Отиди на
Форум "Наука"

ВСВ - Хитлеристите печелят


Recommended Posts

  • Потребител

по случай светлата дата да попитам

има ли някой в този форум, който смята, че хитлеристка Германия има човешки и природни ресурси да успее да задържи контрол на територии от Ирландия от Камчатка и как точно би се очаквало да се случи това толкоз невероятно събитие

ако има да се покаже

и да ни разкаже

Невски,

наистина няма гъвкавост през 1915 и през 1941; но причините за не не са само в България.

Къде да върви тя през 1914/1915? Някой откликна ли на въпросите на Радославов към Антантата? 13-та предопределя всичко.

През 41 също - какви да ги върши? Успява да откъсне да си вземем Добруджа, без малко можеше и Македония...

Избор всъщност НЯМА.

пак по темата, излиза, че избор няма трябва да се участва в един провален проект

на олимпийския принцип заради самото участие

и ако може да се получи наказание за това

а и да добавя - много ми е лесно да констатирам постфактум

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 105
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Когато БГ се е съюзила с Германия, никому не е известно че последната ще иска някакви територии до Камчатка. СССР и Германия заедно представляват умопомрачителна сила.

В този смисъл проектът през 1941 не изглежда провален.

Второ - България просто иска да хване възможността да си вземе земите. В моралността на този акт Алвата ни убеди кратко и ясно и мисля, че е прав. Оттам нататък опитът е щял да бъде да се опита да ги задържи, вкл. и като цакне немците.

И трето - съдбата на България изобщо не е свързана с това, че тя участвала или не участвала на немска страна! Тя се би с немците, ама чудо големо....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски,

за руснаците като най-голям от някогашните съветски народи, датата наистина е паметна. Те имат пълното право да празнуват, защото за тях войната е била национална (не случайно я наричат велика Отечествена) и второ - заплащат я с над 25 милиона жертви и ужасяващи материални разрушения.

Така че, не знам дали е светла, но със сигурност е повече от паметна. Дано не влагаш поредната си ирония в това.

А относно Камчатка - я дай малко доказателства, че германците са мислели да стигат чак до там, че аз поне не знам такива неща, но човек се учи докато е жив.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато БГ се е съюзила с Германия, никому не е известно че последната ще иска някакви територии до Камчатка. СССР и Германия заедно представляват умопомрачителна сила.

В този смисъл проектът през 1941 не изглежда провален.

Второ - България просто иска да хване възможността да си вземе земите. В моралността на този акт Алвата ни убеди кратко и ясно и мисля, че е прав. Оттам нататък опитът е щял да бъде да се опита да ги задържи, вкл. и като цакне немците.

И трето - съдбата на България изобщо не е свързана с това, че тя участвала или не участвала на немска страна! Тя се би с немците, ама чудо големо....

драги КГ

към 1941г. ВСВ е вече глобална война

Хитлер трябва да стигне не само до Ирландия той ще трябва да стигне и до Аляска по западното направление за да я спре

Англичаните са неумолими, че няма да клекнат, а американците са избрали своята страна

единствения начин на немците да им стигнат ресурсите да водят глобална война срещу САЩ и УК е да стигнат до Камчатка

няма обаче военна сила, която да може да удържи дори европейска Русия трайно 1-2 зими, малко партизани и играта и се разказва

трябва да си геополитически сляп и да не виждаш глобалната картинка за да мислиш, че конфликтът ще е само локален и че има начин германците да се оправят

от чисто психологическа и социална гледна точка фашизмът в хитлеристкия му вариант и социализмът в сталинския вариант са абсолютно несъвместими помежду си - и двете се стремят към тотална хегемония в Европа

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кога 'кирливата БГ' се е включила към Германия? Всъщност до 22-ри 06-ти (малко преди 4.30) СССР и Третия Райх не са ли били съюзници. Задавам тез в-си за доуточняване на алтернативката!

Щото, едно е до 22-ри, друго след тази дата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кога 'кирливата БГ' се е включила към Германия? Всъщност до 22-ри 06-ти (малко преди 4.30) СССР и Третия Райх не са ли били съюзници. Задавам тез в-си за доуточняване на алтернативката!

Щото, едно е до 22-ри, друго след тази дата.

били са съюзници във война или са имали подписан пакт за ненападение?

да не правиш някаква нова алтернативка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

били са съюзници във война или са имали подписан пакт за ненападение?

да не правиш някаква нова алтернативка?

Не е само това. От лятото на 1939 имат и икономическо споразумение, подписано преди политическия пакт. То е продължено по-късно. И според клаузите му СССР се задължава да снабдява Германия с почти всичко необходимо за водене на война, от което Германия има нужда и което не може да си набави поради последвала морска блокада от Англия. А Германия ще плаща тези доставки по-късно. Т.е икономическо споразумение на кредит. Найс, а?

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е само това. От лятото на 1939 имат и икономическо споразумение, подписано преди политическия пакт. То е продължено по-късно. И според клаузите му

сериозно

а знаеш ли че през 1940г. имат много по-голямо споразумение - ново, 4 пъти по-голямо

ама пак икономическо а не военно

вие изобщо правите ли някаква разлика между:

1) формален военен съюз

2) икономически споразумения

3) пакт за ненападение

или пак за пореден път попаднахме в кварталната кръчма, а участниците в дискусията са на 5тата ракия

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти обаче Невски никак не си забавен! Значи определи (ако можеш де, в което все повече се съмнявам) датата на твоята алтернативка! Сегаааа ясен ли съм?

