Отиди на
Форум "Наука"

Процентна концентрация


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

утре ми предстой контролно по неорганична химия на концентрациа на р-ри. Разбрах за моларната концентрация, но нещо логиката и смисъла за процентната концентрация ми обягва и не мога да схвана как се решават задачите.

Примерно задачата която сега ми е под ръка е - Колко грама KBr и H20 са необходими за приготвяне на 500см3 р-р с масова част на р-реното в-во = 20% и плътност = 1,19гр. см3 .

И още една виждам тук:

Пресметнете W на р-р на NaOH с плътност = 1,38гр см3 , който в 350см3 съдържа 120гр. разтворено в-во.

Ще се радвам ако някой успее да ми реши задачите като обясни методиката за решаването на тези и някои по лесни задачи.

Безкрайни благодарности!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че какъв ти е проблема за процентната концентрация? 20% концентрация има, когато в 100гр. смес или р-р даденото в-во е 20 гр. В твоя пример, имаш обема и плътността, оттам изчислява колко грама е въпросния обем. По ПТП изчислява колко калиев бромид трябва да съдържа този р-р за да е такава концентрацията/ Останалото е ....вода ;). В другата имаш пак обема и плътността. Имаш и количеството р-рено в-во. След като си намерил количеството р-р, делиш количеството р-римо в-во на полученото количество р-р и умножава по 100. Реи ги и ги постни тук, ще контролирам ;).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...