Отиди на
Форум "Наука"

Несъществуващи изобретения,които ни трябват.


Lovecraft13

Recommended Posts

  • Потребител

Първо,да поздравя всички от форума за Нова година и да кажа едно своеобразно"здравейте",понеже това ми е първата тема. :)
Така,да премина към въпроса ми-мислите ли,че има изобретения от които имаме належаща нужда,но все още ги няма.Темата е всеобхватна,може да говорите и за по-битови неща,както и за по-мащабни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

определено имаме нужда от телепорт - би спестило доста време и пари за придвижване на стоки и хора.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

И транспортът ще фалира...


Първо,да поздравя всички от форума за Нова година и да кажа едно своеобразно"здравейте",понеже това ми е първата тема. :)
Така,да премина към въпроса ми-мислите ли,че има изобретения от които имаме належаща нужда,но все още ги няма.Темата е всеобхватна,може да говорите и за по-битови неща,както и за по-мащабни.

Всъщност ако няма възможни и несъществуващи изобретения от които наистина да има полза. Или има, но са в процес на регистриране и патент или разработка. Ако се сетиш - значе има

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Lovecraft13, честита Нова година и на теб! Поздрави и за интересната тема!

Антигравитационни системи, както и евтин -- ама много евтин! -- начин за добиване на енергия от вакуума, биха ни свършили отлична работа :))::)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И транспортът ще фалира...

че за какво ни е транспорт - много разход на гориво, замърсяване и ограничаване на пространството на придвижване, особено в големите градове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лично аз много ще се кефя на безкабелно захранване с енергия на битовата и офис техника./ разбира се не става въпрос за батерии и акумулатори/ че вече взе да ми писва от кабели, разклонители,контакти...

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Телепортация- Никола Тесла е правил експеримент, като цял кораб се е упитал да телепортира.

Левитацията - В индия някои факири казват, че могат. Имаше и филм затова май?

Енергия от ваакум, от черната материя - Има генератори за топла вода които са на принципа, че при спукването на кавитационите мехури се загрява водата. Съмнителното е че казват коефициента е около 120%?

Енергия от вселената - Тесла прави своят Пакард с електродвигател и изворът на енергия е една кутия която както той казва резонира със Вселената и от там тегли енергия безплатно. След смъртаму, притежателят на патентите му унищожава тази кутия. За документацията незнам.

Вечно светящата електрона крушка е изобритена. Но според споразумението на големите мултита, трябва да и се развали качеството и максимум 1000-2000 часа да са работоспособни....Още веднъш е "изобретена" от ГДР инжинери, но пазар няма и демокрацията помита всичко.

Нескъсаемата най-лонова( :grin: ) нишка и нескъсаемите женски чорапи, след кратко време Дупонд нарочно развалят качеството за да се късат....

Значи, много има които се само преизобритават, защото веднъж в историята вече са били, но поради липса на технология, техническо ниво на производство, липса на пазарен интерес, разни катастрафи биват забравени...

И сега случайно ако намерят артефакти, първо ги слагат в отдела за паранауки, фалшификати.

Но има и затова балами, защото има любители, които се стараят да въстановят или копират, за да могат да разгадаят как се дйствали тези стари изобритения.....

На мен ми липсва телевизията.

Тоест не физически да може човек да отиде в миналото - бъдещето(?) защото би направил неволно беля, но например да разгледам (кат на кино) александриската или римската библиотека преди пожара...

Или персийсата столица преди умните македонци да я опожарят....

Би било интересно...

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Jim Beam, Volia:

http://www.witricity.com/ - компанията работи в тази насока

http://www.witricity.com/pages/technology.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Jim Beam, Volia:

http://www.witricity.com/ - компанията работи в тази насока

http://www.witricity.com/pages/technology.html

Нема ли да увеличава електросмога?

Иначе ако имаш амлгам в зъбите или метал в челюстите може и Бог да ти проговори....

