Отиди на
Форум "Наука"

Дали е добре да ядем вечер?


Recommended Posts

  • Потребител

Този въпрос е тясно свързан с циркадните ритми, но реших да го поставя в отделна тема. Знаете ли защо? Защото тема със заглавие от учебник хората пропускат. Докато ако въпросът е поставен така, че да има практическо приложение, то тогава тези същите хора ще проявят интерес.

Ето, очаквам вашите мнения по този немного съществен въпрос (няма умрели от вечерно ядене, поне не и на пръв поглед, хора).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дали е добре - според мен е добре, иначе трудно заспивам. Въртя се и ми се привиждат чевермета.

Друг е въпросът дали е полезно, или вредно.

Като знам как му се приспива на човек като похапне, не мисля, че е чак толкова вредно. Също и хищниците като закусят с 20-30 кг. мръфка, блажено се изтягат на сянка и единственото им занимание е да усвоят няколко хиляди калории.

Все пак нека науката да си каже тежката дума...

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зависи доколко късно вечер е активен човек.Обикновено казват,че поне няколко часа,примерно 3-4 ,трябва да минат след яденето преди да си легне.Други пък смятат,че може да изпият чаша мляко преди лягане.Значи зависи и от храните и от количеството им.

Link to comment
Share on other sites

Не трябва да се яде преди лягане, защото се отделя инсулин, вместо растежния хормон, който по принцип трябва да се отделя нощем за да те възстанови и да ти поизгори мазнинките.

В този сайт много добре е обяснено всичко - http://www.bb-team.org/hranene

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дали е добре има два смисъла. Единият е дали е здравословно, полезно. Вторият е, че обикновено вечер има една маса на която има водка, сельодка и женщина и се пита дали да се каже на всичко това "неть" според Чапаев е добре или е направо героизъм. :grin:

Въпросът с яденето не е до това, дали е денем или нощем, а до енергоразхода. Тези, дето са нощна смяна примерно получават нощна закуска. При всички случаи обаче коремът трябва да има какво да мели, иначе стават едни гастрити и язви. Пак при всички случаи не трябва да се прекалява с количеството на това, дето се слага за мелене не само нощем, ами и денем. :eat:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

добре е да ядем, ама умерено. Което при този начин на живот е почти невъзможно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

добре е да ядем, ама умерено. Което при този начин на живот е почти невъзможно.

Това стои много готино над картинката: Греко-римский идеологический диверсантъ!

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така поставен, въпросът предполага, че всички хора са еднакви, а всички знаем, че не е така :hmmm:

Именно. Аз ям обилно късно, често след полунощ, дори до 1-2 часа и непосредствено след това си лягам. Просто нямам време кога по друго време. Сутрин бързам за работа, работил съм на места, където няма обедна почивка и така. Нямам сланина, ич даже :grin:

Наблягам на високо калорични и мазни храни. Просто си скъсвам д-то от работа и всичко се топи. Организма се приспособява, няма къде да иде.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...