Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Вие тая тема тотално я оклепахте. Предупреждение за батбаянов. Ако още веднъж се захване с някаква евтина нацистка пропаганда, ще го резна. А мненията ще делна по-късно, като се поналудувате. Фружине, ти също имаш вина.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ.

Е и аз съм виновен, но темите си имат развитие, а аз не мога да търпя каквото и да е пропаганда. Щурман, свободен си да ми отговаряш н а ЛС. Адаша отдавна може.

Link to comment
Share on other sites

Предупреждение за батбаянов. Ако още веднъж се захване с някаква евтина нацистка пропаганда, ще го резна.

Обсъждане, в случая изнасяне на позицията на определена група от преди 80-90 години, не е пропаганда. Така са смятали, че стоят нещата и аз ги препредавам. Къде е пропагандата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма как да е съвсем точен за 5-10 минути, но е добър ориентир явно (особено като гледам другите :)) .

post-11185-0-15396800-1371068965_thumb.p

Хм, не мислех, че на стари години ще съм толкоз хипар.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Опа...

You are a democratic mercantilist. 1 percent of the test participators are in the same category and 76 percent are more extremist than you.

Друго си е да имаш 71 процента "capitalistic"... :harhar:

post-11902-0-32721800-1371072167_thumb.j

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

Опа...

You are a democratic mercantilist. 1 percent of the test participators are in the same category and 76 percent are more extremist than you.

Друго си е да имаш 71 процента "capitalistic"... :harhar:

71% capitalistic=крайно вреден елемент, експлоататор. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

71% capitalistic=крайно вреден елемент, експлоататор. :grin:

Като чета старите книги от времето на социализма,доста често срещам думи като "вреден елемент" и "експлоататор".Толкова си приличате,а вече и не го криете.

Link to comment
Share on other sites

Като чета старите книги от времето на социализма,доста често срещам думи като "вреден елемент" и "експлоататор".Толкова си приличате,а вече и не го криете.

И ко от туй? Това не променя факта, че си вреден елемент и експлоататор, или ако не си, защото нямаш капитал, то би бил такъв, ако имаше. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Радвам че съм такъв според определенията на комунистите и нацистите.Иначе ясно съм казал,че съм за минимална социална политика.

Инак нито имам капитал,нито ще имам някога вероятно,но идеологическите ми убеждения за мен са по-важни от прекия личен интерес.

Фружине-това е като подкова.Колкото повече уж се отдалечават крайностите,толкова повече се доближават една до друга. :laugh:

Редактирано от Gloster
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Даже подкова не е! Различавало ги отношениегто към частната собственост. Да ама прекалено малко време е имала Нацистка Германия, за да промени и това. От 33-та до 39-та. Без война щеше да следва масова.....колективизация, от де пари иначе ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ех какви сме пророци само... С тази разлика, че Германския нацизъм винаги е бил поддържан от едрия бизнес и водената политика е била също толкова в интерес на този бизнес. От тук до колективизация има един меко казано огромен идеологически скок.

водената политика е била в интерес на този бизнес до време

когато тя е престанала да бъде в негов интерес той не е можел да направи нищо по въпроса и е трябвало да продължи да слушка

няма нужда нещо да е държавна собственост за бъде управлявано от държавата

достатъчно е тя да дава повечето му поръчки

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно! Ангеле май не ме разбра? Ако след 39-та нямаше война, от де щяха да дойдат парите за редовите нацита? Мани едрия бизнес, виж Хитлер и идеологията. Ти и подобни се взирате в национал, а за равяте (що ли ;), абе ясно) ....социализъм!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма как да е съвсем точен за 5-10 минути, но е добър ориентир явно (особено като гледам другите :)) .

attachicon.gifpcgraphpng.png

Хм, не мислех, че на стари години ще съм толкоз хипар.

hi five, братко! И тук сме в един отбор. :hug:

"Дъртостта" е state of mind, ЕГН-то няма нищо общо с нея. Аз познавам един 28 годишен, с когото ако говориш със затворени очи, оставаш с впечатлението, че приказваш със 75 годишен старец.

Редактирано от AciDBurn
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ленин, кой го е финансирал колежке? А идеологията му каква е? Мразя да псувам, амааа, а Маркс ква му е идеологията и кой го е финансирал? Въпросителната не е за мен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами разликата е, че идеологията на Хитлер не е лява, независимо как се казва. Тя е обвързана с бизнеса и неговата подкрепа. Ако ти твърдиш, че може да направи квантов скок от крайно дясна до крайно лява идеология, да избие силата, която го е довела на власт и все пак да оцелее политически, аз нямам аргументи срещу това. Не знам за случай в който такъв скок да е бил наблюдаван в историята, но това не означава че е невъзможен.

Ситуацията във военно време не мисля че може да бъде включена в този казус. Във война не само бизнеса не е можел да прави нищо освен да слушка. Честно казано не разбирам тезата ти в случая.

ами бъркаш и то много

лява и дясна идеология - разграничението е просто - дали става дума за свобода на бизнеса и капитала или за ограничение ...

нацистката идеология по никакъв начин не може да бъде определена като дававаща свобода за бизнеса и капитала - еврейските капитали са отнети насилствено, а бизнесът трябва да се съобразява във всичко с властта ... разликата със соца е по-скоро количествена, а не в ляво и дясно ... соцът просто минава в следващата и още по-напреднала фаза, той не просто ограничава бизнеса, а не му дава да съществува като прави всички икономически субекти държавна или общинска собственост

за военно и невоенно време само помисли върху следното - дали американският бизнес по време на войната е ибл подложен на същия натиск и ограничения като немския ... всички знаем, че ситуацията на САЩ и Германия е коренно различна - при САЩ няма война на тяхна териотория, но това не променя нещата, американският бизнес е много по-свободен от немския ... още по-голям факт е, че това разграничение се запазва и в извънвоенно време, например в момента, в САЩ икономическата свобода е много по-голяма отлкото в Германия или Скандинавието, нищо, че няма война

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ми то и от другия ти тест се вижда ясно, че си явно в квадрата на лявото и авторитарното

А аз къде съм / какъв съм /, а Невские?

http://www.politicaltest.net/test/graphic2/295092_rus.jpg295092_rus.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ангеле, важното е кой командва. При Хитлер може и бизнеса да командва, ма за малко и не пълно. Това ми е идеята, че за 6 години от 33-та до 39-та не могат да се правят изводи, камо ли генерални. После следва война, ако не бее войната следвенещо като национализация, или срутвне на д-вата или на управлението.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В Италия Мусолини управлява от 1922 до 1940 без война. Реално от 1926 вече имаме корпоративна държава. Това са 14 години. Но си прав за едно, периода е малък, не може да знаем какво би станало впоследствие. Можем само да се впуснем в дебрите на алтернативната история, където да пишем най различни сценарии, но те биха били само полети на фантазията съобразени с действителността и нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

мусолини провежда типично лява политика - държавен контрол, ценови контрол, протекционизъм, мита и т.н и т.н.

той е обсебен и от фикс идеята италия да си е самодостатъчна, което от географска гледна точка не е много възможно, т.к. поради многото планини италия винаги е внасяла зърно, респективно го гони малоумието да се сее жито навсякъде, естествено без никакъв резултат

всичките му политики са абсолютно безумни от икономическа гледна точка и обричат държавата на задлъжняване и упадък

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Добре бе мамка му, търся и не мога да намеря една по свясна книга за италианската военна история от 1861 до 1940. Някой ако знае да каже.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...