университет поема инициативата да публикува книга със спомени на свои възпитаници, чрез която да възстанови портрета и на Университета, и на личностите, учили и преподавали в него.
Изпращайте вашите истории до 5400 знака и снимков материал (сканирани или дигитализирани снимки) до 31.05.2013 г. на адрес: chestvane.su@gmail.com
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

- Какво си спомняте от академичния фолклор?

- Какво четяхте като студенти?
-Каква музика слушахте като студенти?
Това май са най-интересните въпроси.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбирам, какъв проблем виждате. Обръщението го има и на официалния сайт на СУ:

http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/novini_i_s_bitiya/obr_schenie_k_m_v_zpitanicite_na_sofijskiya_universitet_sveti_kliment_ohridski

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз не виждам някакъв проблем. А пък всички въпроси са интересни, въпреки, че на някои въпроси нямам отговор (за Яйцето примерно). Но все пак това се отнася за възпитаници за СУ и не виждам другите какво могат да коментират. Аз си обичам и уважавам учебното заведение и това дали имат или нямат собствен домейн малко ме интересува. Там съм прекарал може би най-хубавите си години ;). Между другото бях активен участник (от ХФ на СУ) в честването на 100 годинината преди 25 години и си го спомням ж иво. Факелното ествие по Витока към НДК например с ректора и управата начело облечени в мантийте (или там както се казват). Всъщност съм отговорил на повечето въпроси с изключение на 'академичния фолклор'. Там спомените ми са неколкокраатно повече от спомените ми от казармата (което е нормално разбира се).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами дайте тогава и президентството и народното събрание и правителството да си направят официални мейли в гугъл и да си карат с тях. Нали може.

Въпроса не е в това, а във факта че това аз лично го възприемам като неуважение на институцията сама към себе си. За да имат мейл сървър (нещо в което съм почти 100% убеден) и сайт (за които са платили) и да не ги използват е все едно собственик на печатница да си напише визитна картичка на мазна амбалажна хартия на ръка и да я раздава наляво и надясно. Ако сам не се уважаваш и не ти е подредено всичко, дали другите ще те уважават?

И после четем, че нямало български университет в топ 400 по света. Ами за да те харесат другите първо ти сам трябва да се харесаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами, че има има, но предполагам, че е даден този адрес поради по-големия обем на пощата. Примера не е коректен, защото СУ не е пощенска кутия. Само с уважение не става, а тази инициатива е само за възпитаници на СУ, т.е. не става въпрос за някаква официална кореспондеция с институцията СУ. Както се вижда ние (възпитаниците) нямаме нщо против (може би с малки изключения). По мое време когато нямае такива 'екстри', а и много други, СУ бее 70-то в класацията на френския в-к "Монд". Други там нямаше (не влизаха медицинските академии). Не си спомням дали беше за света, предполагам по-скоро европейска.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...