Да не говоря за пейсмекерите.... :grin::groupwave2::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Имам още поне една амалгамена, ама за това точно едва ли, освен ако не се пренасят големи мощности. Иначе в микровълновълни ще се загреят а в ЯМР /NMR/ скенер може и да изкочат..


Ще се увеличи, как...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Телепорт не ни трябва. Първо е напълно невъзможен, каквото и да ми обесняват квантовите физици ;) второ ще фалира транспорта, а с него ще се повлече и останалата част от икономиката. Трето ще настанат масови безредици. Ето първото, което на мене ще ми хрумне да направя като открият телепорта е да се телепортирам в НС по време на парламентарния контрол, да гръмна Орешарски и после да се телепортирам на незнайно за полицията място ;) може и да звучи добре, но на всеки ще му хрумне по някоя такава идея струва ми се и не всички ще ви се харесат.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

аз пък мислех, че първо ще се телепортираш в някой трезор, ама ти патриот излезе:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Трезорите и парите също ще се обезмислят с откриването на телепорта ;) веднага ти давам пример: телепортирам се на Октоберфест, обръщам 10 еднолитрови бири и като дойдат ония за сметката, аре чао пак с телепорта ;) оттам и след като никой няма да плаща за консумация на бира и пивоварните ще фалират, а аз в такъв свят не искам да живея :(

Така че Римски - внимавай какво си пожелаваш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еееее ставате дребнави. За мангиз е достатъчно една челна дупка.

https://www.youtube.com/watch?v=r3v4h-LVhEY

За телепортация, си купувам апартаментче, къща където си искам. Сутрин ставам влизам в портала и си бачкам където си искам на света/ подобно на виртуалните работни места/. Кат свърша си обядвам в Париж, после продължавам бачкам си малко в Лондон и след вечеря в Кан се прибирам. Ееее бачкането ще е само хоби. Да не скучае човек.

https://www.youtube.com/watch?v=CREVFG6PHuE

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Но както обобщихме парите няма да съществуват вече, така че и работодатели няма да има и ще трябва да си измислиш друго хоби ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Но както обобщихме парите няма да съществуват вече, така че и работодатели няма да има и ще трябва да си измислиш друго хоби ;)

Банките и кръчмите ще са първи където ще има телепортблокиращи съоражения.

Също ще е нужно разрешение за употреба на телепорти...

Па може и една червена петолъчка да им сложат на челата на тези, които злоупотребяват телепорталите.....

:goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

А кой ще хпоизвежда ватериалните блага?

Нещо дето материализира каквото си поискаме...


Ето идея - няма такова а ни трябва


Банките и кръчмите ще са първи където ще има телепортблокиращи съоражения.

Също ще е нужно разрешение за употреба на телепорти...

Па може и една червена петолъчка да им сложат на челата на тези, които злоупотребяват телепорталите.....

:goodpost::goodpost::goodpost:

Оше една идея - желязо с формата на петолъчка дето жигосва, но с нагревател

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Банките и кръчмите ще са първи където ще има телепортблокиращи съоражения.

А първата задача на новоизвъдилите се телепортни хакери, ще е да измислят тапа за заглушаване на телепортоблокиращи съоръжения ;)

Жоро последното предложение няма да доведе до революционни промени, защото е просто глезотийка, няма да спести и енергия. А няма и да можеш да догониш никой притежател на телепорт за да го жигосаш ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А първата задача на новоизвъдилите се телепортни хакери, ще е да измислят тапа за заглушаване на телепортоблокиращи съоръжения ;)

Жоро последното предложение няма да доведе до революционни промени, защото е просто глезотийка, няма да спести и енергия. А няма и да можеш да догониш никой притежател на телепорт за да го жигосаш ;)

Съща ще е играта както сега. Ще бъдат гонени от властите и глобяванир БАН-вани...Човешкият табят не се мени...

Но занапред знам къде ще мога да си купя заглушител.... :grin::grin::grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А кой ще хпоизвежда ватериалните блага?

