Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с лаптопа


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Вчера си залях лаптопа и си работише добре. Днес го пускам и ми изкарва някакви зелени и сиви черти по дисплея? От какво може да е това? В момента съм в гр.Варна ще може л ида ми препоръчате хубав сервиз за да го закарам да го видят. И ако има някои на ти с технологиите да ми каже какво му се е развалило и дали ще е скъп ремонта доло горе :)

Благодаря ви много! Чудесен форумЧ

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Едва ли ще мога да ти кажа.. Само чертите ли виждаш или има и картина?

Сервиз добър и въобще във Варна - нямам идея.

По принцип най-често отиват клавиатурите (свидетел съм на два случая с кафе), но в твоя случай ако е както казваш /и както мисля/ - май е електроника (процесор ) дето управлява дисплея. Като намериш сервиз - занеси да го и покажи да видят и питай какво може да излезе като пари. В много сервизи само за това пари не вземат, от риска да попаднеш на некадърници застраховка няма.



Прецени според цената която то кажат /на повече от едно място ед добре да видиш/ дали няма да е по-добре друг, или таблет. Последните вече ги има на доста сносни цени



Коректно ще е да допълня, че не се занимавам професионално с поправка на лаптопи

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може и само да е "объркан" процесора или други карантии от проводимостите останали след заливката. Ако се наемаш - разглобяване, къпане с дестилирана вода, сушене и сглобяване може да го оправят. Един приятел ми разправя как си миел компа. Сушал го на фурна 60гр.

Може и само да е "объркан" процесора или други карантии от проводимостите останали след заливката. Ако се наемаш - разглобяване, къпане с дестилирана вода, сушене и сглобяване може да го оправят. Един приятел ми разправя как си миел компа. Сушал го на фурна 60гр.

предполага се, че чая, кафето, водката или каквото е било, не са оставили трайни или съществени промени по контактите най вече. Щото знам ли вече какво не слагат в напитките.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Недей дава такива идеи на човек дето не се е занимавал.. На платката има батерия, а до някой час след работа на компа може да има ток по кондензаторите.. А някои от изводите на интегралните схеми горят при напрежения доста под волт..

Много редки са такива случаи само на объркване след заливка. Не знаем и с какво е бил залят

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами не е за начинаещи идеята, но аз останах с впечатлението, че може да смени платка.

Интересно ми стана това за горенето под волт. Не съм чувал за такова нещо.

но не ми се влиза в дискусия. ако ти се пише, Жоро, направо отвори тема, ще ми е интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Ей това е лаптопа по принцип - http://toplaptop.bg/laptopi-asus/Laptop-Asus-N76VBT4022D-173-Core-i7-8GB-1TB-GT740-2GB.html Оставих го едно денонощие и сега си работи ок. Поне засега, де.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...