Отиди на
Форум "Наука"

Търсене в по снимка


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Надявам се да не е реклама. Сещал съм се за такава опция още... Видях, че Гугъл го прави, може и други. Знам, че няма нужда от обяснениe, но все пак... Цък върху апаратчето, после на опцията на избор на файл /от компа аз например/ и...

enjoy



Все пак това не е система за разпознаване на лица.. Но можете с нечий аватар да пробвате...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато в търсачката се постави линк към изображение, най-отгоре сама предлага "Търсене по изображение".

За разпознаване на лица Фацебука са напред с материала, но им отрязаха крилата, защото се оказа, че услугата, която предлагат нарушава личната неприкосновеност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заради тази възможност на Гугъл спрях да гледам темите познай това животно и познай тази картина. Познаването стана прекалено лесно.

Става и с драг и дроп на картинка от където и да е върху полето за търсене (пред апаратчето).

А за аватарите, винаги проверявам новите от къде са дошли ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заради тази възможност на Гугъл спрях да гледам темите познай това животно и познай тази картина. Познаването стана прекалено лесно.

Става и с драг и дроп на картинка от където и да е върху полето за търсене (пред апаратчето).

А за аватарите, винаги проверявам новите от къде са дошли ;)

Ее, това е много подло :grin:

Влаченето наистина върши работа, освен в разни кодирани сайтове и php номера. Тогава прибягвам до Tools-->Page Info-->Media на Мозилката или просто бръквам в папката с кеша на Internet Explorer: Tools-->Internet options-->Settings (най-горното)-->View files. И с други интернет браузъри става, но тези са ми най-удобни. Метода работи и за сваляне на видео, аудио и прочие.

Идеята е, че всичко, което видите или чуете вече е свалено на вашият харддиск. Изключение правят кодираните стриймове, но и за тях си има начини да се точат :guitar2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само да допълня, че има ограничение на големината на картинката, която се ъплоудва за търсене, но не съм сигурен какво е точно.

Опитвал съм с големи снимки и ми каза, че картината е твърде голяма.

Ето и още малко информация. ЦЪК

Гугъл са направили и add-on-и за Firefox и Chrome за по лесно ползване на търсенето по картинка.

Редактирано от hristo_serafimov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На времето използвах тези възможности на Гугъл на планински изгледи, за повече инфо за гъби, растения и прочие. Много е яко, снимаш гъбката с телефона, слагаш я в гуглето, прави се нещо като сравнителен анализ между изображенията от мрежата и твоето, и ти изплюва всичко за нея.

Редактирано от morgoth0011
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алгоритмите за търсене по сходство (find nearest - FN-обработка) във векторни и растерни изображения не са новост. :grin:

През последните няколко години в тази насока бе използван сериозен ресурс.

Разпознаването на лица (антропометричен анализ) също не е нещо ново.

Открит остава обаче въпросът: Доколко резултатите са достоверни?

Тук има редица проблеми, на които тепърва трябва да се търси решение.

Има много плодове, които изглеждат като боровинка, но лично аз не бих ви ги препоръчал.

Още по забавно е, че системата за разпознаване на лица се базира на принципи изучавани от художниците.

Геометричните пропорции в анатомията са добре изучени още през XV век.

Що се отнася до математическия апарат, то тук има от всичко по малко. И невронни мрежи и вейвлети и какво ли още не. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...