Нещо дето материализира каквото си поискаме...

Ето идея - няма такова а ни трябва

И това не ни трябва - отново ще срине икономиката и производството и отново парите ще изчезнат ако всеки може да си ги материализира ;)

И накрая, но не на последно място, първия сдобил се с такава джаджа + телепорт талибанин ще си материализира атомна бомба и ще я телепортира в Ню Йорк ;)

Излиза, че проблема винаги е в хората, а не в самите изобретения :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

те парите в този си вид и без това са кауза пердута. А спекулативната икономика не е нужна на никой, освен на 10% инвеститори, дето дърпат конците на цялата схема.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

А първата задача на новоизвъдилите се телепортни хакери, ще е да измислят тапа за заглушаване на телепортоблокиращи съоръжения ;)

Жоро последното предложение няма да доведе до революционни промени, защото е просто глезотийка, няма да спести и енергия. А няма и да можеш да догониш никой притежател на телепорт за да го жигосаш ;)

Добре, добавяме му портативен телепорт /да се телепортира от всякъде и навсякъде без камера/, крила и ракетни сопла с променлив вектор, самонасочване и микро суперкомпютър да преценява кой трябна да се жигоса. Енергията ще идва от раиоизотопен микрогенератор...

:)

Измислих - Машинка дето бъра в носа и прави идеални топчета...

Но какво ще правят тогава депутатите :(

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Хммм,

за много "отвлечени" неща си хортувате.

Дайте малко по - сериозно -

представете си следната ситуация:

отивате на излет, сред природата, харесвате си една прекрасна полянка и се започват приготовленията: събират се дърва за огъня, отваряте си една биричка (за първа "обиколка"), пали се огъня, междувременно сте започнали с втората "обиколка"; докато замезите и "обиколките" напредват, вече взема да притъмнява. Никой не обръща внимание на този "маловажен" факт, погълнати от заниманията покрай огъня, мезетата и "обиколките"!

По малките часове, вече, всички с последни сили се опитват да си намерят палатките, но уви ...

Задълбочени покрай огъня, мезълъците и "обиколките" сте забравили да опъните палатките!

И тогава, пред последните гаснещи въглени, започвате да се ядосвате, че никой до сега не е измислил индивидуална саморазгъваща се палатка. Дърпаш връвчицата и ... хоп, имаш си местенце където да полегнеш!

Те, това все още никой не е патентовал - саморазгъваща се палатка.

Каква благодат ще да е това чудо на техниката! (вече никой няма да може да ме накара да сглобявам "пиринка" с липсващи реи и колчета, около 2 часа след полунощ!)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Те, това все още никой не е патентовал - саморазгъваща се палатка.

Каква благодат ще да е това чудо на техниката! (вече никой няма да може да ме накара да сглобявам "пиринка" с липсващи реи и колчета, около 2 часа след полунощ!)

Хм, дали...

Трябва да има публични регистри /не съм гледал/, може да се патентова в различни страни май..

През социализма ли беше, по-късно ли, гледах палатка дето вертикално някак се разгъва "издига" с някакво телескопична рейка / направо греда с електрозадижване

Да се разтваря като чадър /с пружина/ пръчките да щракват и при разглобяване да "освобождаваш" като някои триноги / стативи... Или пък надуваема, с компресор..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, дали...

Трябва да има публични регистри /не съм гледал/, може да се патентова в различни страни май..

През социализма ли беше, по-късно ли, гледах палатка дето вертикално някак се разгъва "издига" с някакво телескопична рейка / направо греда с електрозадижване

Да се разтваря като чадър /с пружина/ пръчките да щракват и при разглобяване да "освобождаваш" като някои триноги / стативи... Или пък надуваема, с компресор..

Има подобно. На критичните места има хурки които с помоща на сгъстен въздух/помпа/ кат ки надуеш държат цялата палатка. После като изпуснеш въздуха може да се сгъне. :goodpost::goodpost::goodpost:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...