Като за начало, .....началото!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

виждам, че се затруднявате със сложността на тематиката

затова ще улесня многократно въпроса

някой тук изобщо мисли ли, че хитлеристка Германия може да спечели ВСВ?

ако мисли така да сподели защо и да ни начертае план развитие на тази велика победа

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами знаем и правим разлика. Ама да не бе толкова самовлюбен и да бе изчакал да си довърша постинга, защото по погрешка натиснах изпращане докато пишех... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ти обаче Невски никак не си забавен! Значи определи (ако можеш де, в което все повече се съмнявам) датата на твоята алтернативка! Сегаааа ясен ли съм?

не си ясен а си нервен

СССР не е военен съюзник с Германия по времето по което БГ се включва към пакта

СССР има подписан пакт за ненападение с Германия

това не променя каквото съм написал по-горе

а, именно - още през първата половина на 1941г. е очевидно, че ВСВ е глобален, а не локален конфликт и САЩ ще подкрепят англичаните до дупка

та ... как хитлерчо ще прецака американците като той даже с англичаните не може да се оправи

Ами знаем и правим разлика. Ама да не бе толкова самовлюбен и да бе изчакал да си довърша постинга, защото по погрешка натиснах изпращане докато пишех... :grin:

ма разбира се аз съм виновен че си цъкаш напосоки с пръстетата

и любовта ми към себе си ми пречи да те чакам да се нацъкаш

ей съвсем за смях станахте

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Невски,

то че се смея - смея се, но не на себе си, ами другиму. Обаче и да ти обясня, пак няма да разбереш защо. Хайде лека вечер, че не мисля да си губя времето с глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вместо да се смееш на който там си искаш ми напиши как батко ти хитлер с мустаците печели ВСВ

какъв е бил великия теоретичен план за завладяване на света

с дирижабли ли, със свръхзвукови самолети с правотокови двигатели или с някакво вещество извличано от изгарянето на евреи

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Определено не е проблем сложността, а опростяването.

Така, че махни общите приказки и дай у-вията на алтернативката.Чакаме. Ако ще дуднеш познати на всички неща няма да мине.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А кой ти каза, че българският, Невски, е свързан с това Германия да спечели света?

Българският план е свързан с това България да вземе Македония. Дават й я само немците.

После в подходящ момент тя ги зарязва.

Какво има тука странно?

Link to comment
Share on other sites

Стратегията на германците е съвсем друга. Натупват дадената държава и гледат да дадат по-голямата част от територията в ръцете на представители на дадения народ, които ако не са положително настроени към Германия, то поне са неутрално настроени. Справка Франция. Най-вероятно това щеше да се търси и при един разгром на СССР. Взимане на някакви територии от Русия, Украйна, Беларус, а останалото си го поемат съответните управници. След което да се търси за пореден път мир с Англия. По този начин Германия щеше да се окаже само срещу Англия и САЩ, ако отново английските политици откажеха предложението за мир, а със неутрален гръб. Дори е доста възможно някоя от новите държави да се включат на страната на Германия при едно евентуално нападение над Германия от страна на АНглия и САЩ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз защитавам обратната теза, че Хитлер не може да спечели ВСВ

практиката показва, че това е вярната теза

от тази гледна точка всяко съюзяване с Хитлерчо е обречено на провал

сега тук в този форум е пълно с хора, които ми опонират по всякакви въпроси включително и горните

затова и помолих да ми се обясни, кой разумен човек мисли/л, че Хитлер може да спечели една глобална война

и да ни разкаже защо

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А кой ти каза, че българският, Невски, е свързан с това Германия да спечели света?

Българският план е свързан с това България да вземе Македония. Дават й я само немците.

После в подходящ момент тя ги зарязва.

Какво има тука странно?

Германия драги цели да завземе поне Европа

като не успее да го направи всички обещания и отиват на вятъра

все едно аз излизам с теб на по бира и минаваме покрай евробет или как там се казваха еврофутбол

виждам коефициент 1/400

викам ти искаш ли да участваш с 1ст. аз ще туря 1лв. и ако спечелим ще си поделим половината пари, ама ако загубим ще те бия с една бухалка по главата 45 дни

и ти с радост ми казваш ма как разбира се айде да залагаме

после като почна да те бия с бухалката ми викаш - ама аз преди да излезнем турих пари и на сигурно

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Германия драги цели да завземе поне Европа

И къде го прочете това? Или си врачка? Италия, Испания, Румъния, Унгария и тях ли иска да превземе? :grin:

Лягай, че си се натаралянкал и разправяш големи вицове. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз не пия докато пиша за разлика от другите участници в този форум хихи

а да отричаш стремеж на батко ти Хитлер към европейска хегемония е смешно

той е искал берлин да е столицата на европа и ако може да премести олимпийските игри перманентно там

и навсякъде - марионетни правителства дето му козируват



Съвсем я омеша, Неский. Ситуацията изобщо не е такава.

ми кажи каква е тази ситуация, дай да видим какво ще измислиш

ако правилно те разбирам

Германия не цели никаква експанзия в Европа

не води война с Англия

дори и да води война с Англия, англичаните ще се съгласят на примирие

а американците в никакъв случай няма да помогнат на братята британци

всичко по-горе дава огромен шанс на Хитлер да спечели войната



вие изобщо зацепвате ли, че преди да се включиш във война и да изпратиш хиляди хора на смърт не се гледа само какво ти дават, но и шансовете за успех/неуспех и рисковете от участие

или типично и безотговрно по балкански подхождате - дай да участваме па после ще му мислим

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...