Отиди на
Форум "Наука"

Сведение за секта


Recommended Posts

  • Потребител

Случката е следната:
Вървя си аз към нас през един пазар и по едно време съзирам пред мен човек облечен в черно и пеещ. С приближаването си зад него, установих, че е бос и е облечен в черно расо и голям колан единия край на който висеше от дясната му страна. След като го отминах ми се прииска да разбера какъв е, затова когато ме настигна го попитах каква вяра изповядва. На гърдите си имаше огромен дървен кръст изписан с нещо, не успях да видя точно какво. Той ми каза, "Честито възкресение господне!". На въпроса ми отговори със "Ако кажеш, че днес е възкръснал Христос ще ти кажа каква вяра изповядвам. Аз му отвърнах, че това не е вярно и преди да го попитам още веднъж по-настоятелно той хукна отново със думите "Последвай ме за половин час и ще разбереш каква вяра изповядвам." Та въпроса ми е, този към каква секта принадлежи? Очевидно не е православен тъй като честитеше Свето Възкресение на тази дата. Може ли някой от тук с по-дълбоки теологични знания да предложи някаква версия за това какъв е, ориентирайки се по белезите които дадох?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами сред белезите липсва един много важен - на коя дата е станало това. Днес например е четвъртък и не е Великден.

А и какъв е поясът му.

Ето един босоног брат с въже на кръста - свети Франциск (новия папа прие неговото име):

orig_444500_bg.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, Галахад, св.Франциск е живял доста отдавна и определено не такова поведение е имал, каквото описания в пост 1 субект.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Лудичък, вероятно. Ако беше сектант, щеше да ти каже веднага каква му е вярата и да ти я запробутва. Наистина, внимавай с "последването". Разбира се, да се надяваме, че е кротък луд. Господ обича такива. Да се надяваме... но да не се предоверяваме.

Може да е имал мания на тема францисканство :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Човекът се вписва чудесно в православната традиция на юродстващите... Така че сектата се казва православие.

:mrgreen:

Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами сред белезите липсва един много важен - на коя дата е станало това. Днес например е четвъртък и не е Великден.

А и какъв е поясът му.

Ето един босоног брат с въже на кръста - свети Франциск (новия папа прие неговото име):

orig_444500_bg.jpg

Тоя на картинката е с налъми ! И те с въженце! А иначе шизофрения се казва това сектанско състояние.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първата ми мисъл която мина като го видях човека беше "Тоя е луд", ама исках да съм сигурен, че не принадлежи към някаква секта преди да му лепна названието в съзнанието си.
Датата на която се случи случката е 28 март 2013г.

Относно колана, той беше дебел с голяма катарама доколкото си спомням. http://ecx.images-amazon.com/images/I/41pZma34ETL.jpg горе долу подобен на тоя, но много по голям и бял.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За всеки случай избягвай да правиш това:

"Последвай ме за половин час и ще разбереш каква вяра изповядвам."

Защото ако се окаже от братството на Владо Кузов за половин час може да срещнеш доста голокраки братя. :new_shocked:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не само - да следваш такъв не само че е глупаво, защото по никой начин той не бива да определя правилата.... но е и опасно. Галахад знае какво говори.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...